Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Projekt sieci komputerowej

Kajolol 18 Cze 2010 15:38
  • #1 18 Cze 2010 15:38
    Kajolol
    Poziom 10  

Witam mam do zrobienia projekt sieci komputerowej który ma zawierać :

-budynek 3 kondykcyjny 60 PC 3 gniazdka na jedno miejsce
    -komputer tel i drukarka
    -serwerownia na parterze 3 kable do jednego miejsca pracy
    -w serwerowni musi by patch panel
    -7 patch paneli
    -4 switche
    -rozrysowac kazde pietro
    -6 drukarek sieciowych
    -nie zapomnij policzyc dlugosc kabla i wymiary budynku
    -kosztorys caly sprzet (kopmuter, serwers, UPS, drukarki)
    -zaproponowac konfiguracje sieci serwer DHCP
    -kozdy komputer ma miec dostep do netu
    -drukarka ma miec staly adres IP

Zrobiłem na szybko taki projekt (od razu zaznaczam że jestem dość początkujący w tych sprawach) i chciałbym się dowiedzieć czy dobrze to połączyłem :

W dodatku mam problem z patch panelami , umieściłem 4 z nich w tym projekcie ale nie wiem co zrobić z pozostałymi 3-ema. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i porady. Pozdrawiam

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Projekt sieci komputerowej Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

• #2 18 Cze 2010 22:01
    andy076
    Poziom 16  

wazna jest dlugosc kabli dla danej kategori
    wszystkie kable przy takim budynki powinny schodzic sie w jednym miejscu
    pachpanele sa albo 24 albo 48 portowe

poza tym jezeli chodzi o zrobienie calej sieci to robi sie przedmiar, kosztorys i projekt, ktore poza kabloteka uwzgledniaja przewierty mocowania kabli i inne rzeczy

mysle ze jezeli chcesz sie bawic w projektowanie sieci dobrze by bylo zaczasc od zrobienia jakiegos kursu w tym kierynku
    pozdrawiam

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Projekt sieci komputerowej Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

• #3 18 Cze 2010 23:14
    tombi
    Poziom 10  

ciekawą zagadką nam tu sprzedałeś

skąd wzięło Ci sie 7 patchpaneli ?? ktoś wymyślił takie dane wejściowe ?? bo nijak nie wychodzi mi wykorzystanie wszystkich , nawet w najbardziej bzdurnej konfiguracji

domyślam sie ze ten projekt jest na zaliczenie przedmiotu w jakiejś szkole ?

Co do poprzednika i skierowania na kurs - musze przyznać 100 % racji , zrobienie kursu projektanta w którejkolwiek z firm typu Molex , 3M , Alcatel, Legrand da Ci pełna jasność co i jak powinieneś zaprojektować żeby miało ręce i nogi.
    Poszukaj wytycznych projektowych dla sieci np. Molexa - wszystko bardzo dokładnie tam jest opisane ile gniazd na jaka powierzchnie , konstrukcja sieci , odległości od patchpanela do gniazda abonenckiego itd ...

a jak będziesz miął pytania dodatkowe to rozpisz się skąd masz te założenia ... być może ten co to napisał popełnił błąd ? lub celowo jest błąd ...

• #4 18 Cze 2010 23:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Regulamin pkt. 8.1, 8.2, 15.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty