Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tannoy 637, problem z impedacją

patryk1305 29 Cze 2010 17:23 1332 9
  • #1 29 Cze 2010 17:23
    patryk1305
    Poziom 9  

Wiec parę tygodni temu zakupilem głośniki tannoy 637 za niecałe 100zl (mieszkam w Anglii) pomyślałem okazja. Wziąłem do domu obmyłem, postawiłem, podłączyłem - dzialaja. Nawet bylem zachwycony tym dźwiękiem. Niedawno zorientowałem sie ze jeden głośnik gra inaczej nich ten drugi. Wiec wziąłem i zmierzylem Ohmy, wyszło ze jeden głośnik ma ok 5,5 a drugi 2,5 wiec myślałem ze może coś zle bylo w środku. Rozkręciłem ale wszystko ok, kable zmieniałem ale nic. Jak podłączyłem jeden głośnik (4ohm) to wtedy pokazało mi 5,5 ohma, tak jak powinno być. Nie wiec co to jest, ale gra tylko nie chce zęby mi wzmacniacz poszedł. Dodam ze nie mogę dostać sie do zwrotnicy. Dzięki z góry :)

• #2 29 Cze 2010 18:34
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

W jednej kolumnie pewnie są dwa głośniki 4 Ohm połączone równolegle (nieprawidłowo), a w drugiej (tej oryginalnej) są po 8 Ohm dwa łączone równolegle.

• #3 29 Cze 2010 19:44
    patryk1305
    Poziom 9  

ale wlasnie ze nie poniewaz w drugiej kolumnie glosniki tez maja 4ohm, sprawdzalem podlaczenie, i nawet nie da sie inaczej podlaczyc poniewaz koncowki maja inne rozmiary. :/ Ale dzieki na odpowiedz

• #4 29 Cze 2010 19:55
    worwag
    Poziom 17  

wisnia_lwa napisał:
    W jednej kolumnie pewnie są dwa głośniki 4 Ohm połączone równolegle (nieprawidłowo), a w drugiej (tej oryginalnej) są po 8 Ohm dwa łączone równolegle.

To nie są dwa takie same głośniki tylko jeden basowy, a drugi koaksjalny, więc nie mogą być podłączone w powyższy sposób, ale spróbuj odlutować każdy głośnik z osobna, i każdy niezależnie sprawdzić omomierzem.

• #5 01 Lip 2010 14:10
    patryk1305
    Poziom 9  

ten koaksialny ma dwa wyjscia do x-overa. 1 to do mid-bass, 2 do tweetera. Jak mierzylem to kazdy osobno, tweeter, mid-bass, bass, wiec tak kazdy mial 4ohm. ten koaksialny podlacza sie 4 kablami, i maja osobne kable ktore ida do x-overa. Jak podlacze tylko jeden glosnik np. bass, to wtedy pokazuje mi 5 ohm. Jak podlacze koaksialny tylko to tez 5 ohm. Ale jak podlacze oba to jest 2.5. Wiec sprobowalem podlaczyc bass + tweeter bez mid-bass ale efekt taki sam. dzieki z gory

• Pomocny post
    #6 01 Lip 2010 15:10
    worwag
    Poziom 17  

Oznacza to, że niestety musisz się dostać do zwrotnic, bo jest uszkodzony jakiś element, albo głośniki sa podłączone "na krótko".

• #7 01 Lip 2010 17:30
    patryk1305
    Poziom 9  

tylko jest w tym problem ze nie wiem jak?. Na spodzie sa tylko plastikowe podstawki, i jedna srubeczka, odkrecilem ale nic, ciagnac tez nic, juz nie wiem. innych srub nie ma, tylko sa dziurki 4, a w nich takie metalowe cos, nie wiem co to, ani wyciagnac nic :(. Jakby ktos wiedzial jak to prosze powiedziec. I dzieki za odpowiedz, jak sie dostane jakos to sie odezwe.

• #8 21 Lut 2013 13:13
    Rico-z
    Poziom 2  

witam, również jestem posiadaczem takich kolumn , i właśnie jak dostać się do zwrotnicy? I drugie pytanie - jakiej długości powinny być w nich rury bas-reflex?
    Moje kolumny tych rur nie mają, próbuję dobrać ale nie jestem pewien.
    Proszę o pomoc .
    Jest w ich dużo do poprawienia wiele wiele drażni jednak jet to coś co wciąga i odkrywa się na nowo stare, osłuchane płyty.
    Pozdrawiam.

• #9 21 Lut 2013 14:34
    patryk1305
    Poziom 9  

Moje juz sa dawno sprzedane. Co do twojego problemu- Do zwrotnicy sie nie dostalem bo wszystko jest sklejone na amen. To sa kolumny zamkniete (taki design) dlatego sa bez "bass reflex".

• #10 27 Lut 2013 07:30
    Rico-z
    Poziom 2  

witam - moje tym czasem mają nawiercone otwory basreflex 5cm średnicy dokładnie
    za każdym głośnikiem. Po wielu kombinacjach z ich zaślepianiem i dopasowywanie długości rur dobrałem się do zwrotnicy.
    Wszystko to za sprawą przyjaciela który na odsłuchy przyniósł urządzenie pomiarowe. - okazało się ,że wysoki ciągnie od 960H - dlatego było nawet podejrzenie że coś się odłączyło. Zwrotnica jest bardzo porządna jednak postanowiliśmy zrobić dzielnik napięcia 6db właśnie na tym wysokim tonie.
    Po złożeniu i dopasowaniu rur basreflex po 10 cm nie mogliśmy uwierzyć jak te głośniki potrafią zagrać. Naprawdę mamy co podłączyć i z czym porównać.
    Głośniki pokazały co potrafią, dźwięki , ich lokalizacja, przestrzeń i oddech, a przy tym tworzą obecnie klimat który wciąga i nie pozwala przestać.
    Ciekawe czy to celowy błąd producenta. W każdym razie wspaniałe głośniki z wybitnymi przetwornikami.

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    (dj-MatyAS)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME