Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

problem z myszą na laptopie- POMOCY!!!

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> problem z myszą na laptopie- POMOCY!!!
Autor
Wiadomość
Adam16l
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kattowitz

Post#1 Post autora tematu 28 Sie 2004 11:03   

problem z myszą na laptopie- POMOCY!!!

jak podłacze mysz pod ps/2 to po załadowaniu systemu (win98 druga edycja) mysz chodzi czasami przez 5, czasami przed 30 sekund po czym zamarza, jak podłącze inną to chodz nawet cały czas ale po jakimś czasie dzieje sie tak jakby co chwile był naciskany lewy klawisz i na co sie najedzie kursorem to się otwiera. streowniki k. graficznej są windowsowskie (chip & technoligies, 2mb) nie sprawdzałem jak chodzi przy myszce na coma bo takiej nie mam. Proszę o pomoc bo nie da sie pracować na pseudo myszce w laptopie toshiba (kieruje sie takim punkcikiem na klawiaturze)- POMOCY!!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2004 11:03   

Powrót do góry

SQ9PXB
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: KrK

Post#2 28 Sie 2004 13:04   

Re: problem z myszą na laptopie- POMOCY!!!

chodzi Ci o trackpointa? jesli on jest sprawny to wystarczy trochu zabawy i bezproblemu sie tym steruje, a co do zewnetrznej myszki to sam mialem takie problemy, ale na "normalnym" kompie, okazalo sie ze przetarty byl jeden kabel w myszce, wiec sprawdz dokladnie myszke, albo sproboj na innej
Powrót do góry

Adam16l
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 28 Sie 2004 20:59   

mam 2 takie same i jedna inną, ale wszystkie źle działają na laptopie (a na tej myszce z laptopa pracuje sie tragicznie)
Powrót do góry

Pieron
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Z Nienacka.... "-"

Post#4 28 Sie 2004 21:37   

sprawdz hdd na trojany wormy itp.badziewie jesli nie masz firewall
moze ktos "przejął" ci kompa pod swoja opieke.
dobrz byłoby zdeinstalowac sterownik ale musialbys obslugiwac za pomoca klawiszy klawiatury jesli nie wiesz jak odradzam.

czy łaptop posiada tzw. Touch pad ?

sa problemy wtedy z myszami zewnetrznymi poniewaz sterownik wpisuje sie do tego z Touch pad i wystepuja problemy w współpracy.

pozatym w panelu sterowania Ikonka "Inwalida" mozesz ustawic sterowanie myszy klawiszami w bloku numerycznym ale to tylko w drodze wyjatku.
nalezy sprawdzic kabel (przy samej myszy) tzn. w niejscach gdzie najczesciej dochodzi do zagiec, napewno jest uszkodzony "ekran" i izolacja pomiedzy zyłami i dochodzi do zwarcia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Sie 2004 21:37   

Powrót do góry

Adam16l
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 29 Sie 2004 10:06   

myszki są ok, chodzą na innych kompach bezproblemowo, próbowałem odinstalować sterowniki i zainstlować na nowo- nic to nie dało, kiedy był zainstalowany zarówno sterownik portu ps/2 i mysz na ps/2 to pisało że urzadzenie jest wyłączone bo występuje konflikt urzadzeń, kiedy sie usunie mysz na ps/2 to niby wszystko ok, ale mysz działa tak samo, natomiast jeżeli usune sterownik portu ps/2 a sterownik myszy na ps/2 zostawie, to za każdym włazceniem kompa chce mi zainstalować ster do portu, a myszka działa tak samo..... (mysz to trackpoint, a laptop nigdy nie był podłączany do internetu, a specjalnie z powodu tej myszy instalowałem jeszcze raz win98)
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 29 Sie 2004 10:08   

W menedrzerze urządzeń usuń sterowniki portu PS/2 i myszki. Wyłącz komputer, a po ponownym włączeniu pozwól systemowi samodzielnie zainstalować sterowniki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sie 2004 10:08   

Powrót do góry

Lu3K
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Chorzów

Post#7 03 Wrz 2004 18:26   

Zalatw se tą myszke pod coma bo to równie dobrze może być uwalony jakiś pin w złączu ps2 jak to nie pójdzie wtedy się baw ze sterownikami
Powrót do góry

samja
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 23 Lut 2005 11:17   

Witam.
Podłacze się do tematu bo jest najbardziej zbliżony do mojego problemu.
Kupiłem kilka dni temu Fujitsu Lifebook 166MHz MMX. Zainstalowany Win98. Do mojej roboty jest super, niestety wybitnie nie "leży" mi touchpad, więc postanowiłem zrobić sobie dobrze i kupiłem mysz. Taką tanią 8zeta, firma "Manta", dwa przyciski, kółko, trzeci przycisk w kółku,PS/2. No i tu zaczęły się problemy, kiedy zaczyna pracować twardziel, kursor jedzie w dół i ucieka z ekranu, jeśli ruszam akurat w tym momencie myszą mam nad nią pełną kontrolę, problem jak muszę się zatrzymać żeby np kliknąć w coś. Często nie zdążę albo kliknę nie w to co chcę bo kursor już zdąży "odjechać". Jeśli np jadę myszą w lewo i stanę, odjedzie mi kawałek w lewo i uparcie w dół. Analogicznie w drugą stronę.
Przeczytałem tutaj wszystkie tematy na temat uciekających kursorów i trochę zgłupiałem, ale po kolei: laptop nigdy nie był podłączony do internetu, system zainstalowany jest na nowo bez SP, ze swojej strony wywaliłem port i zainstalowałem na nowo-bez efektu, producent na opakowaniu napisał że mysz nie potrzebuje żadnych sterowników (może spróbować jednak zainstalować jakiś ?). Boję się ingerować w samą mysz (np skrócenie kabla-1,5m jest mi niepotrzebne) bo nie mam pewności czy to pomoże, a nie będę mógł jej zwrócić czy wymienić. Aha, bo zapomniałem dodać że na touchpadzie bardzo, bardzo sporadycznie kursor też uciekał, z tym że w różne strony bardzo wolno i tylko kawałek, praktycznie tylko w momentach kiedy laptop pracuje na najwyższych obrotach.
Za wszelkie sugestie dziękuję.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Adam16l
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 23 Lut 2005 22:41   

na początku spróbuj w menadrzeże urządzeń wyłącz myszkę wbudowaną w laptopa (powinny być widoczne 2 myszy- wyłącz tą wbudowaną wtedy kiedy będziesz miał podłączoną też tą zewnętrzną)
miałem kiedyś taki sam problem z myszą A4techa- kursor zaczynał wariować i latał po całym ekranie- proponuje porzyczyć taką mysz pod ps/2 od kogoś bo być może jest o wina tej myszki za 8zł...
pozdrawiam i życzę powodzenia:-)

p.s.
tego laptopa już nie mam, mysz mi nie działała bo walniety był port ps/2- być może ktoś podłączał/ odłączał myszkę podczas pracy kompa...

aha, sprawdz w biosie czy nie można wyłączyć tej wbudowanej myszki- często w biosach laptopowych taka funkcja bywa:-)
Powrót do góry

samja
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 24 Lut 2005 11:38   

Witam.
W menedżerze pod zakładką mysz mam tylko: port PS/2 i nic więcej, ale do biosa nie zaglądałem-fakt. Dzisiaj tam zajrzę i napiszę jaki efekt. Poza tym doszedłem do wniosku że to chyba jednak mysz, bo zaczęła wczoraj latać we wszystkich kierunkach, a z systemem i ustawieniami nic nie robiłem.
Dzięki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> problem z myszą na laptopie- POMOCY!!!
Strona 1 z 1