Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

sharan amortyzator przód demontaż

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> sharan amortyzator przód demontaż
Autor
Wiadomość
michkl7
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Czeladź

Post#1 Post autora tematu 05 Cze 2010 16:21   

sharan amortyzator przód demontaż

Prosiłbym o pomoc i doradę jak wymontować amortyzator przedni. Chciałem wymienić łożysko w kole zdemontowałem wszystko i chciałem wykręcić amortyzator u góry zaistniał problem. nakrętka w kielichu u góry była bardzo skorodowana zalałem najpierw WD potem naftą, ale nic to nie pomogło nie dało się odkręcić jej a główka w amortyzatorze tam gdzie jest wkładany imbus niestety się wykruszyła próbowałem przy pomocy majzla ruszyć tą nakrętkę ale to też nic nie dało zapiekła się niestety. Jak można jaką metodą wytargać ten amortyzator.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2010 16:21   

Powrót do góry

Artur h
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: szczecin

Post#2 06 Cze 2010 08:38   

Re: sharan amortyzator przód demontaż

Niestety to normalne w tych autach.Woda spływając po rynnie plastikowej przedostaje się niestety na tależyk amorka . Też walczyłem w tym modelu z odkręceniem tej nakrętki.Udało mi się odkręcić w ten sposób że krótki imbus osadziłem w wyrobionym otworze amorka i spawarka elektryczną delikatnie go cheftnołem .Temperatura oraz miesięczne podlewanie WD pozwoliło na ruszenie tej nakrętki. Gdy poszła do góry pilnikiem oczyściłem gwint na tyle że udało się ja całkowicie odkręcić (żeżba straszna).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2010 08:38   

Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#3 06 Cze 2010 08:51   

Do wymiany łożyska nie trzeba odkręcać amortyzatora u góry.2-było na forum wystarczy poszukać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2010 08:51   

Powrót do góry

michkl7
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Czeladź

Post#4 Post autora tematu 06 Cze 2010 16:02   

właśnie nie doczytałem o tym w tych modelach. I niestety na chwile obecną mam strzaskaną nakrętkę na amorku i głowię się jak z tym co począć dalej jedynie mam pytanie jak w takim stanie krytycznym można coś spróbować zrobić.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> sharan amortyzator przód demontaż
Strona 1 z 1