Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iiyama E2201W - kabel DVI-HDMI i dekoder TV n / DVD

Grzesioka 09 Cze 2010 10:40 3937 9
  • #1 09 Cze 2010 10:40
    Grzesioka
    Poziom 1  

Witam,

przejrzałem forum i wiem, że są problemy z podłączeniem starszych typów monitorów jak Iiyama E2201W (rozdzielczość 1680x1050, złącze DVI) do np. dekodera TV HD poprzez złącze HDMI.
    Ja mam dwa troszkę inne pytania:

- na początku opiszę sytuacje:
    wyżej wspomniany monitor podpinam poprzez kabel DVI-HDMI do dekodera enki i mam poprawny obraz (we wszystkich trybach 720/1080 itp) tyle, że OSD wyświetla znany już komunikat o pracy poza zakresem - "out of range".

- Pytanie:
    1. Czy przy dłuższej pracy monitora w takich warunkach może się z nim stać coś złego (przypominam, że pod natrętną ramką OSD z ostrzeżeniem "out of range" mam jak najbardziej przyzwoity obraz zarówno z DVD jak i z dekodera enki więc można by było spokojnie oglądać)?

2. Czy można w jakiś sposób wyłączyć OSD w tym monitorze i pozbyć się ramki z ostrzeżeniem?

Pozdrawiam,
    Grzesiek.

• #2 16 Cze 2010 20:12
    zuckaperla
    Poziom 10  

witam, mam podobny problem i prosze ekspertow o pomoc.

• #3 17 Cze 2010 07:56
    hojlo1
    Poziom 35  

Panowie, jeżeli odświeżanie mieście się w normie dla tego monitora (a chyba tak, bo o 50Hz zapewne chodzi) - pisać do: producenta/dystrybutora.

Może jest możliwość jakiejś aktualizacji softu(?).

Pomoc żadna zapewne, ale... ;)

Ps - w dekoderze 'n" można wymusić tryb "DVI" - może to coś pomoże.

Cytat:
    Przycisk RES w trybie 1080 przytrzymujemy kilka sekund do momentu aż dekoder wejdzie w tryb DVI. Na wyświetlaczu pojawi się potwierdzenie trybu 1080 DVI.

• #4 09 Gru 2010 19:06
    lukaszgrom
    Poziom 8  

Witam Serdecznie
    Mam identyczny monitor i chce kupic dekoder HD Polsatu. Czy orientują sie Panowie, czy jak go podłącze za pomocą kabla HDMI-DVI będę w stanie bez problemu odebrać sygnał? Czy monitor posiada HDCP bo nigdzie nie moge znalec takiej informacji?

pozdrawiam

• #5 14 Gru 2010 20:26
    lukaszgrom
    Poziom 8  

witam

mam pytanie odnośnie tego komunikatu co sie tobie wyświetlał czy znikną? jeżeli tak to co trzeba zrobić żeby sie go pobycz ?

• #6 29 Lis 2011 20:00
    kelus
    Poziom 11  

Czy ktoś sobie poradził z tym problemem?

• #7 10 Cze 2013 23:06
    pueblo333
    Poziom 2  

Przepraszam za archeologię, ale czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?
    Mam ten sam problem z dekoderem Vectry 3830CD i kablem hdmi->dvi.
    Może jest jakaś opcja wyłączenia tego komunikatu przez menu serwisowe? Ktoś wie jak je uruchomić?
    Znają Panowie ew. jakąś inną metodę podłączenia tego monitora (dvi,d-sub) do tego dekodera(hdmi,s-video,componentm,scart,antena)?

• #8 12 Cze 2013 11:31
    kazikszach
    Poziom 32  

Można spróbować ustawić na dekoderze rozdzielczość 576i, nie będzie to HD, ale ominie HDCP.

• #9 12 Cze 2013 18:05
    pueblo333
    Poziom 2  

To nie pomaga. Testowałem już wszystkie rozdzielczości jakie można ustawić z menu dekodera. Za każdym razem monitor nie radzi sobie z podawaną częstotliwością. A przy okazji, problem nie leży w braku wsparcia HDCP, bo monitor wspiera to zabezpieczenie.

• #10 08 Lut 2014 13:13
    Staszek z Chełma
    Poziom 17  

Ustawienia pod złącze DVI
    Musisz do czegoś podłączyć aby wiedzieć co robisz (lub restart coś powinno się pojawić na monitorze wówczas pomijamy pkt.1 -włącz dekoder)
    Włączamy dekoder -> Menu ->(kursorem na) Instalacja ->OK-> (domyślny pin) 1234 -> Konfiguracja dekodera ->OK -> Ustawienia obrazu ->OK -> Tryb HDTV zmienić z HDMI na DVI , Proporcje obrazu można zmienić na 16:9, Tryb wyświetlania można zmniejszyć na 720p lub 576p (dla starszych monitorów) -> Ok ->(czy czesz zmienić ustawienia?) OK ->czekasz kilka sekund -> (Ustawienia zostały zmienione ...bla bla.. czy czy chcesz?) -> (na dole pilota) przycisk żółty -> później BACK , BACK lub EXIT

Powinno działać we wszystkich dekoderach ADB, w starszych modelach np.5800C może nastąpić na koniec samoistny restart (te typy nie wytrzymują takiej ilości informacji :D)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme