X

sharan amortyzator przód demontaż

05 Jun 2010 16:21 MImichkl7
  • #1 05 Jun 2010 16:21
    michkl7
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Prosiłbym o pomoc i doradę jak wymontować amortyzator przedni. Chciałem wymienić łożysko w kole zdemontowałem wszystko i chciałem wykręcić amortyzator u góry zaistniał problem. nakrętka w kielichu u góry była bardzo skorodowana zalałem najpierw WD potem naftą, ale nic to nie pomogło nie dało się odkręcić jej a główka w amortyzatorze tam gdzie jest wkładany imbus niestety się wykruszyła próbowałem przy pomocy majzla ruszyć tą nakrętkę ale to też nic nie dało zapiekła się niestety. Jak można jaką metodą wytargać ten amortyzator.
  • #2 06 Jun 2010 08:38
    Artur h
    Level 19  
    Helpful post? (-1)
    Niestety to normalne w tych autach.Woda spływając po rynnie plastikowej przedostaje się niestety na tależyk amorka . Też walczyłem w tym modelu z odkręceniem tej nakrętki.Udało mi się odkręcić w ten sposób że krótki imbus osadziłem w wyrobionym otworze amorka i spawarka elektryczną delikatnie go cheftnołem .Temperatura oraz miesięczne podlewanie WD pozwoliło na ruszenie tej nakrętki. Gdy poszła do góry pilnikiem oczyściłem gwint na tyle że udało się ja całkowicie odkręcić (żeżba straszna).
  • #3 06 Jun 2010 08:51
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Do wymiany łożyska nie trzeba odkręcać amortyzatora u góry.2-było na forum wystarczy poszukać.
  • #4 06 Jun 2010 16:02
    michkl7
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    właśnie nie doczytałem o tym w tych modelach. I niestety na chwile obecną mam strzaskaną nakrętkę na amorku i głowię się jak z tym co począć dalej jedynie mam pytanie jak w takim stanie krytycznym można coś spróbować zrobić.
  Search 4 million + Products
Browse Products