X

Blueconnect Huawei E122 Instalacja pod Windowsem 7

25 Jun 2010 14:50 RAraven37
  • #1 25 Jun 2010 14:50
    raven37
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Mam problem z modemem Huawei E122 na pewno zwi您any z konfliktem oprogramowania . Mam HP dv7 z Windowsem 7. Po w這瞠niu modemu do USB modem chce si instalowa automatycznie (dzieje si tak przy ka盥ym w這瞠niu modemu do USB niezale積ie od tego czy program blueconnect jest zainstalowany czy nie). Po zainstalowaniu sterownik闚 i blueconnecta okazuje si 瞠 system nie widzi modemu i miga pojedynczo zielona diodka. Przy pr鏏ie po陰czenia z sieci na karcie ery wyrzuca komunikat, 瞠 modem zosta roz陰czony b康 dzia豉 nieprawid這wo. Na karcie orange jest tak samo. Drugi modem zachowywa si podobnie W menad瞠rze urz康ze w grupie modem闚 nie ma go mimo 瞠 podczas instalacji zestaw sterownik闚 wchodzi poprawnie. W moim komputerze pojawia si dysk do kt鏎ego nie ma dost瘼u (to prawdopodobnie slot karty SD). Pr鏏owa貫m instalowa modem jako administrator i w ro積ych trybach zgodno軼i. Nic z tego. Powy陰cza貫m firewalla i antyvira to r闚nie nic nie da這 W serwisie technicznym ERY pani z uporem maniaka twierdzi豉, 瞠 ten modem chodzi pod si鏚emk. A jesli nie chodzi to nale篡 go odda do serwisu i ze oni go naprawi. Ale my郵 瞠 to po prostu b陰d oprogramowania. Mo瞠 kto przechodzi przez ten problem i wie jak go ugry潭. A i jeszcze drugie pytania jakie da ustawienia modemu by chodzi na karcie Orange?
  • #2 25 Jun 2010 15:43
    Stanis豉w2003
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    W pierwszej kolejno軼i zainstaluj na pr鏏 w XP - b璠zie pewno軼 czy modem dobry.

W czasie instalacji Huaweja wy陰cz blootota w kompie bo to jest dodatkowy kana 陰czno軼i podobnie jak com i USB .

Je瞠li masz w陰czony bluetooth i jakie oprogramowanie do kom鏎ki 豉cz帷e si przez wifi lub bluetooth te moga wyst徙ic problemy.Mo瞠 磧e Ciebie zrozumia貫m ale mam wra瞠nie,瞠 pomyli貫 sie GSM z bluetooth.Ale nie wykluczam,瞠 ja cos zle zrozumia貫m.
  • #3 25 Jun 2010 18:09
    hojlo1
    Level 34  
    Helpful post? (+1)
    M璚zy貫m kiedy podobny modem pod Win7.

Wgrywa sterowniki a widzia wy陰cznie jako USB (brak modemu).

Pomog豉 sztuczka z wyrzuceniem wszystkich port闚 USB (gdy zapi皻y modem i wgrany sterownik), wtedy sam zacz掖 przywraca sterowniki i o dziwo zacz掖 od sterownika modemu, a dopiero potem porty USB. ;)

Chodzi do tej pory (w plusie)
  • #4 27 Jun 2010 14:55
    xman750
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    zainstaluj na pocz徠ek najnowsze sterowniki: http://rapidshare.com/files/320322860/huawei_drivers_win7_3.09.00.00.zip
  • #5 29 Jul 2010 12:17
    Ozik7
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Mia貫m identyczny problem, pomog這 odinstalowanie vmware player'a, sprawd czy zadzia豉 w twoim przypadku
  • #6 02 Aug 2010 23:53
    rfima
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    mam problem z Huawei E122, przez 4 lata u篡wa豉m blueconnecta z karta PCIMCIA, obecnie przy kolejnej umowie otrzyma豉m Huawei E122, niby dzia陰 ale po 1-2 minutach sam modem si od陰cza, nie pomaga wy豉czenie oszcz璠zania energii na portach USB, 2x modem by w serwisie Ery, twierdz, 瞠 jest w porz康ku, niemniej z neta nie da sie korzysta, dzieje si tak na nowym Netbooku Sony Vaio i starym laptopie Fujitsu Siemens, systemy XP i win 7, zast瘼czy modem E160 dzia豉 na obu bez zarzutu, kto ma pomys o co chodzi?
  • #7 14 Aug 2010 21:39
    seyu
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Dzieki Ozik7, rzeczywi軼ie po odinstalowaniu klienta VM , bluconnect, model E122 zadzia豉.
  • #8 19 Dec 2010 13:50
    grzesiek_awc
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    przepraszam za odgrzewanie zimnego kartofla ale chcialem podzielic sie swoim doswiadczeniem z E122 i VMware.

Mam podobny problem.

Modem dzialal:
    - Del GX280
    - Dell GX240
    - Dell D600
    - Win XP Eng SP3 (VMware host)
    - WinXP Eng (VMware guest)
    - VMware v5.?

Modem nie dziala:
    - Dell E6510
    - Win 7 Prof Eng (VMware host)
    - WinXP Eng (VMware guest)
    - VMware v7.1.3

Przyczyna: VMware v7 USB Arbitrary Service.
    Po wylaczeniu serwisu i zresetowaniu systemu E122 ponownie dziala bez problemow ale oczywiscie tylko na VMware host.
    Niestety zadne inne urzadzenia jak PenDrive czy HD USB nie sa widoczne na hoscie chyba, ze sa mapowane przez 'shared folders'. Dalej walcze aby miec E122 na VMware guest.

Dziekuje przedmowcom za wskazowki, ktore pozwolily mi znalezc przyczyne i pozdrawiam,
    Grzesiek

Dodano po 9 [minuty]:

Dodam tylko, ze po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu modemu urzadzenie dziala ale niestety tylko do nastepnego restartu systemu hosta.
  • #9 09 Jan 2011 21:58
    przecin11
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Wiem, odgrzewane ziemniaki, ale...
    Niestety mam podobny problem. :( Staj ju na g這wie i nic. Przerobi貫m r騜ne fora i efektu brak.
    Instaluje si, wszystko niby poprawnie zainstalowane (wynika z monit闚), ale zauwa篡貫m jedn rzecz. Mianowicie po instalacji uruchamia si d德i瘯 windowsa kt鏎y oznajmia o od陰czeniu urz康zenia z USB. Program Blueconnect mo積a normalnie uruchomi, natomiast po wci郾i璚iu w programie Po陰cz wyskakuje monit: Urz康zenie zosta這 roz陰czone lub jest niedost瘼ne. Ju nie mam pomys堯w. Dodam, 瞠 na Sony Vaio z Vist - dzia豉, na Dell Inspiron - Win7 te dzia豉. Na Asus X52 Win7 nie dzia豉. :(
  • #10 14 Feb 2011 18:18
    Plaplek
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam identyczny problem - modem e122 win siedem i lapek sony vaio widzi go jako urz康zenie usb. Jak zainstalowa sterowniki z podanego na w.w linku ? ew jakie inne rady ? Bo pr鏏owa貫m na r騜nych daschbardach mi in. Orange il lipa
  • #11 14 Feb 2011 20:50
    przecin11
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    O! Zapomnia貫m o tym po軼ie ju. Wi璚 w sumie to nie pami皻am dok豉dnie, ale chyba w panelu sterowania w po陰czeniach sieciowych (albo wejd na ikonk sieci na dole po prawej) i trzeba doda do po陰cze "po陰czenie telefoniczne i VPN". Jak to doda貫m to odrazu mi odpali這. :)
  • #12 14 Mar 2011 07:46
    przecin11
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam ponownie. Znowu odgrzewam, ale nie chc zak豉da nowego tematu. Czy kto pr鏏owa na Huawei e122 Blueconnect odpali kart Orange? Czy ten modem ma blokad czy b璠zie dzia豉 na Orange? Nie mam jeszcze karty sim i nie chc kupowa jak oka瞠 si 瞠 nie dzia豉, a kusi mnie, bo w orange jest ta雟zy internet.
  • #13 08 Jun 2011 18:17
    Plaplek
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Problem rozwi您any - pomog豉 wymiana na Huawei E-160 ten 陰czy si bez problemu
    Temat zamykam
  Search 4 million + Products
Browse Products