X

Internet multimedia problem z konfiguracją routera wifi

peugeot81 30 Jun 2010 13:18
  • #1 30 Jun 2010 13:18
    peugeot81
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich. Wiem doskonale że temat często poruszany lecz szukając na forum nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na swój problem. Otóż mam świeżo zamontowane łącze internetowe w domu jednorodzinnym przez firmę multimedia. Firma udostępniła mi swój modem ADSL . Jestem w posiadaniu routera wifi ADSL2 TP-LINK TD-W8901G . Chciałem rozdzielić sygnał na dwa laptopy drogą bezprzewodową wifi. Dzwoniąc do obsługi technicznej dostawcy internetu powiedziano mi że nie podaja żadnych danych do konfiguracji prywatnych routerów tylko i wyłącznie te które nabędę lub wynajmę od dostawcy usługi. Czy mogły ktoś pomóc mi jak mogę to sam skonfigurować. Chodzi mi o parametry jakie muszę ustawić w routerze typu VPI , VCI itp. Wczoraj siedzieliśmy z kolegą który rozdzielał juz takie sygnały lecz u innych operatorów lecz mojego nie udało mu się. Czy w moim przypadku będę mogł w podłączeniu pominąć modem multimedii że mój router będzie się łączyć bezpośrednio??? Bedę bardzo wdzięczny za wszelką okazaną mi pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • #2 30 Jun 2010 13:25
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Jak jesteś wpięty tylko przez modem (bez routera) to jak konfigurujesz połącznie na windowsie ? wpisujesz jakiś login/hasło ?

Jeśli tak to zostaw ich router w spokoju a zaopatrz się w router DSL (nie ADSL).

Dodano po 1 [minuty]:

Albo:

http://forum.edimax.pl/viewtopic.php?f=4&t=3

Multimedia
    Appendix A
    VPI: 0
    VCI: 33
    Enkapsulacja: PPPoE
  • #3 30 Jun 2010 14:17
    peugeot81
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jak podłączony jestem bez routera czyli bezpośrednio poprzez modem multimedia wszystko łączy sie automatycznie jako połączenie sieciowe gdyż modem z kompem połączony jest kablem ethernet do karty sieciowej komputera. Nic nie wpisuje haslo i login wpisywałem tylko raz podczas instalacji modemy. Mój system operacyjny to windows xp. Posiadam również modem dsl firmy netgar model WGR 614 czy coś takiego...

" Jeśli tak to zostaw ich router w spokoju a zaopatrz się w router DSL (nie ADSL). " masz na myśli modem multimedia??? Router jest mój własny zakupiony przezemnie już wcześniej.
  • #4 30 Jun 2010 14:31
    bogiebog
    Helpful post? (0)
    Pokaż co masz w Połączenia Sieciowe, jest tam jakis "ppp" połączenie ?

EDIT:
    Próbuj ten 8901G z ustawieniami VP/VCI jak wyżej.
  • #5 30 Jun 2010 22:16
    peugeot81
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Pytasz bogiebog o właściwości połaczenia sieciowego w ikonce w pasku zadan??? W ikonie połączenia sieciowe mam tylko dwie pozycie połączenie sieci bezprzewodowej oraz połączenie lokalne... Nie wiem czy o to pytasz... Zmieniałem właściwośći parametrów VPI VCI wg. poleceń konfigurowałem również według "filmiku" załączonego do linku powyżej i nadal nic...
  • #6 30 Jun 2010 22:26
    bogiebog
    Helpful post? (0)
    Załacz wszystkie strone gdzie zmieniałeś ustawienia.

> nadal nic...
    Opisz jak zachowują się diody.

Pokaż status adsl i WAN.
  • #7 03 Jul 2010 15:21
    duglas
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    witam
    posiadam router asus wl-520gu i chcialbym podzielic przez niego internet od multimedi. z mm dostalem modem (chociaz podobno jest to router - mozna wejsc w jego ustawienia przez przegladarke podajac jego adres) thomson thg540.
    nie moge porodzic sobie z konfiguracja asusa... caly czas wyswietla mi informacje ze dynamiczny/statyczny adres ip jest ustawiony nieprawidlowo. router ustawiony jest w tryb routera (dostepne jeszcze home gate oraz acces point). probowalem zmienic na ap ale tez to nic nie dalo... nie omglem sie polaczyc z routerem...
    szukalem juz jakis informacji na forum ale nic mi nie pomaga :(
    czy ktos wie jak sobie z tym poradzic?
  • #8 07 Jul 2010 14:23
    tkasp
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Zapinanie własnego routera ADSL odradzałbym ponieważ Multimedia ma możliwość logowania się na ich własne routery. W przypadku jeśli zgłosisz usterkę, a znajdą jakieś inne urządzenie wpięte w linie POTS to mogą Cię obciążyć kosztami. Lepiej jest kupić router z portem WAN -RJ45 niż zabawy z routerem ADSL.

pozdrawiam
    tkasp
  • #9 09 Jul 2010 12:08
    duglas
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    tkasp wrote:
    Zapinanie własnego routera ADSL odradzałbym ponieważ Multimedia ma możliwość logowania się na ich własne routery. W przypadku jeśli zgłosisz usterkę, a znajdą jakieś inne urządzenie wpięte w linie POTS to mogą Cię obciążyć kosztami. Lepiej jest kupić router z portem WAN -RJ45 niż zabawy z routerem ADSL.

pozdrawiam
    tkasp

ale nie posiadam wlasnego routera adsl - asus nie ma wbudowanego modemu...
  • #10 11 Oct 2013 11:49
    marcineq1988
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich jako nowy na forum ;)
    Od razu pytanko do modemu multimedii:

Mam od nich internet "po kablu". Mam laptopa podpiętego przez zwykłe RJ45 do ich modemu. Chciałbym zrobić sobie sieć wifi, ale tak aby jeszcze conajmniej jeden więcej lapek mógł z tej sieci korzystać. I teraz pytanko: czy jeśli w umowie mam zastrzeżone, że net jest tylko na jedno stanowisko, to czy router wifi rozwiąże sprawę (router i modem spiąłbym RJ45)? Czy mimo sieci wifi dalej będę mógł podczepić się tylko jednym laptopem na raz? Jestem laikiem jeśli chodzi o sieci, więc proszę mieć to na uwadze ;) Pozdrawiam!
  • #11 11 Oct 2013 18:39
    70135
    Removed  
    Helpful post? (0)
    marcineq1988 wrote:
    Witam wszystkich jako nowy na forum ;)
    Od razu pytanko do modemu multimedii:

Mam od nich internet "po kablu". Mam laptopa podpiętego przez zwykłe RJ45 do ich modemu. Chciałbym zrobić sobie sieć wifi, ale tak aby jeszcze conajmniej jeden więcej lapek mógł z tej sieci korzystać. I teraz pytanko: czy jeśli w umowie mam zastrzeżone, że net jest tylko na jedno stanowisko, to czy router wifi rozwiąże sprawę (router i modem spiąłbym RJ45)? Czy mimo sieci wifi dalej będę mógł podczepić się tylko jednym laptopem na raz? Jestem laikiem jeśli chodzi o sieci, więc proszę mieć to na uwadze ;) Pozdrawiam!

Router pozwoli Tobie na podłączenie więcej urządzeń na raz.
    Multimedia tego nie zablokuje.
    Czy to zgodne z umową? Nie.
    Czy cię za to ukarzą ? Nie bo im się nie chce.
    Włączony NAT w routerze spowoduje że nie będzie ich tak szczypać w oczy.
    A jak co, to zawsze możesz powiedzieć że korzystasz z kilku urządzeń ale nigdy z wszystkich na raz.
  • #12 12 Oct 2013 08:47
    marcineq1988
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dzięki za pomoc! :) Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products