Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja Glośników Łódź

MTRskate 30 Cze 2010 22:05 954 5
  • #1 30 Cze 2010 22:05
    MTRskate
    Poziom 2  

Witam wiecie moze gdzie ktos w Łodzi zajmuje sie regeneracją glośników??

• #2 22 Mar 2017 14:08
    RudyKRC
    Poziom 1  

Dzień dobry.
    Odgrzeję kotleta i ponowię pytanie z postu powyżej :)
    Mam do naprawy dwa głośniki Tonsila GDN 20/80 8 ohm
    Szukam kogoś w Łodzi kto zrobi to profesjonalnie i nie uszkodzi głośników.
    Znalazłem na OLX trzy ogłoszenia z czego dwa należą do jednego serwisu. Niestety brak jakichkolwiek opinii na ich temat. Może ktoś podpowie gdzie można oddać głośniki ze spokojnym sumieniem ?

• #3 22 Mar 2017 14:35
    heniek 1591
    Poziom 9  

Witam
    Kiedyś na giełdzie elektronicznej w Łodzi, otrzymałem adres firmy naprawiającej głośniki, było to P.P.U. PIOBATRON ze Skierniewic tel. 601814953. Czy namiar jeszcze aktualny nie mam pojęcia.

• #4 22 Mar 2017 23:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ja nie mam czasu już się w to bawić, ale kiedyś był serwis w Zgierzu. Nie wiem czy nadal jest, ale może tak.
    Naprawa Głośników
    STAFFA 36 M 6 BL. 108
    95-100 Zgierz
    42 716 74 93
    501 253 621

• #5 29 Mar 2017 21:11
    Matt_92
    Poziom 6  

RudyKRC napisał:
    Mam do naprawy dwa głośniki Tonsila GDN 20/80 8 ohm
    Szukam kogoś w Łodzi kto zrobi to profesjonalnie i nie uszkodzi głośników.

Ja z autopsji mogę polecić tonsilowski serwis. Nie wiem co masz tam do zrobienia ale jeżeli jest to więcej niż wymiana górnego zawieszenia to żaden amatorski naprawiacz nie wyczyści Ci szczeliny magnetycznej bo nie rozmagnesuje głośnika a bez tego jego praca mimo nowej membrany i zawieszenia może już nie być taka jak wcześniej.

• #6 29 Mar 2017 21:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Matt_92 napisał:
    bo nie rozmagnesuje głośnika a bez tego jego praca mimo nowej membrany i zawieszenia może już nie być taka jak wcześniej.
    Chwyt reklamowy Tonsilu. Jeżeli ktoś wie co robi, to nie potrzebuje ściągać pola magnetycznego. Wystarczy, zaraz po demontażu układu drgającego, szczelnie zakleić szczelinę. Zaś przed klejeniem, przedmuchać powietrzem (ja dmuchałem ciśnieniem 4 barów i opiłki metalu wylatywały bez problemu). Tonsil ma tę zaletę, że po sklejeniu mierzą każdy głośnik i musi mieć parametry z karty.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME