Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 02 Cze 2010 10:59
    LeWy20
    Poziom 7  

Witam.
    Kupiłem auto Mercedes Sprinter 313 CDI i mam w nim ogrzewanie postojowe, nie Webasto. Jak je włączyć i na jakiej zasadzie ono działa? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

• #2 02 Cze 2010 14:14
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Webasto to potoczna nazwa ogrzewania postojowego, a to co masz zamontowane to najprawdopodobniej dogrzewacz.

• #4 21 Cze 2010 21:04
    krystian_B1111
    Poziom 8  

To jak na zdjęciu

Jak włączyć ogrzewanie postojowe Mercedes Sprinter 313 CDI

Górny > Klima (jak jest)
    Środkowy > Dogrzewacz
    Dolny > ogrzewanie resztkowe

Ogrzewanie resztkowe
    Włącza elektryczną pompę wody i wentylator dmuchawy na małych obrotach, po wyczerpaniu zapasy ciepła z układu chłodzenia układ wyłącza się samoczynnie.

Fajny gadżet gdy zimą wyskakuje się na kilka minut z kabiny.

• #5 22 Cze 2010 12:17
    LeWy20
    Poziom 7  

Nie to nie to ogrzewanie to jest cos w podobie do webasto tylko że inaczej troche działa tez pobiera paliwo. Ale doszedłem dlaczego nie leciało mi ciepłe powietrze bo pompka ktora obieg wody robi miała szczotki juz słabe i przelutowałem szczotki i juz jest wszystko ok . Dzięki za chęci !! POZDRAWIAM !!

• #6 28 Lis 2010 11:31
    myszkoo
    Poziom 8  

LeWy20 napisał:
    Nie to nie to ogrzewanie to jest cos w podobie do webasto tylko że inaczej troche działa tez pobiera paliwo. Ale doszedłem dlaczego nie leciało mi ciepłe powietrze bo pompka ktora obieg wody robi miała szczotki juz słabe i przelutowałem szczotki i juz jest wszystko ok . Dzięki za chęci !! POZDRAWIAM !!

Tez mam coś takiego w sprinterze tylko nie wiem jak to włączyć. piszesz ze to inaczej działa czyli jak? Na zgaszonym silniku będzie ogrzewało?

• #7 14 Gru 2010 13:17
    LeWy20
    Poziom 7  

Na zgaszonym silniku jak najbardziej bedzie działało.

• #8 14 Gru 2010 18:44
    myszkoo
    Poziom 8  

LeWy20 napisał:
    Na zgaszonym silniku jak najbardziej bedzie działało.

W taki razie wydaje mi się ze u mnie jest coś nie tak ponieważ tylko na odpalonym silniku z tego tłumika za kołem wydobywa się dym.

• #9 14 Gru 2010 19:06
    trans-serwis
    Poziom 39  

No bo ty masz właśnie dogrzewacz silnika.

• #10 14 Gru 2010 21:30
    myszkoo
    Poziom 8  

da się to przerobić żeby działało jak ogrzewanie postojowe? Pewnie pompę wody dodatkowa trzeba by było wstawi.

• #11 25 Sty 2016 14:04
    krzysiek851113
    Poziom 1  

Sądząc po dodanym zdjęciu to mam podgrzewacz ale mam też panel od webasto. problem tkwi w tym, że ani to ani to nie działa. Kontrolka świeci. Doszłem do tego, że pompka przy zbiorniku nie jest podłączona do zbiornika bo zaślepiony jest przewód, gdzie go podpiąć

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty