X

fundament bramy przesuwnej

29 May 2010 18:58 JAjanw65
  • #1 29 May 2010 18:58
    janw65
    Level 2  
    Helpful post? (+3)
    Witam, moja prośba może ma ktoś szkic jak wykonać fundament pod brame przesuwną.Chodzi mi o wymiary w jakiej odległości od murka zabetonować sruby
    do mechanizmu jezdnego oraz słupek prowadzący górą brame.POZDRAWIAM
  • #2 30 May 2010 00:48
    bartek0518
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    Jak wykonać? Normalnie, wykopać dół i zalać betonem, najlepiej jeszcze powsadzać coś ala zbrojenie, im dłuższa brama tym głębszy i dłuższy dół. Śruby mają być tylko tam gdzie będą umieszczone wózki jezdne.
  • #3 01 Jun 2010 09:25
    janw65
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Bardzo śmieszne,:D trudno by było bez wykopania dołu.
    PYTANIE w jakiej odległości od murka (oczywiście murek powstanie później) aby potem nie było za blisko lub za daleko.:?:
  • #4 01 Jun 2010 10:01
    Magister_123
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Wróżek nie ma na tym forum. To jest zależne od kilku rzeczy: od modelu napędu do bramy(różny rozstaw śrub), grubości bramy, grubości przyszłego płotu (z siatki lub cegły). Musisz to wszystko poskładać i coś Ci tam wyjdzie.
    Ewentualnie jedziesz do kogoś kto ma taką bramę i spisujesz wymiary.
  • #5 01 Jun 2010 10:50
    cirrostrato
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    janw65 a ty tę bramę w ogóle masz (można wtedy pomierzyć) czy tylko pytasz na przyszłość. Ja montując bramę przesuwną wykopałem rów (ważne aby na całej długości bramy aż do drugiego słupka z zamkiem), tymczasowo ustawiłem (,,powiesiłem'' w powietrzu) bramę na właściwym miejscu (parę belek i desek), wsadziłem wózki z elementami mocującymi je do fundamentu i zalałem fundament (plus zbroiłem złomem jaki miałem np. druty zbrojeniowe), po stwardnieniu betonu (kilka dni) wywaliłem elementy tymczasowego ,,zawieszenia '' bramy i po robocie. Jeśli nie ma bramy to jakieś wstępne wymiary przyszłej bramy musisz mieć, mocować wózki jezdne do fundamentu można potem śrubami rozporowymi do betonu. No i zamiast pytać o takie sprawy idź, dziecko neostrady, do sąsiada i zobacz jak to jest zrobione, pomierz w realu...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products