Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jak podłączyć gramofon do komputera

Domach 25 Cze 2010 13:42
  • #1 25 Cze 2010 13:42
    Domach
    Poziom 8  

Witam,
    mianowicie chciałbym przegrywać winyle na komputer. Kupiłem do tego wzmacniacz. Nie wiem teraz jak to podłączyć by nagrać to w programie Cool Edit Pro. Proszę o szybką odpowiedz:)

• #2 25 Cze 2010 13:54
    VoltAmper
    Poziom 17  

Jakie złącze ma gramofon DIN? Jeśli DIN to przejściówka Din>Jack i wpiąć się pod złącze Line-In kart dźwiękowej

• #3 25 Cze 2010 14:17
    Domach
    Poziom 8  

gramofon ma na 2 jacki podpoiłem to do wzmacniacza i nie wiem jak to wyprowadzić ze wzmacniacza do komputera

• #4 25 Cze 2010 14:24
    VoltAmper
    Poziom 17  

Omiń wzmacniacz. W takim razie potrzebujesz przejściówkę (kabel)
    Cinch ->jack. Cinch do gramofonu jack do komputera. Ja do zrzucania (co prawda z walkmana i przez kabel jack-jack) używałem poczciwego Audiograbbera 1.73-efekt bardzo dobry

• #5 25 Cze 2010 14:49
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Nic to nie da. Jeśli gramofon ma wkładkę piezo trzeba podłączyć go przez układ zmniejszajacy impedancję - wtórnik na tranzystorach lub wzmacniaczach operacyjnych, a jeśli ma wkładkę magnetyczną, to potrzebny jest korektor RIAA. Jesli wzmacniacz ma wejscie gramofonowe, to ma także wzbudowany korektor RIAA, wtedy wystarczy puscić sygnał z wyjść liniowych wzmacniacza do komputera. Nie próbuj podawać sygnału z wyjśc głosnikowych - spalisz wzmacniacz i kartę dźwiekową.

• #7 25 Cze 2010 14:52
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

To w linku, to tak naprawdę zewnętrzna karta dźwiękowa, jeśli w komputerze masz zintegrowaną, to ten interface moze, choć niekoniecznie musi okazać sie od niej lepszy.

A jaki masz gramofon?

• #8 25 Cze 2010 15:03
    Domach
    Poziom 8  

kartę dźwiękową mam słabą.. dlatego wolałbym przez to. Ale chciałbym tez zeby sygnał przechodził przez wzmacniacz też.
    mam technics sl-qd22

• #9 25 Cze 2010 15:05
    mirekgnd
    Poziom 17  

Witam.
    Owszem charakterystyka RIAA jest niezbędna do kopiowania winyli, ale ominiesz to ustawieniami w Winampie. Zobacz jak wygląda krzywa RIAA i tak ustaw korektor. Czyli dół podbij a góra lekko niech opadnie do dołu. Zresztą każdy 10-cio punktowy korektor da rade. Wyjście z gramofonu ma poziom około 5mV (tylko magnetyczny)więc podłącz je do wejścia mikrofonowego w kompie. Powinno być o.k.
    Pozdrawiam

• #10 25 Cze 2010 15:09
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Wzmacniacz ma wejscie phono? To pod nie trzeba wpiac gramofon, a sygnał dla interfejsa pobrać z wyjścia liniowego.

• #11 25 Cze 2010 15:10
    Domach
    Poziom 8  

ma ma ;)

Dodano po 1 [minuty]:

ale wolałbym jakby sygnał szedł przez jacka

• #12 25 Cze 2010 15:12
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

mirekgnd napisał:
    Witam.
    Owszem charakterystyka RIAA jest niezbędna do kopiowania winyli, ale ominiesz to ustawieniami w Winampie. Zobacz jak wygląda krzywa RIAA i tak ustaw korektor. Czyli dół podbij a góra lekko niech opadnie do dołu. Zresztą każdy 10-cio punktowy korektor da rade. Wyjście z gramofonu ma poziom około 5mV (tylko magnetyczny)więc podłącz je do wejścia mikrofonowego w kompie. Powinno być o.k.
    Pozdrawiam

Kolega nie będzie nagrywał sygnału z Winampa, tylko z wejścia karty.

Domach napisał:
    wolałbym jakby sygnał szedł przez jacka

Tak to sobie możemy dywagowac w nieskończoność, podaj jaki to wzmacniacz i jakie ma wejscia i wyjścia lub wrzuć ewentualnie jakieś fotki.

• #13 25 Cze 2010 15:22
    Domach
    Poziom 8  

rozumiem:P mój wzmacniacz to TECHNICS SU-V500 M2

• #16 25 Cze 2010 15:31
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

No i wszystko jasne. Podpinasz tak:
    gramofon> kabel cinch-cinch > phono (wzmacniacza)> tape rec out (tape 1 lub tape2, obojętnie które)> kabel cinch-cinch > line in (interfejsu behringer)

• #17 25 Cze 2010 15:44
    Domach
    Poziom 8  

gramofon podłączam do czego? tape rec out? Nie widzę tego..

• #18 25 Cze 2010 15:48
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Gramofon do pierwszej pary gniazd od lewej, a interfejs do 5 lub 7 pary gniazd od lewej (wg fotki jaką załączyłeś).

• #19 25 Cze 2010 16:01
    Domach
    Poziom 8  

Nic się nie nagrywa. Trzeba coś zmienic w sofcie? Jak tak podłączyłem to Aux przestał grac..

• #20 25 Cze 2010 16:08
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Jaki AUX?

• #21 25 Cze 2010 16:09
    Domach
    Poziom 8  

do tego wzmacniacza chce mieć podłączany komputer i gramofon. komputer podłączyłem przez AUX (wczesniej działal), który teraz nie działa

• #22 25 Cze 2010 16:14
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Tak się nie da. Musisz na czas nagrywania zorganizować inny wzmacniacz do odsłuchu. I odłącz komputer od AUX.
    Inne rozwiazanie - kupić lub zbudować zewnętrzny korektor RIAA i przez niego przepuścić sygnał z gramofonu zamiast przez wzmacniacz, wtedy wzmacniacz będziesz mógł wykorzystać jako odsłuch.
    Inaczej nie da się tego rozwiazać.

• #23 25 Cze 2010 16:21
    Domach
    Poziom 8  

dziwne rozwiązanie.. ale ok robię tak jak mówisz i nic się nie nagrywa

• #24 25 Cze 2010 16:23
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

A masz ustawioną w sofcie tą zewnętrzną kartę Behringera jako urzadzenia nagrywające?

Rozwiązanie nie jest dziwne - jeśli używasz wzmacniacza do odtwarzania płyt gramofonowych masz ustawione jego wejscie na PHONO i sygnał z tego wejścia idzie na wzmacniacz mocy i głosniki. Jeśli ten sygnał będziesz nagrywał na komputer, to wzmacniacz musi być nadal ustawiony w tryb PHONO, bo na wyjściu tape rec (czyli wyjscia sygnału ze wzmacniacza do urządzenia nagrywającego) zawsze jest obecny sygnał z aktualnie aktywnego wejscia. W tej sytuacji nie ma żadnej możliwości, żeby ten wzmacniacz jednoczesnie odtwarzał dźwięk z komputera - to wymagałoby przełączenia wzmacniacza w tryb AUX, co z kolei spowodowałoby odłączenie wejscia PHONO i tym samym sygnał z gramofonu zostanie odcięty na przełaczniku wejść i komputer nic nie nagra. Proste i logiczne.

• #25 25 Cze 2010 17:13
    Usunięty
  • #26 25 Cze 2010 17:33
    Domach
    Poziom 8  

wolę opcje by podłączyć to przez kartę dźwiękową na USB. W opcjach nie mogę znaleźć by karta była jako urządzenie nagrywająca.

PS.
    wzmacniaczu mam przełącznik by zmienić z Aux na Phono, więc nie widzę potrzeby wyjmowania kabla, gdy chcę przegrać winyl.

• #27 25 Cze 2010 19:18
    prezeswal
    VIP Zasłużony dla elektroda

Porady zostały udzielone, reszta należy do autora.
    Temat zamykam (p.16 regulaminu).

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty