Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rysunek schematyczny skrzyni biegów od ciągnika ursus C-330

jacekr4105 31 Maj 2010 21:36 29520 6
  • #1 31 Maj 2010 21:36
    jacekr4105
    Poziom 2  

Drodzy forumowicze poszukuje rysunku schematycznego skrzyni biegów wraz z mostem napędowym i zwolnicami od ciągnika ursus C 330. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje

• #2 01 Cze 2010 01:06
    lukashdzadz
    Poziom 8  

Proszę powinno być dobre ;)

Rysunek schematyczny skrzyni biegów od ciągnika ursus C-330

Schemat układu napędowego ciągnika Ursus C-330:1-3-kolejne przełożenia, 4-dwustopniowe sprzęgło główne, 5-stopniowa skrzynia przekładniowa, 6-dwustopniowy reduktor, 7- przekładnia główna wraz z mechanizmem różnicowym, 8- zwolnica walcowa, 9-koło napędowe, R- przełożenie wsteczne, I-pierwszy stopień reduktora, II-drugi stopień reduktora, H- napęd pompy hydraulicznej, WN- niezależny napęd WOM-u, WZ- zależny napęd WOM-u, Źródło: Opracowanie własne na podstawie Nowacki T . Mechanizacja rolnictwa, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, Warszawa 1982.

• #3 01 Cze 2010 06:02
    jacekr4105
    Poziom 2  

właśnie o takie coś mi chodzi tylko czy na wałku który idzie na wom nie powinno byc jeszcze połaczeń stałych elementów z wałem??

• #4 01 Cze 2010 06:48
    seweryn7701
    Poziom 30  

Wom w c-330 jest połączony z wałem przez drugi stopień sprzęgła. Na stałe jest połączony ale w innych ciągnikach np.c-385 i pochodne, mtz.

• #6 02 Cze 2010 06:05
    jacekr4105
    Poziom 2  

Ja mam na myśli to że jak są koła zębate w skrzyni biegów to są koła przesuwne i nieprzesuwne. I to nie nieprzesuwne ono są chyba albo wytoczone w wałku albo zaspawane i czy takie coś nie powinno by zaznaczone krzyżykiem że to jest połączenie stałe ????

• #7 02 Cze 2010 07:40
    seweryn7701
    Poziom 30  

Na pierwszym schematycznym rysunku wyraźnie jest zaznaczone które koła są przesuwne, które stałe z wałkiem a które na wałku się obracają. Na drugim tak samo. Koła stałe maja pokazani przekrój. Bez obrazy ale powinieneś poćwiczyć umiejętność czytania prostych rysunków (nawet nie) technicznych.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME