Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25

maxxx222 05 Cze 2010 11:45 7525 16
  • [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25

Witam, wszystkich bardzo serdecznie. Dziś chciałbym przedstawić wam konstrukcje którą ukończyłem wczoraj. A mianowicie jest to subwoofer pasywny do samochodu zbudowany w oparciu o znakomity przetwornik Polskiej firmy STX. O głośniku który zastosowałem słyszałem same przychylne opinie wiec i ja postanowiłem go poddać testom. Pracuje on w obudowie ok 50l strojonej na 35-35 Hz która została wykonana z wiórówki 19mm.Tylna ścianka została podwojona w celu utrzymania większej sztywności konstrukcji. BR wykonany tymczasowo z kibelrury lecz będzie wymieniony na ładną rurkę. Położenie koca mimo słabego doświadczenia (mój pierwszy raz) i myśli ze jest to trudne poszło w miarę gładko. Za napęd służy wzmacniacz SOUNDWAVE BO-600 który niby posiada 4x150 watt. Pracuje on w mostku jako 2 kanałowiec i każdy kanał zasila jedna cewkę. Co do brzmienia to głośnik potrafi zagrać szybko. Bardzo zróżnicowanie i co zaskakuje jak na taki duży głośnik,skok membrany i jej ciężkość głośnik potrafi zagrać szybkim kickbasem. Za źródło służy radio Alpine CDE-9843R. Radyjko jest naprawdę przyjemne zresztą jak większość Alpine'ow.

Z mojej strony to na razie tyle. W razie pytań proszę pisać.

[Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25 [Subwoofer] STX GDN 30-500-2x4 AA w Rover'ku 25

Fajne!
  • #2 05 Cze 2010 14:41
    daxsior
    Poziom 19  

Wizualnie mi się za bardzo nie podoba... Ale wykonanie jest ok. Miałeś/masz porównania z innymi subami ?

• #3 05 Cze 2010 15:33
    MR-Sound
    Poziom 25  

daxsior napisał:
    Wizualnie mi się za bardzo nie podoba... Ale wykonanie jest ok. Miałeś/masz porównania z innymi subami ?

w bagażniku mało go kto będzie oglądać-ma grać :P to na tuning show nie pojedzie:D
    a i ja też czekam na porównanie z innymi subami

• #4 05 Cze 2010 17:19
    misturek
    Poziom 15  

Samo oklejenie nie jest złe, ale ten br z rury taki nie za bardzo ... może gwizdać powietrze.

• #5 05 Cze 2010 18:32
    maxxx222
    Poziom 14  

MiZ Sound napisał:
    daxsior napisał:

w bagażniku mało go kto będzie oglądać-ma grać :P to na tuning show nie pojedzie:D
    Racja. A co do porównania to mogę go porównać tylko z marketowymi wynalazkami. Miażdży on wszystkie wynalazki tego typu juz w przedbiegach.

misturek niby dlaczego ma gwizdać powietrze??

• #6 05 Cze 2010 19:13
    skaktus
    Poziom 37  

Jeśli jest dobrze uszczelniona to gwizdać nie będzie. Wlot wewnątrz powinien być dobrze zaokrąglony i wypolerowany i będzie ok.

• #7 05 Cze 2010 19:15
    maxxx222
    Poziom 14  

W środku jest zaokrąglony i zaklejony wikolem wiec żadnych niepożądanych świstów nie ma.

• #8 05 Cze 2010 22:57
    Quazzami
    Poziom 17  

maxxx222 napisał:
    Za napęd służy wzmacniacz SOUNDWAVE BO-600 który niby posiada 4x150 watt. Pracuje on w mostku jako 2 kanałowiec i każdy kanał zasila jedna cewkę.

Długo nie pogra.. Poszukaj monobloku albo stereo z możliwością pracy w 2ohm.

• #9 05 Cze 2010 23:04
    maxxx222
    Poziom 14  

Quazzami napisał:
    maxxx222 napisał:
    Za napęd służy wzmacniacz SOUNDWAVE BO-600 który niby posiada 4x150 watt. Pracuje on w mostku jako 2 kanałowiec i każdy kanał zasila jedna cewkę.

Długo nie pogra.. Poszukaj monobloku albo stereo z możliwością pracy w 2ohm.

Kolejna herezja która jest wyssana z palca. Jak się nie umie obsługiwać sprzęt to się wszystko rozwali. Jakbyś nie wiedział to podając sygnał MONO na suba (a najczęściej taki jest) to każda cewka dostaje taka sama moc,w tej samej fazie i o takiej samej amplitudzie wiec nie ma prawa coś się stać. A poza tym nawet jak głośnik zostanie podpięty w przeciw-fazie to po prostu nie zagra ponieważ siły doprowadzone na cewki będą się znosić (fakt faktem cewka wtedy zacznie się grzać i może wyparować lecz chyba nikt nie jest na tyle głupi by nie zauważyć błędnego podłączenia). Sub gra już tak dłuższy czas i nawet jak w domu dostawał po 120watt na cewkę to nic mu nie było.

• #10 06 Cze 2010 17:10
    Mitur23
    Poziom 23  

Ja słyszałem że można zasilić Tego Gdn z 2 kanałów ale pod warunkiem że sygnał idzie w mono.. Sam posiadam Gdn 30/500AP W domu spisuje się lepiej niz w samochodzie.. takie jest moje zdanie wersji Ap nie słyszałem.. wiec nie wypowiadam sie ale z wypowiedzi innych graja podobnie..

• #11 07 Cze 2010 13:08
    Mihas66
    Poziom 22  

Co do dwóch mostków pod każdą cewkę może to nie jest zbyt profesjonalne ale działa to bardzo dobrze w szczególności na tym głośniku u mnie od pół roku... Na diyaudio rozpętałem nawet dyskusje nawet o podawaniu na każdą cewkę sygnału stereo i co ciekawe wszystkie mądre głowy stwierdziły że owszem to nie jest profesjonalnie ale na pewno nic mu się nie stanie...

PS. widzę kolejną kopie mojego suba którego wykonał Pawel S. http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=17611

• #12 07 Cze 2010 15:36
    Mitur23
    Poziom 23  

Dlatego nie ma co się oszukiwać Najlepiej spinać w 2 ohm i zakupić monobloka. albo kupic wersje 30/500/4 Ap która ma niższe Fs i myślę ze niżej zejdzie od Wersji AA ( ale to tylko domysły) Pozdrawiam

• #13 07 Cze 2010 22:06
    maxxx222
    Poziom 14  

Przez dosyć długi czas głośnik grał w domu pod wzmacniaczem Onkyo A-8450 (który nawiasem jest na sprzedaż) i dostawał ok 120watt na każdą z cewek co razem daje 240 watt i nic mu się nie działo. Gral tak długo,głośno i czysto. Nie było z nim żadnych problemów wiec nie wiem dlaczego teraz niby miałyby się pojawić. A dla niewierzących proponuje kupić i sprawdzić :P Powiem więcej ze nawet kiedy podłączamy tylko jedna cewkę to głośnik tez gra i niekoniecznie potrzebuje zasilania na druga cewkę.

A co do gry tego głośnika w domu to także go bardzo polecam :) Zarówno do KD jak i do muzyki głośnik nadaje się idealnie. Potrafi zagrać szybko ale kiedy i trzeba zejść nisko i zatrząść całym domem. Jednym słowem głośnik jest bardzo udany i wart swoich pieniędzy. W tej cenie nie widzę żadnego godnego przeciwnika dla niego. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać :)

• #14 10 Cze 2010 23:10
    Mitur23
    Poziom 23  

Jakiej grubości masz kable zasilające wzmak ?

• #16 20 Cze 2010 23:26
    Greg1702
    Poziom 20  

Załóż sobie grilla na ten głośnik.

• #17 21 Cze 2010 10:42
    maxxx222
    Poziom 14  

Grilla jako takiego nie będzie lecz będą pasy trzymające cala skrzynkę przy oparciu. W środku i tak nic więcej nie jeździ wiec nie ma obawy o uszkodzenie głośnika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME