Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak włączyć ogrzewanie postojowe Mercedes Sprinter 313 CDI

LeWy20 02 Cze 2010 10:59 14944 10
  • #1 02 Cze 2010 10:59
    LeWy20
    Poziom 7  

Witam.
    Kupiłem auto Mercedes Sprinter 313 CDI i mam w nim ogrzewanie postojowe, nie Webasto. Jak je włączyć i na jakiej zasadzie ono działa? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

• #2 02 Cze 2010 14:14
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Webasto to potoczna nazwa ogrzewania postojowego, a to co masz zamontowane to najprawdopodobniej dogrzewacz.

• #4 21 Cze 2010 21:04
    krystian_B1111
    Poziom 8  

To jak na zdjęciu Jak włączyć ogrzewanie postojowe Mercedes Sprinter 313 CDI
    Górny > Klima (jak jest)
    Środkowy > Dogrzewacz
    Dolny > ogrzewanie resztkowe

Ogrzewanie resztkowe
    Włącza elektryczną pompę wody i wentylator dmuchawy na małych obrotach, po wyczerpaniu zapasy ciepła z układu chłodzenia układ wyłącza się samoczynnie.

Fajny gadżet gdy zimą wyskakuje się na kilka minut z kabiny.

• #5 22 Cze 2010 12:17
    LeWy20
    Poziom 7  

Nie to nie to ogrzewanie to jest cos w podobie do webasto tylko że inaczej troche działa tez pobiera paliwo. Ale doszedłem dlaczego nie leciało mi ciepłe powietrze bo pompka ktora obieg wody robi miała szczotki juz słabe i przelutowałem szczotki i juz jest wszystko ok . Dzięki za chęci !! POZDRAWIAM !!

• #6 28 Lis 2010 11:31
    myszkoo
    Poziom 9  

LeWy20 napisał:
    Nie to nie to ogrzewanie to jest cos w podobie do webasto tylko że inaczej troche działa tez pobiera paliwo. Ale doszedłem dlaczego nie leciało mi ciepłe powietrze bo pompka ktora obieg wody robi miała szczotki juz słabe i przelutowałem szczotki i juz jest wszystko ok . Dzięki za chęci !! POZDRAWIAM !!

Tez mam coś takiego w sprinterze tylko nie wiem jak to włączyć. piszesz ze to inaczej działa czyli jak? Na zgaszonym silniku będzie ogrzewało?

• #7 14 Gru 2010 13:17
    LeWy20
    Poziom 7  

Na zgaszonym silniku jak najbardziej bedzie działało.

• #8 14 Gru 2010 18:44
    myszkoo
    Poziom 9  

LeWy20 napisał:
    Na zgaszonym silniku jak najbardziej bedzie działało.

W taki razie wydaje mi się ze u mnie jest coś nie tak ponieważ tylko na odpalonym silniku z tego tłumika za kołem wydobywa się dym.

• #9 14 Gru 2010 19:06
    trans-serwis
    Poziom 39  

No bo ty masz właśnie dogrzewacz silnika.

• #10 14 Gru 2010 21:30
    myszkoo
    Poziom 9  

da się to przerobić żeby działało jak ogrzewanie postojowe? Pewnie pompę wody dodatkowa trzeba by było wstawi.

• #11 25 Sty 2016 14:04
    krzysiek851113
    Poziom 1  

Sądząc po dodanym zdjęciu to mam podgrzewacz ale mam też panel od webasto. problem tkwi w tym, że ani to ani to nie działa. Kontrolka świeci. Doszłem do tego, że pompka przy zbiorniku nie jest podłączona do zbiornika bo zaślepiony jest przewód, gdzie go podpiąć

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME