Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik czasowy 230V - zamknięcie innego obwodu

gadaka 14 Cze 2010 21:31 1632 1
  • #1 14 Cze 2010 21:31
    gadaka
    Poziom 2  

Witam
    Otóż zbliżają się wakacje i znów będzie problem z młodzieżą używającą domofonu w późnych godzinach nocnych. Ale w tym roku będę sprytniejszy. Nie znam się wiele na elektronice, ale z tego co wiem, zmierzyłem,z rozumiałem itd wychodzi, że od kasety zewnętrznej do unifonu biegnie przewód o max U=3V. Kiedy odłączę ten przewód domofon działa normalnie, można rozmawiać z osobą na zewnątrz i otwierać furtkę,; nie słychać natomiast sygnału dzwonienia w domu. Jeśli dobrze rozumiem to sterownik czasowy w określonych godzinach zamyka obwód i wtedy urządzenie działa. Chciałbym by w momencie zamknięcia obwodu 230V zamknął się także ten obwód 3V. Oczywiście ten obwód może się otworzyć, wtedy odwrotnie ustawię godziny.
    Od razu zaznaczę, że sterownik do gniazdka i do niego wtyczka od domofonu nie mają prawa bytu, musi być sterownik na szynę.
    Bardzo proszę o pomoc.
    słyszałem że można to zrobić na przekaźniku ale w tym temacie jakoś nie mogę się głębiej wyedukować, chyba za mało wiem, więc bardzo ratuje mnie schemat, wg którego coś tam wylutuję. Pozdrawiam

• #2 16 Cze 2010 15:02
    djandriu
    Poziom 27  

Wystarczy zastosować sterownik czasowy i przekaźnik , łączny koszt ok 100zł.
    Sterownik czasowy 230V - zamknięcie innego obwodu Sterownik czasowy 230V - zamknięcie innego obwodu
    Edit: Teraz zauważyłem że ten programator czasowy ma w sobie przekaźnik więc stosowanie drugiego przekaźnika jest zbędne, wystarczy tylko programator...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme