Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wygluszenie podlogi - co polozyc??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> wygluszenie podlogi - co polozyc??
Autor
Wiadomość
DynamikS
Poziom 19
Poziom 19

Post#1 Post autora tematu 01 Lut 2009 18:06   

Wygłuszenie podłogi

Witam .mam problem odnośnie wygłuszenia podłogi.Mieszkam w domu dwupiętrowym (na dole rodzice a na górze ja).Posiadam 2x STX gdn 22-300-8-sw które przeszkadzają rodzicom :cry: .Na podłodze są panele a strop ma 15cm muru następnie 5cm styropianu i 5 cm muru.Jak efektywnie i niedrogo wygłuszyć podłogę?Słucham techno i pokój ma 20m².
Powrót do góry

Vitu
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Drelów

Post#2 01 Lut 2009 20:10   

Re: Wygłuszenie podłogi

Kolega miał mini studnio nagrań w domu , rodzicom przeszkadzało , cały pokój wyłożył wytłaczankami od jajek. Może wydać się to śmieszne ale naprawdę pomogło. A koszta są znikome.
Powrót do góry

DynamikS
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 01 Lut 2009 23:15   

Słyszałem o takim czymś.Ja mam pokój taki do spania i mieszkania więc wytłoczki wykluczam i potrzebne coś pod panele.
Powrót do góry

lyndzik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Rzeszów

Post#4 01 Lut 2009 23:47   

Kurde ja tez mam podobny problem tylko mi cała meblościanka sie trzęsie i w ogóle nie jest stara kupiona jakieś pól roku temu podklejałem juz gąbka i nic to nie dało dopiero jak otworze wszystkie szafki to niema takich zakłóceń
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2009 23:47   

Powrót do góry

DynamikS
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 02 Lut 2009 11:58   

Też mam taki problem gdy przykręce wzmacniacz na ¼mocy to się trzęsie szafa i drzwi ale tym sie narazie nie przejmuje.
Powrót do góry

Usunięty

Post#6 02 Lut 2009 14:46   

Witajcie w klubie! mam skromny zestaw, ale jak troche go rozkręce, to słoiki w kuchni niebezpiecznie zaczynają się przesuwać ku krawędzi. A co do wygłuszeni podłogi mały kosztem, to może popatrz na to http://www.ikbud.pl/index.php?strona=oferta&kat=115
Powrót do góry

lyndzik
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Rzeszów

Post#7 02 Lut 2009 19:36   

Głucha podłoga ja to słyszałem tak się mówi jak parkiet się kładzie na deski położone 15cm nad wylewka zapobiega to szczelina a czy ta wata wygłuszy podłogę możliwe ale trzeba by zdzierać panele kłaść ja i na nią panele nie wiem czy się to opłaci
Powrót do góry

DynamikS
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 Post autora tematu 02 Lut 2009 21:37   

Jak na razie znam dwa sposoby wygłuszenia podłogi (pod panele)
-ta wełna o której wspomniał RmikiOCK
-taka pianka o grubości ok.7mm(niebieska).Tańsza od wełny bo kosztuje 33zł/7m² czyli na 20m² by wyszło 100zł :D.ale co by było skuteczniejsze?Jeżeli chodzi o ściąganie paneli to też jakiś problem dlatego że przy ściąganiu ich można wykruszyć jakiś róg:cry: i czy to się właśnie by opłacało?Na podłoge zamierzam jeszcze zarzucić dywan który też troche pochłonie muzy
Powrót do góry

Dani66
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 02 Lut 2009 21:42   

Najlepiej to dobrze wyczyszczony dywan i wełna mineralna.
Powrót do góry

DynamikS
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 Post autora tematu 05 Lut 2009 12:33   

Byłem w sklepie i pytałem sie o tą wełne ale jej nie było a po drugie to sie bierze pod wylewke :cry: Jednak zostaje mi taka (zielona) pianka 7mm kosztuje 55zł/9m ponad.pisze na niej ,że wygłusza do 19dB uderzenia znaczy np.basu czy jak bym po podłodze skakał :?: i jeszcze tam była tabela dB/hz ale sie bardzo nie przyglądałem.
Powrót do góry

Dani66
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 05 Lut 2009 18:56   

Nie, nie tylko pod wylewkę. Można po prostu wyłożyć tą wełną podłogę czy ściany i na to dywan i już. Było juz o tym na forum propo wygłuszania ścian.
Powrót do góry

tomasz72
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 09 Lut 2009 23:16   

RmikiOCK napisał:
Witajcie w klubie! mam skromny zestaw, ale jak troche go rozkręce, to słoiki w kuchni niebezpiecznie zaczynają się przesuwać ku krawędzi. A co do wygłuszeni podłogi mały kosztem, to może popatrz na to http://www.ikbud.pl/index.php?strona=oferta&kat=115

Mam takie pytanko!
Obecnie mam na podlodze plyte wiorowa lakierowana (tak jak kiedys sie to robilo) zamierzam polozyc panele, czy te plyty co dales do nich link beda lepsze od tej plyty wiorowej ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2009 23:16   

Powrót do góry

rafcio157
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Sokółka

Post#13 25 Lut 2009 15:06   

Mam podobny problem ale u mnie wszystko idzie po rurach od grzejnika, więc nic z tym nie zrobię ;/ może w przyszłości przy remoncie. Więc sprawdzcie czy u Was tez nie ma podobnej sytuacji
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2009 15:06   

Powrót do góry

jimmy_jazzz
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Poznań

Post#14 13 Gru 2009 13:59   

Cześć,
prowadzę zajęcia teatralne w wynajmowanym mieszkaniu. Na sali jest parkiet, ja bym chciał to trochę wygłuszyć i jednocześnie móc zabrać ze sobą inwestycje kiedy będę zmieniać lokal. To nie są jakieś straszne hałasy, głownie chodzi o tupanie. Myślałem o tym żeby wykładzinę pcv podkleić pianką/gąbką wygłuszającą. Czy możecie coś poradzić?
Powrót do góry

krystian1384
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 18 Maj 2010 17:39   

Cześć
chciałbym sobie wygłuszyć sobie podłogę ponieważ moja sąsiadka dzwoni po policje że troche głośniej puszczę muzykę :( mam parkiet i nie mogę go zdjąć :( czytałem że można mate wygłuszającą położyć na parkiet a na to dywan czy tak można zrobić ??
Powrót do góry

DjMapet
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Siemianowice

Post#16 18 Maj 2010 23:30   

Można, ale niskich basów nie wygłuszysz w ten sposób. W kolumnach zamontuj kolce i postaw je na grubej granitowej płycie.
Szukaj ,czytaj. Jest sporo o tym na forum.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

DynamikS
Poziom 19
Poziom 19

Post#17 Post autora tematu 19 Maj 2010 16:25   

Cisza nocna trwa od 22 do 6 rano więc poza tymi godzinami możesz bezkarnie sobie słuchać muzyki.Po założeniu tego tematu pod panele położyłem zielone maty wygłuszające (koszt 100zł) i najbardziej wygłuszyło częstotliwości mowy.Muzyka jest nadal słyszalna (szczególnie niskie częstotliwości.Powiedz jakie masz nagłośnienie?
Zamieszczam charakterystykę wygłuszenia.
To był mój pierwszy temat :D
Powrót do góry

globus1987
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: HH

Post#18 20 Maj 2010 15:05   

Z tej charakterystyki rzeczywiście wynika, ze te maty najlepiej nadają się do wygłuszenia tonów średnich w takim paśmie daje największą skuteczność. Przy 125hz już skuteczność jest nie za wysoka czyli przy 40hz do 100hz czyli większość uderzeń w muzyce i paśmie subwoofera to zapewne nie dużo daje.
Powrót do góry

mskojon
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Legionowo

Post#19 21 Maj 2010 18:47   

zadne wygluszanie nie pomoze za duzo, poniewaz bas wprawia sciany w rezonans ktory jest przenoszony przez konstrukcje budynku i glownie dlatego na dole buczy.
Powrót do góry

janes1992
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Ostrow Wielkopolski

Post#20 30 Cze 2010 21:55   

Witam wszystkich :) mam pytanie. Poniewaz remontuje poddasze kapitalnie chcialbym wygluszyc podloge tak aby nie bylo slychac za bardzo muzyki na dole. Plan jest taki ze na posadzke mam juz kupione plyty wiorowe 18mm i na to ma przyjsc wykladzina dywanowa. Jak myslicie, co bym mogl polozyc pomiedzy posadzke a plyty wiorowe? Cos dobrego i w miare taniego :) Czekam na wiadomosc tutaj lub na gg 5492621 Pozdrawiam
Powrót do góry

goldi74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Oława

Post#21 30 Cze 2010 22:05   

Re: wygluszenie podlogi - co polozyc??

Może taką gąbkę co się ją daje pod panele podłogowe? No chyba, że tłumienie ma być jeszcze większe.
Powrót do góry

Altusofil
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Hrubieszów

Post#22 30 Cze 2010 22:51   

Niskich tonów nie zlikwidujesz ale można zrobić to w miarę dobrze, polecam sprasowaną wełnę ok. 10 cm na to płyta pilśniowa miękka i dopiero wykładzina.
Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#23 01 Lip 2010 10:59   

Rozumiem, że na płytę wiórową kładziesz jakiś parkiet? Czy wykładzinę na płycie od razu? Dałbym wełnę pod płytę (tylko może nie 10cm ;) ), a na płytę dopiero posadzkę. Między płytę, a parkiet jakiś cienki materiał wygłuszający, ale o to pytaj budowlańców.

Od strony akustycznej:

- kolce do kolumn, przy miękkim parkiecie podkładki pod kolce
- do monitorów albo niskich kolumn podłogowych (takich powiedzmy do 70cm) - ciężkie podstawki
- w kolumnach balast, jeżeli jest na niego miejsce; na pewno balast w podstawkach, jeżeli ich używasz
- minimum metr odstępu kolumn od ścian bocznych. Od tylnych ok. 50cm, zresztą ten dystans ustawisz na słuch wg. preferencji
- dobry pomysł na poradzenie sobie z falami stojącymi i dudnieniem (niosącym się na cały dom), to kolumny i miejsce odsłuchu po skosie pokoju

Uważaj, żeby nie przetłumić całego pokoju.

Na koniec sprawa bardzo prozaiczna - mocny wzmacniacz, nawet mocniejszy niż moc RMS głośników. Żeby trzymać membrany w ryzach. Szczególnie do kolumn miękko i "basowo" brzmiących.

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

pop6
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Strefa Dźwięku

Post#24 01 Lip 2010 14:40   

Jest taki styropian SuperAkustyk - pytaj w składach budowlanych (podał bym ci nazwę firmy produkującej ale nie można).
Powrót do góry

korg11
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: asdsa

Post#25 02 Lip 2010 19:39   

Osobiście, tak mówił kierownik budowy i sprawdziło się to w 100% podłoga wygłuszyła się. Połóż styropian 3 lub 5 w zależności ile masz miejsca i na to folię. To świetna izolacja dźwiękowa.

Dodano po 48 [sekundy]:

Zwykły normalny styropian..
Powrót do góry

RangeR52
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Ostrów Mazowiecka/Warszawa

Post#26 06 Lip 2010 00:13   

A jaki masz strop między piętrem a poddaszem? Bo im cięższy tym lepiej tłumi, wiec mniej materiału wygłuszającego trzeba dać. Do wygłuszenia podłogi daje się styropian twardy 5 do 10 cm.
Powrót do góry

SzokalML
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#27 06 Lip 2010 09:35   

Zwykły styropian nie bardzo cokolwiek tłumi. Aku-styropian, owszem, ale to już droga zabawa. Moim zdaniem wełna mineralna na to płyta na to wykładzina, to dobra opcja.
Powrót do góry

TheMuzyk
Poziom 8
Poziom 8

Post#28 07 Lip 2010 13:15   

Zgadzam się z poprzednikami.

Dodano po 3 [minuty]:

Myślę że normalny steropian wyjdzie dużo taniej niż Akustyk. Ile cm możesz poświęcić na wyciszenie??
Powrót do góry

waskibroklyn
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wolsztyn

Post#29 08 Lip 2010 11:04   

Ja bym był jednak za wełną ponieważ wełna bardziej chłonie dźwięk tym bardziej że nie będzie to zalewane betonem. Ja w domu mam położony styropian właśnie ten akustyczny na poddaszu gdzie się chodzi i na dole w pokoju pod tym pomieszczeniem nie słychać zbyt wiele jednak zaznaczam iż na tym styropianie była posadzka zalewana grubości około 6 cm. Do tego żeby dobrze wytłumić akustycznie należało by zrobić tzw dylatacje ze styropianu około 1cm przy ścianach. Wtedy powstaje tzw pływająca podłoga i wtedy dopiero można by rozmawiać na temat czy to coś pomoże (wtedy by pomogło zapewne). Jednak kiedy podłoga będzie tylko na legarach i na tym płyta jakakolwiek to będzie ciężko styropianem. Ja osobiście dałbym wełnę i to tak grubo jak tylko jesteś w stanie zmieścić (oczywiście nie przesadzając-maks 10-15 cm)Pamiętając tez o tym iż każda szczelina i każdy styk płyty górnej z belką-legarem jest niezbyt dobrym rozwiązaniem, ale co zrobić skoro innej możliwości nie ma. Na pewno będzie słychać dudnienie na dole ale jak dasz wełnę powinno być dużo dużo lepiej. Ściana za kolumną też powinna być wygłuszona. Będzie nie dość że echo to jeszcze się będzie niosło po ścianie....Temat rzeka, ale są sposoby. Jedne tanie a drugie droższe i nie powiedziane że lepsze....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2010 11:04   

Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#30 08 Lip 2010 15:16   

Cytat:
dylatacje ze styropianu około 1cm przy ścianach. Wtedy powstaje tzw pływająca podłoga

Bardzo ważna obserwacja. Wszelkie punkty styku przenoszą drgania. M. in. na tej zasadzie dziają kolce (mały punkt styku).

Co do wygłuszania ścian - odradzam pomysły w stylu "wyłożenie ściany wytłoczkami od jajek". Pokój w domu, to nie studio, nie można go nadmiernie tłumić.

Dobrze wpływają półki z książkami, właśnie np. za kolumnami.

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> wygluszenie podlogi - co polozyc??
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny