Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Projekt sieci komputerowej

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Projekt sieci komputerowej
Autor
Wiadomość
Kajolol
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Jastrzębie Zdrój

Post#1 Post autora tematu 18 Cze 2010 14:38   

Projekt sieci komputerowej

Witam mam do zrobienia projekt sieci komputerowej który ma zawierać :

-budynek 3 kondykcyjny 60 PC 3 gniazdka na jedno miejsce
-komputer tel i drukarka
-serwerownia na parterze 3 kable do jednego miejsca pracy
-w serwerowni musi by patch panel
-7 patch paneli
-4 switche
-rozrysowac kazde pietro
-6 drukarek sieciowych
-nie zapomnij policzyc dlugosc kabla i wymiary budynku
-kosztorys caly sprzet (kopmuter, serwers, UPS, drukarki)
-zaproponowac konfiguracje sieci serwer DHCP
-kozdy komputer ma miec dostep do netu
-drukarka ma miec staly adres IP

Zrobiłem na szybko taki projekt (od razu zaznaczam że jestem dość początkujący w tych sprawach) i chciałbym się dowiedzieć czy dobrze to połączyłem :

W dodatku mam problem z patch panelami , umieściłem 4 z nich w tym projekcie ale nie wiem co zrobić z pozostałymi 3-ema. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i porady. Pozdrawiam

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Projekt sieci komputerowej Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2010 14:38   

Powrót do góry

andy076
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: lodz

Post#2 18 Cze 2010 21:01   

Re: Projekt sieci komputerowej

wazna jest dlugosc kabli dla danej kategori
wszystkie kable przy takim budynki powinny schodzic sie w jednym miejscu
pachpanele sa albo 24 albo 48 portowe

poza tym jezeli chodzi o zrobienie calej sieci to robi sie przedmiar, kosztorys i projekt, ktore poza kabloteka uwzgledniaja przewierty mocowania kabli i inne rzeczy

mysle ze jezeli chcesz sie bawic w projektowanie sieci dobrze by bylo zaczasc od zrobienia jakiegos kursu w tym kierynku
pozdrawiam

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Projekt sieci komputerowej Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2010 21:01   

Powrót do góry

tombi
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Łódź

Post#3 18 Cze 2010 22:14   

ciekawą zagadką nam tu sprzedałeś

skąd wzięło Ci sie 7 patchpaneli ?? ktoś wymyślił takie dane wejściowe ?? bo nijak nie wychodzi mi wykorzystanie wszystkich , nawet w najbardziej bzdurnej konfiguracji

domyślam sie ze ten projekt jest na zaliczenie przedmiotu w jakiejś szkole ?

Co do poprzednika i skierowania na kurs - musze przyznać 100 % racji , zrobienie kursu projektanta w którejkolwiek z firm typu Molex , 3M , Alcatel, Legrand da Ci pełna jasność co i jak powinieneś zaprojektować żeby miało ręce i nogi.
Poszukaj wytycznych projektowych dla sieci np. Molexa - wszystko bardzo dokładnie tam jest opisane ile gniazd na jaka powierzchnie , konstrukcja sieci , odległości od patchpanela do gniazda abonenckiego itd ...

a jak będziesz miął pytania dodatkowe to rozpisz się skąd masz te założenia ... być może ten co to napisał popełnił błąd ? lub celowo jest błąd ...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2010 22:14   

Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#4 18 Cze 2010 22:44   

Regulamin pkt. 8.1, 8.2, 15.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> Projekt sieci komputerowej
Strona 1 z 1