Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Golf 1,4 FSI wyświetla błąd NOx proszę o opis

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Golf 1,4 FSI wyświetla błąd NOx proszę o opis
Autor
Wiadomość
dontadek
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: nysa

Post#1 Post autora tematu 10 Cze 2010 14:50   

Re: VW Golf 1,4 FSI wyświetla błąd NOx proszę o opis

Jeżdźę z tym błędem cały czas i mam pytanko, czy można jeżdzić dalej z tym , jeśli tak to czy to nie spowoduje kolejnej poważniejszej awarii tzw. łańcuszek poważnych awarii.? Czy konieczna jest wymiana tego czujnika?W sumie czy jest jakieś inne rozwiazanie? Może ktoś ma ten schemat, aby popatrzec na kabelki?
Z góry dzięki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Cze 2010 14:50   

Powrót do góry

Spacewalker
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 11 Cze 2010 06:47   

Problemem moze byc zbyt powolna jazda (proponuje dac mu w kośc) albo paliwo, bo o tym tez pisali na jednym forum.
czujnik NOx okoszt 1700zł,
Powrót do góry

dontadek
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: nysa

Post#3 Post autora tematu 06 Lip 2010 08:34   

U mnie błąd czujnika NOx spowodowany był zwarciem kabli z osłoną termiczną czyli problem z okablowaniem, po skasowaniu teraz błędu jest wszystko ok,
Powrót do góry

Roman1591
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 29 Lip 2010 15:08   

Miałem w moim VW Golf V FSI 1,6 ten sam problem. Udało mi się zainstalować czujnik używany. Po roku jazdy na używanym błąd pojawił się ponownie. Mimo, że ta świecąca lampka bardzo mnie denerwuje, jeżdże dalej. Nie wiem czy to wpływa na zużycie paliwa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lip 2010 15:08   

Powrót do góry

Daniel_ok
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wrocław

Post#5 21 Cze 2011 13:52   

Ja mam 1.6 FSI w golfie. Szlag mnie trafia bo miałem błąd:
17441 - Sensor for Nox (G295): Signal too Low
wymieniłem sondę i nic, nadal to samo. 1700zł to razem z kontrolerem chyba, ja dałem 650 po rabacie.
Najprawdopodobniej to kontroler sondy takie pudełko pod samochodem), ale w polskich serwisach nie mogę dostać tej części bo samochód nie był sprzedawany w Polsce... Czytam i czytam różne rozwiązania ale nic mi do głowy nie przychodzi... Jade dziś do serwisu we Wrocku, zobaczymy czy mają takie coś w programie.

Jakieś sugestie?

a odnośnie spalania paliwa nie wiem... mi pali 6l na trasie 8 w mieście. Sonda daje sygnał do kalkulatora wtrysku i wydaje mi się że słychać spalanie stukowe więc przestawiony jest kąt wtrysku. Raczej właśnie od niedziałającej sondy.
Powrót do góry

bartek1985r
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Błonie / Bramki

Post#6 13 Paź 2011 23:37   

Witam

Miałem ten sam problem w moim golfie 2,0fsi... Powiedzieli mi w auto vivie ze to dzieje sie od jazdy na paliwie 95PB ponoć te silniki są przystosowane tylko do paliwa 98PB. Nie wiem ile w tym prawdy ale zacząłem tankować 98 Radze tylko sie upewnić ze to na pewno jest to bo koszt nowej w servisie jest spory mi zaśpiewali 2900zł na szczęście udało mi sie ściągnąć ją z niemieckiego servisu i cały koszt z wysyłką wyszedł mnie około 1000zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2011 23:37   

Powrót do góry

Daniel_ok
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 09 Maj 2012 00:15   

Trochę wrócę do tematu i podzielę się informacją co się zmieniło. Jeżdżę raczej na paliwie 98 jakimś z statoilu albo z shella. Wymieniłem i sondę i ECU tejże sondy, problem w zasadzie nie zniknął. Cały czas to samo, podczas sprawdzania błędów wyskakuje ten sam komunikat. Jedno pocieszające że uporałem się z innymi błędami i sam błąd sondy nie zapala mi kontrolki na desce. Wydaje się że w golfie 4 jako testowy samochód przed wprowadzeniem FSI do piątek musi się coś dziać i koniec. Wydaje się również iż żeby uporać się z tym problemem musiałbym wprogramować sterownik ECU sondy do komputera czego w polce mi nie zrobią. Na razie po teście na vagu wychodzi że sonda sygnał daje, oscyluje ładnie, grzeje się, jest ok. Widocznie ma jakieś małe niezgodności które się komputerowni nie podobają, nie mieści się w "widełkach". Zostawiam to jak jest, dwa lata walki z błędem i nie pomogły nawet serwisy numer 1 w Polsce. W "piątce" sonda i ECU jest w jednej części, w ten sposób widocznie poradzili sobie z tym problemem.
Powrót do góry

Andrz3j
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zielona Góra i Babimost

Post#8 25 Cze 2012 12:40   

A czy ktoś próbował wyłączyć sondę NOX? Na alle... jest firma z Wrocławia która wyłącza w Fsi sonde NOX. Czy może to mieć jakieś złe następstwa dla silnika?
Powrót do góry

Daniel_ok
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 27 Cze 2012 13:46   

Nie było by tej sondy jeżeli jej odczyty nie byłyby wykorzystywane przez komputer. Tak mi się wydaje przynajmniej. Chyba że pokazanie się błędu NOx ma zwrócić uwagę użytkownika że coś jest nie tak z jego wozem. Moim zdaniem ta sonda jednak ma wpływ na dawkę paliwo-powietrze tak jak inne sondy tego typu. Jednak proszę mnie poprawić jeżeli jestem w błędzie, bo sam jestem ciekawy...
Powrót do góry

Andrz3j
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zielona Góra i Babimost

Post#10 27 Cze 2012 17:35   

Własnie o to chodzi czy to jest tylko "ekologia" czy sonda sterujaca skladem mieszanki paliwowo powietrznej mającej wpływ na silnik. Mamy katalizatory tez które są "ekologia" diesle maja DPF które też uważam za "ekologie" zrobiona i wstawiona do aut aby spełniały normy euro 4 i nowsze i aby nas "złupić" z kasy...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Golf 1,4 FSI wyświetla błąd NOx proszę o opis
Strona 1 z 1