Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

studia - jaki kierunek i koszt

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> studia - jaki kierunek i koszt
Autor
Wiadomość
Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 01 Lip 2010 12:58   

studia - jaki kierunek i koszt

Czesc

Mozecie mi doradzic co teraz warto studiowac? CHodzi mi bardziej o kierunki scisle. Prosze o takie propozycje , po ktorych moze dostac dobrze platna prace. Wiem , ze to by bylo jak w bajce , ale na cos musze sie zdecydowac. Czas mam do 5 lipca. Talentu do rysowania nie mam.

I jeszcze moglby sie ktos podzielic , ile mniej wiecej trzeba szykowac na utrzymanie studenta mieszkajacego w akademiku? Student ten nie posiada nalogow , i w zadne libacje nie ma zamiaru sie wdawac , czyli miejsce na alkohol w budzecie nie jest przewidziane , ani inne uzywki.

Prosze o szybko odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry

qwerty67
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kowalów i Zielona Góra

Post#2 01 Lip 2010 13:11   

Re: studia - jaki kierunek i koszt

Inżynierskie w dziedzinie elektroniki, mechatroniki, informatyki zawsze znajdziesz robotę.
Powrót do góry

krzyjak
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 01 Lip 2010 13:14   

Jeśli chcesz iść na studia by po ich ukończeniu dostać dobrze płatną prace to lepiej daj sobie spokój. Wielu było takich jak Ty i dziś pracują po marketach. Na studia powinieneś iść na taki kierunek który Cię interesuje. Jak masz znajomości to robotę znajdziesz tak czy siak, jeśli znajomości brak to i studia tu niewiele pomogą. A z tym brakiem libacji w akademiku to też niezły tekst.
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 Post autora tematu 01 Lip 2010 13:32   

Tak , tylko zeby teraz sie odnalezc na rynku pracy trzeba miec papier , ze sie skonczylo studia. No chyba , ze komus odpowiada lopata , lub kurs np. na ubsluge koparki. Naprawde nie przepadam za alkoholem , i nie bede sie w nie wdawal , a przynajmniej nie na duza skale i nie za moje pieniadze. Z wyzej wymienionych kierunkow to mam na miejscu tylko informatyke, na politechnice musialbym mieszkac w akademiku. To jak Panowie w koncu jest z tym akademik , duzy klopot dla kieszeni rodzicow?

Jakies jeszcze propozycje co do studiow?
Powrót do góry

deksta84
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Katowice

Post#5 01 Lip 2010 13:33   

Zależy od akademika, ale coś około 250zł na miesiąc za wszystko (pokój i media). Plus jedzenie, ale to sprawa indywidualna... zawsze student może nie jeść..., ksera, kasa na projekty (jak cierpi na syndrom lenia).
Jak coś to jest stypendium socjalne jeszcze.
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 01 Lip 2010 13:52   

Jeszcze jakbyscie mogli , to podawajcie na ktorym przedmiocie latwiej sie utrzymac , a na ktorym trudniej.
Powrót do góry

deksta84
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Katowice

Post#7 01 Lip 2010 13:57   

Na przedmiocie, to najwyżej możesz wylecieć. Ale ciągle nie wiemy, gdzie chcesz studiować!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2010 13:57   

Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#8 Post autora tematu 01 Lip 2010 15:47   

No wlasnie o to chodzi , ze ja tez , a studiowac musze zeby miec papier. Jakbym skonczyl jakis kierunek na politechnice i uzyskal status inzyniera , to bym mial chyba latwiej na rynku pracy i lepsze zarobki. Wada inzyniera jest natomiast to , ze chyba niemalze kazda praca wymaga mega odpowiedzialnosci i latwo sobie narobic klopotow. Moglbym ewentualnie na miejscu skladac na informatyke , ale sam juz nie wiem co jest lepsze. Mam wode z mozgu. Slyszalem , ze na politechnice telekomunikacja i elektoernika , i automatyka i roboryka jest trudna , ale czy to prawda? Doradzcie co warto studiowac , najlepiej takie kierunki, na ktorych bedzie latwiej. Takze prosze przy propozycjach pisac , czy tam jest zapiernicz , ze nie ma czasy wyjsc do toalety , czy da sie przezyc.
Powrót do góry

krzyjak
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 01 Lip 2010 17:02   

Kolego Szymek123 Ty to naprawdę nic nie czujesz. :D Pójdziesz na studia dla papierka. Powiedzmy, że jakoś je skończysz choć jeśli nie masz serca do tego co będziesz studiował to najprawdopodobniej studia zlecą na gotowcach, ściągach, załatwionych projektach itp. Dostaniesz swój upragniony papier, pójdziesz do pracy przedstawiając się tytułem inżyniera Twój pracodawca spojrzy na ten papier przez chwile a potem będzie wymagał od Ciebie konkretnej wiedzy, umiejętności, które powinieneś był nabyć. I natychmiast okaże, że ma do czynienia z papierowym inżynierem. W rezultacie po kilku próbach znalezienia pracy sam dojdziesz do wniosku, że ten papier co masz to najwyżej papier toaletowy. I będziesz musiał się rozglądać za tą łopatą czy koparką. Szkoda tracić czasu by po latach spojrzeć w wstecz i stwierdzić, że się zmarnowała życie. Znajdź w życiu swoje miejsce a będziesz żył lepiej niż niejeden inżynier i nie chodzi mi tu głównie o pieniądze. Pozdrawiam
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 Post autora tematu 01 Lip 2010 21:27   

Tak , tylko znam kilka osob , ktore zatrudnaija osoby i tych , ktorzy nie maja matury wyrzucaja , a ci ktorzy maja papierek , ze ukonczyli studia sa na szczycie kolejki. A praca wcale nie wymaga bycia inzynierem lub innym profesorem po studiach. Z papierem latwiej ,a do studiow mam zamiar sie przykladac. Takze prosze jeszcze poradzic jaki kierunek na politechnice lub ewentualnie informatyke na miejscu , i w miare mozliwosci podac poziom trudnosci z utrzymaniem sie. Do jutra musze juz sie zdecydowac na co skladac.

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

Prosilbym o jak najwieksza liczbe propozycji do dnia jutrzejszego polaczonych z opiniami o poziomie trudnosci itp.
Powrót do góry

krzyjak
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 01 Lip 2010 22:36   

To co piszesz jest bardzo ciekawe. Chcesz iść na studia by uzyskać papier i mieć dobrze płatna pracę. Na dzień dzisiejszy nie wiesz co chcesz studiować ale wiesz, że będziesz się przykładał do nauki byle by nauka nie była zbyt trudna. Papier Ci jest potrzebny, bo znasz firmę, w której ludzie bez studiów mają mniejsze szanse na pracę niż ci z papierkiem. I na podstawie sposobów rekrutacji tej firmy wnioskujesz, że w ten sposób do sprawy podchodzi większość firm w kraju. Jeśli chcesz być inżynierem i pracować jako inżynier to papier Ci nie wystarczy. Jeśli chcesz mieć wyższe wykształcenie to idź na jakieś lekkie studia i nie pchaj się na polibudę bo raczej lekko nie będzie. Nie obraź się ale przez takich ludzi jak Ty tytuł inżyniera stracił mocno na znaczeniu. Ludzie idą na polibudę, po jej ukończeniu legitymują się tytułem inż. a jak ich o coś zapytasz to nie wiedzą co mają odpowiedzieć.

Myślę, ze cały Twój problem tkwi w tym, że Ty nie wiesz co chcesz robić w życiu. Szukasz odpowiedzi na słynne pytanie: Co tu zrobić by się nie narobić, a dużo zarobić? Droga, którą chcesz podążać jest wydeptana przez bardzo wielu ludzi, którzy dopiero po latach zrozumieli, ze nie o to chodzi. Nie próbuj iść przez życie na skróty (ale też nie idź okrężna drogą). Nie podejmuj teraz ostatecznej decyzji. Postudiuj może z rok a w miedzy czasie szukaj swojego miejsca, a jak już je znajdziesz to patrz post wyżej.
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 Post autora tematu 01 Lip 2010 23:13   

Nie obraze sie. Wszystkie kierunki inzynierskie sa ciekawe , i na wszystkich pewnie bym sie odnalazl. I brawo , trafiles z tym - nie mam planu na zycie ,ale nie chce stac w miejscu ani sie cofac , chce isc do przodu. Nie chce byle jakiego papierka , chce miec jakis tytul po ktorym moglbym uzyskac dobra prace. To nie jest tak , ze chce przejsc przezs studia bez zodbywania wiedzy , nigdy takiego czegos nie chcialem. Jednak nie ukrywam , ze teoretycznie nie chce sie pchac tam gdzie jest mega trudno, nie dlatego , ze nie chce sie uczyc , tylko dlatego ,ze moge nie podolac.

takze prosze poradzcie jeszcze z kierunkami , bo jutro wyadaloby juz to wszystko zalatwic. W gre wchodza kierunki na politechnike ,jakby ktos nie czytal postow wyzej i informatyka na zwyklej uczelni. Prosilbym jeszcze o opinie na temat trudnosci w utrzymaniu sie i rynku pracy w odniesieniu do danego kierunku.
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Neverland

Post#13 02 Lip 2010 00:41   

Na kilku politechnikach jest coś takiego jak "rok zerowy" - przez rok wybierasz sam sobie zajęcia itp. a dopiero po roku wybierasz kierunek i uczysz się dokładnie jego. Bodajże na PWr coś takiego funkcjonuje. Może w ciągu roku się zdecydujesz na coś konkretnego? Może to jest opcja? A jeżeli chcesz mieć papier, to idź na zaoczne Zarządzanie i Marketing czy inne Bezrobocio-znawstwo/Bezrobocio-logię na Wyższą Szkołę Nic-Nie-Robienia i papier będziesz mieć. Na politechnice trzeba się uczyć. I normą jest, że przyjmują 300 ludzi a po sesji zostaje 100 a egzamin zdaje 10%. Ba, żeby do tego egzaminu Cię dopuścili, musisz mieć zdane ćwiczenia/laboratoria albo to i to co już samo w sobie nie jest łatwe.
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#14 Post autora tematu 02 Lip 2010 01:57   

Ale sa poprawki , i mozna sie poprawiac chyba do bolu . Sa tez rozne warunki , wiec jakos przejdzie to wszystko. Teraz panowie prosze podawac konkretne kierunki z politechniki lub informatyke w zwyklej uczelni. Mam jeszcze dzien , wiec chcialbym poznac wasza konkretna opinie odnosnie oplacalnosci studiowania danego kierunku.
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#15 02 Lip 2010 10:49   

I tu się mylisz. To już zależy tylko od dobrej woli wykładowcy. Jedni robią po 10 poprawek aż wszyscy zdadzą, inni tylko jedną regulaminową, choćby miało zdać 10%, ich to nie obchodzi. A za warunki (warunkowe powtarzanie przedmiotu) się płaci. No ale pójdziesz to zobaczysz że nie jest tak kolorowo jak w szkole. Pewnie odpadniesz po (albo przed) pierwszej sesji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2010 10:49   

Powrót do góry

scut
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gliwice

Post#16 02 Lip 2010 10:58   

z takim podejściem do studiowania nie utrzymasz się nawet na pierwszym semestrze.
Wejdź na stronę PŚ i tam masz strony każdego z wydziałów i rozpiskę zajęć w każdym z semestrów.
Jak na to nie umiesz poświęcić kilku godzin to jak chcesz poświęcać parę lat na studiowanie ? ( jak to mówił mój profesor - "studiowanie to samodzielne poszerzanie własnej wiedzy w swoim wolnym czasie" ).
Polecam inżyniera przemysłowego - wydział AEiI, MT - nasz kraj powoli zaczyna się automatyzować i te kierunki to przyszłość.
Teraz akademik to ~ 270 zł / msc. Nie pić się nie da nawet jak nie pijesz - taki urok akademika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2010 10:58   

Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#17 Post autora tematu 02 Lip 2010 12:28   

Jkabym sie juz dostal , to robilbym wszystko aby nie odpasc.Jestem dosc kumaty (zwlaszcza z informatyki) , a na kierunkach na polibudzie po pierwszym roku pdoobno sporo tego. Poza tym na niektorych zajeciach bym sie nudzil , np. zwiazanych z programowaniem w c++. Czyli mowicie , ze pozikm trudnosc zalezy bardziej od wykladowcy niz od kierunku? Jesli chodzi o politechnike , to w zasiegu mam tylko Bialostocka ,a tam AEiI nie ma. Mozliwosc wyboru ogranicz sie do

* architektura i urbanistyka (2)
* architektura krajobrazu (2)
* architektura wnętrz (3)
* automatyka i robotyka (2)
* budownictwo (2)
* edukacja techniczno-informatyczna (2)
* elektronika i telekomunikacja (1)
* elektrotechnika (1)
* elektrotechnika oraz elektronika i telekomunikacja (1)
* gospodarka przestrzenna (2)
* grafika (2)
* informatyka (2)
* inżynieria biomedyczna (2)
* inżynieria środowiska (2)
* leśnictwo (2)
* logistyka (2)
* matematyka (2)
* mechanika i budowa maszyn (2)
* ochrona środowiska (2)
* politologia (2)
* technika rolnicza i leśna (2)
* turystyka i rekreacja (2)
* zarządzanie (2)
* zarządzanie i inżynieria produkcji (2)
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#18 02 Lip 2010 13:11   

Cytat:
jestem dosc kumaty (zwlaszcza z informatyki) , a na kierunkach na polibudzie po pierwszym roku pdoobno sporo tego. Poza tym na niektorych zajeciach bym sie nudzil , np. zwiazanych z programowaniem w c++.

sam sobie przeczysz, informatyka na studiach to głównie programowanie przecież.

Cytat:
Czyli mowicie , ze pozikm trudnosc zalezy bardziej od wykladowcy niz od kierunku?

Powiedzialbym ze od kierunku a potem od wykladowcy.
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#19 Post autora tematu 02 Lip 2010 13:45   

TO co z tej listy warto wybrac , i jaki jest poziom na danym kierunku?
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 02 Lip 2010 16:17   

Wybierz to co Cie interesuje dżizas
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#21 Post autora tematu 02 Lip 2010 16:43   

No wlasnie problem w tym, ze nic mnie jakos wyjatkowo nie interesuje , nie mam pomyslu na zycie ;/
Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#22 02 Lip 2010 16:50   

Trudno. my za ciebie nie wybierzemy. idz do psychologa moze pomoze ci odkryc twoje mocne strony
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#23 Post autora tematu 02 Lip 2010 17:27   

Juz chyba za pozno. No to moze poweidzcie o realiach jak jest po studiach. Mozna po studiach inzynierskich znalezc prace w zawodzie tak , zeby sie polapac co jak gdzie? Czy wiedza uzyskana podczas edukacji na studiach nie wystarcza? Praca inzyniera jest tak strsujaca jak mowia?

Dodano po 4 [minuty]:

A co myslicie o Bioinżynieria produkcji żywności z podzialem na roslinna i zwierzeca.
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#24 02 Lip 2010 18:03   

Szymek123, czy ty na pewno jesteś pewien, że masz JAKIEKOLWIEK zainsteresowania? Od mechaniki i elektroniki do biochemii droga jest dość daleka. Czy jesteś jednakowo dobry z programowania c C++ i chemii oraz biologii? Zaczynam mieć wrażenie, że próbujesz sobie robić z nas jaja.
Powrót do góry

scut
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gliwice

Post#25 02 Lip 2010 18:06   

Twoje pytanie jest kompletnie bez sensu. Zamiast marnować cały dzień na wymyślanie dziwnych pytań poczytaj strony uczelni i problem się rozwiąże.
Realia po studiach ?
Po studiach jest nie fajnie bo muszę wstawać do roboty wcześnie ...
Pracę w zawodzie, to zależy - jak wykazujesz inicjatywę i nie jesteś leniwy to praca znajdzie Ciebie, jak ciągle rozmyślasz i sam nie wiesz czego chcesz to nigdy roboty nie znajdziesz ... więc może odpuść sobie studia techniczne bo się tylko zawiedziesz ?
wiedza po studiach to jak ... jak historia w liceum, jak skończysz to niby wiesz kiedy była bitwa pod Grundwaldem, kiedy była jaka epoka i tyle :P Masz ogólny ogląd na dziedzinę w której musisz się rozwinąć samodzielnie, żeby cokolwiek osiągnąć "ponad normę"
Czy praca inżyniera jest stresująca ? Dziwne pytanie ...
Możesz być inżynierem-tokarzem i strugać nóżki do mebli a możesz być głównym projektantem i jak coś pójdzie nie tak, to siedzisz w więzieniu i do końca życia płacisz kary
Powrót do góry

Szymek123
Poziom 8
Poziom 8

Post#26 Post autora tematu 02 Lip 2010 18:58   

Nie robie sobie z was jaj. Naprawde nie mam aktualnie zadnej dziedziny , ktora mnie w sposob szczegolny interesuje , wiec moglbym podjac kazde studia aby tylko isc przed siebie ,dlatego moje kierunki sa az tak rozbniezne - od mechaniki po bioinzynierie skonczywszy na logistyce i zarzadzaniu. Keidys , dawno temu troche krecila mnie informatyka , zaczalem uczyc sie c++( co przyszlo mi z latwoscia) , ale znudzlia mi sie po jakims czasie. Owszem fajnie jest napisac jakis programik i cieszyc sie , ze wszystko dziala , ale zbyt czeste przebywaniu przed komputerem jest zle dla zdrowia i relacji miedzyludzkich. Z elektronika i mechanika tez nie mam nic wspolnego i moja wiedza na ten temat jest niemalze rowna zera , ale chyba sporo osob na polibudzie takich jest i sobie radza.

Dopiero zauwazylem , ze Bilaymstoku wiekszosc kierunkow jest platna (oznaczona 1) , czuyli moj wachlarz sie zaweza jeszcze bardziej. Jak tak dalej pojdzie to w przyszlosci bede muial liczyc na pomoc opieki spolecznej.

Orientujecie sie moze , czy ciezko jest po kierunkach zwiazanych z zarzadzaniem?
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#27 02 Lip 2010 19:04   

Daj sobie spokoj ze studiami. Najpierw dojrzej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2010 19:04   

Powrót do góry

Elektronik9
Poziom 22
Poziom 22

Post#28 02 Lip 2010 20:00   

Ja proponuję Oxford ewentualnie MIT albo Camridge. Gdzie indziej zmarnujesz się chłopie.
Powrót do góry

hulio18
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Racibórz

Post#29 03 Lip 2010 19:22   

proponuje automatyke i robotyke, ale to od razu inz z mgr, bo sam inz w tych czasach to tez nie wiele. Jezeli chcesz isc na studia to pewnie liczysz sie z nauka jaka bedzie, jezeli nie miales wiekszych problemow z przedmiotami scislymi to sobie poradzisz.
Powrót do góry

kondzio2003
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#30 03 Lip 2010 23:57   

Witam. Ja jestem po technikum elektronicznym i chcę iść dalej w tym kierunku. Zarejestrowałem się na PW i WAT... mam pytanie... jeżeli nie dostanę się na PW to warto iśc na WAT czy wybrać politechnikę w innym mieście, która jest wyżej w rankingach? Np Łódź... Czy warto patrzeć na rankingi. Macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> studia - jaki kierunek i koszt
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny