Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Edycja zabezpieczonych dokumentów PDF

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Edycja zabezpieczonych dokumentów PDF
Autor
Wiadomość
MES Mariusz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 30 Cze 2010 23:10   

Edycja dokumentów PDF

Witam.

Jak to właściwie jest z edycją plików PDF. Domyślam się, że posiadanie pełnej wersji AR to nie wszystko? Czasem chciałoby się wypełnić formularz w sposób elektroniczny, zwłaszcza, gdy drukuje się go dziesiątki razy, i nie ma się go ochoty za każdym razem ręcznie wypełniać. Do tej pory omijałem ten problem na zasadzie zrzutu ekranu, i obróbki pliku graficznego. A może jednak jest jakiś inny sposób o którym nie wiem?

Sprawa dotyczy w tej chwili tego pliku.

Da się to jakimś sposobem edytować, czy jednak nie bardzo?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Cze 2010 23:10   

Powrót do góry

qwerty67
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kowalów i Zielona Góra

Post#2 30 Cze 2010 23:15   

Re: Edycja dokumentów PDF

ABBYY PDF Transformer 2.0 Pro
http://pobierz.pl/programy/windows/biuro/przegladanie-i-edycja-pdf
Powrót do góry

MES Mariusz
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 Post autora tematu 30 Cze 2010 23:21   

W Acrobacie niby też jest opcja eksportu, np. do doc-a. Ale całość rozwala się mocno (a niby nie powinna, przecież to sam Acrobat). Chyba, że ten ABBYY PDF Transformer jest sprytniejszy od samego Acrobata.
Powrót do góry

narkoholik
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: 3miasto

Post#4 30 Cze 2010 23:31   

Narzędzi jest dosyć sporo.
Np. ten ale nie wiem nic o licencji
W przypadku własnych dokumentów, wygodnie przechowywac i przekształcać je w aplikacjach biurowych i export/wydruk do PDF.
W sumie tworzenie PDF służy nie tylko ochronie danych i zabezpieczeniu przed zmianami ale właśnie zachowaniu struktury dokumentu. Wszelkie edycje mogą to utrudnić .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Cze 2010 23:31   

Powrót do góry

MES Mariusz
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 Post autora tematu 30 Cze 2010 23:36   

Dokument nie jest mój, ja mam go tylko drukować i wypełniać. Gdyby był mój nie byłoby problemów.

Problemem nie jest edycja PDF-a jako takiego. Chodzi o to, że nawet jeśli posiadam licencję na Adobe Acrobat to z jakiegoś powodu nie mogę edytować tego konkretnego dokumentu. Przypuszczam, że to kwestia jakiejś opcji / zabezpieczenia dokumentu przez autora. Przypuszczam, bo nie dysponuję wystarczającą wiedzą na ten temat, w związku z czym wolałem zapytać na forum.
Powrót do góry

narkoholik
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: 3miasto

Post#6 30 Cze 2010 23:50   

No tak przepraszam, oczywiście są PDF-y z zabezpieczona zawartością ale mozna np. wkleic link do Googli i wyświetlić zawartość jako HTML. Np. tak (1 strona) . Później zapisać itp. Przepraszam, wiem że to nie rozwiązuje problemu (zniszczona struktura) ale jest wiele opcji i programów. A jeśli ktoś zabezpieczał to w okreslonym celu lub bezmyślnie. Ja osobiście nie popierałem tego w firmach bo to czasem paranoja.
Przykłady z życia
1. tworzenie zamówienia w .doc
2. Export do pdf
3. wysłanie mailem/pobranie z www
4. Odbiór, wydruk, wypełnienie
5. przesłanie faksem/mailem zeskanowane
6. odczyt lub skanowanie do systemu pogniecionego faksu itp :)

Zamiast formularza www - paranoja

Pozdrawiam i nie zakłócam już.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Cze 2010 23:50   

Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

Post#7 01 Lip 2010 00:26   

Dokument można edytować z powodzeniem Acrobat Reader Pro. - sprawdzałem przed chwilą na firmowym w wersji 7.
Druga metoda to program OCR - sprawdziłem na Abby Fine Reader 9 Pro - rozpoznanie pliku PDF do pliku Worda z zachowaniem formatowania -
Oba programy są komercyjne. Cena pierwszego w wersji 9 to około 2000PLN, drugiego około 500PLN jeśli mnie pamięć nie myli.
Darmowego nie spotkałem ale i się przyznam, nigdy nie szukałem.
EDIT:
CAD-CAS PDF Editor 3.0 do którego był podany link wcześniej - cena 79$ - na stronie producenta jest trial do pobrania.
Powrót do góry

MES Mariusz
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 Post autora tematu 01 Lip 2010 01:51   

lysy1980 napisał:
Dokument można edytować z powodzeniem Acrobat Reader Pro. - sprawdzałem przed chwilą na firmowym w wersji 7.

Ok, czyli Ci się udało. To chciałem wiedzieć. Po prostu uruchomiłeś w Pro i od razu mogłeś edytować czy jakieś operacje jeszcze wykonałeś, np. w opcjach?
Powrót do góry

WojtasJD
Moderator - Komputery Serwis
Moderator - Komputery Serwis

Post#9 01 Lip 2010 02:45pomocny post - solucja   

Z ciekawości sprawdziałem ten kwestionariusz i można wypełnić (jako komentarze) ulubionym :wink: Foxit Readerem.

Nie dałem rady zrobić tego Adobe Readerem 9 - powód niżej.

Przy okazji zrzut info o zabezpieczeniach z FR 4.0.0.0619 vs. AR 9.3.2

Edycja zabezpieczonych dokumentów PDF | Edycja zabezpieczonych dokumentów PDF

FR 4 jest świeży - dostępny od przedwczoraj (narazie testuje) i inaczej się zachowuje w stosunku do starszej wersji 3.3.x - tamta po użyciu dodatkowych funkcji (z płatnej - Pro) np. pogrubienie, kursywa, rysowanie strzałki itd. dawała ostrzeżenie o wstawieniu znaku o wersji ewaluacyjnej (i po zapisaniu wstawiała). W tej wersji tego nie ma ale w menu pojawiło się 'Usuń znaki wersji testowej' :roll:
Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 01 Lip 2010 09:17pomocny post - solucja   

MES Mariusz napisał:
lysy1980 napisał:

Ok, czyli Ci się udało. To chciałem wiedzieć. Po prostu uruchomiłeś w Pro i od razu mogłeś edytować czy jakieś operacje jeszcze wykonałeś, np. w opcjach?

Otworzyłem w Pro, następnie Narzędzia > zaawansowana edycja > Narzędzie Retusz tekstu. klikasz w miejscu gdzie są pola z kropkami w kwestionariuszu i piszesz (oczywiście trzeba usunąć kropki)
EDIT:
Adobe Designer 7 też świetnie sobie radzi z edycją.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2010 09:17pomocny post - solucja   

Powrót do góry

MES Mariusz
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 Post autora tematu 01 Lip 2010 11:22   

Re: Edycja zabezpieczonych dokumentów PDF

Ok. Faktycznie się da. Jeszcze tylko nie wiem, w jaki sposób pogrubić zaznaczony tekst, albo włączyć przekreślenie. W AR wszystko wydaje się być nadmiernie skomplikowane.
Powrót do góry

lysy1980
Poziom 21
Poziom 21

Post#12 01 Lip 2010 14:30pomocny post - solucja   

Prawym przyciskiem myszy na tekście > własności > zakładka tekst, tam powinna być możliwość wyboru czcionki i opcji z nią związanych.
Powrót do góry

MES Mariusz
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 Post autora tematu 01 Lip 2010 23:28   

lysy1980 napisał:
Prawym przyciskiem myszy na tekście > własności > zakładka tekst, tam powinna być możliwość wyboru czcionki i opcji z nią związanych.

Rzeczywiście. Wcześniej przeoczyłem ten fakt, gdyż szukałem opcji "B" dla danej czcionki, tymczasem należy wybrać nazwę czcionki z frazą bold w tytule. Z przekreśleniem jednak nie będzie łatwo.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Edycja zabezpieczonych dokumentów PDF
Strona 1 z 1