Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

fundament bramy przesuwnej

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Generally -> fundament bramy przesuwnej
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 29 May 2010 18:58   

fundament bramy przesuwnej

Witam, moja prośba może ma ktoś szkic jak wykonać fundament pod brame przesuwną.Chodzi mi o wymiary w jakiej odległości od murka zabetonować sruby
do mechanizmu jezdnego oraz słupek prowadzący górą brame.POZDRAWIAM

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 29 May 2010 18:58   

Back to top

bartek0518
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 30 May 2010 00:48   

Re: fundament bramy przesuwnej

Jak wykonać? Normalnie, wykopać dół i zalać betonem, najlepiej jeszcze powsadzać coś ala zbrojenie, im dłuższa brama tym głębszy i dłuższy dół. Śruby mają być tylko tam gdzie będą umieszczone wózki jezdne.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 30 May 2010 00:48   

Back to top

janw65
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post from the author of the topic 01 Jun 2010 09:25   

Bardzo śmieszne,Very Happy trudno by było bez wykopania dołu.
PYTANIE w jakiej odległości od murka (oczywiście murek powstanie później) aby potem nie było za blisko lub za daleko.Question

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 01 Jun 2010 09:25   

Back to top

Magister_123
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 01 Jun 2010 10:01   

Wróżek nie ma na tym forum. To jest zależne od kilku rzeczy: od modelu napędu do bramy(różny rozstaw śrub), grubości bramy, grubości przyszłego płotu (z siatki lub cegły). Musisz to wszystko poskładać i coś Ci tam wyjdzie.
Ewentualnie jedziesz do kogoś kto ma taką bramę i spisujesz wymiary.

Helpful message? + -

Back to top

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 01 Jun 2010 10:50   

janw65 a ty tę bramę w ogóle masz (można wtedy pomierzyć) czy tylko pytasz na przyszłość. Ja montując bramę przesuwną wykopałem rów (ważne aby na całej długości bramy aż do drugiego słupka z zamkiem), tymczasowo ustawiłem (,,powiesiłem'' w powietrzu) bramę na właściwym miejscu (parę belek i desek), wsadziłem wózki z elementami mocującymi je do fundamentu i zalałem fundament (plus zbroiłem złomem jaki miałem np. druty zbrojeniowe), po stwardnieniu betonu (kilka dni) wywaliłem elementy tymczasowego ,,zawieszenia '' bramy i po robocie. Jeśli nie ma bramy to jakieś wstępne wymiary przyszłej bramy musisz mieć, mocować wózki jezdne do fundamentu można potem śrubami rozporowymi do betonu. No i zamiast pytać o takie sprawy idź, dziecko neostrady, do sąsiada i zobacz jak to jest zrobione, pomierz w realu...

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Generally -> fundament bramy przesuwnej
Page 1 of 1
Similar topics
Budowa bramy przesuwnej od podstaw (9)
Profil w którym jeżdżą wózki bramy przesuwnej. (6)
budowa bramy skrzydłowej lub przesuwnej o długości 8m (13)
Montaż bramy przesuwnej - parę pytań i rad (7)
Montaż bramy przesuwnej - parę pytań i rad (12)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.032 seconds

elektroda.pl topic RSS feed