Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nabijanie butli turystycznych

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Nabijanie butli turystycznych
Autor
Wiadomość
kamyl88
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Przeworsk

Post#1 Post autora tematu 03 Lip 2010 18:55   

Witam zamierzam kupić taką butle i chciałem zapytać czy można ją nabić na CPNie czy są te same zawory?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2010 18:55   

Powrót do góry

krzysiek1959
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#2 03 Lip 2010 19:30   

Re: Nabijanie butli turystycznych

Na terenie Łodzi na żadnej stacji nie nabijesz takiej butli .są do tego wyznaczone dwa punkty.(chyba że znajdziesz że po ciuchu jakaś stacja to robi)
Sprawdż przed zakupem legalizację -a jest to okres 10letni
Powrót do góry

wiertacz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: KNURÓW

Post#3 03 Lip 2010 19:34   

Druga sprawa, że butla nie może być czerwona. Ten kolor zastrzeżony jest dla gaśnic.
Butla pewnie jest już stara i dlatego jest jeszcze czerwona i ma przepadniętą legalizację.
Powrót do góry

JARO_17
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Szczecinek

Post#4 03 Lip 2010 19:38   

U mnie w małym mieście kiedyś był człowiek, który napełniał ją z innej, większej butli. Ale teraz już go nie ma. Teraz jest tak że na jednej małej stacji benzynowej oddajesz mu pustą butlę, a on Ci daje inną napełnioną, a Ty tylko płacisz za gaz.
Napełniać tak butli z drugiej chyba nawet nie wolno robić.
A o ile się nie mylę to butle sprzedawane w sklepach są zawsze zalegalizowane i nie stoją tam tak długo, by legalizacja się przeterminowała.

Dam Ci radę - nie kupuj nowej. Ja kupiłem sobie nową w sklepie, poszedłem by wymienili i dostałem druga, ale nie była najnowsza - było widać oznaki początkowego rdzewienia. Kup sobie gdzieś używaną - bo prawdopodobnie i tak ja oddasz, a nówki mnie dostaniesz - a kasa w błoto.

Kolory tych butli są różne - ja dostałem kiedyś butle białą, a teraz użytkuje zieloną. Niebieskie to są chyba tylko w sklepach.:D
Powrót do góry

kamyl88
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 03 Lip 2010 19:56   

a czy zawór będzie pasował, bo mam znajomego, który pracuje na CPNie i myślę, że nie byłoby z napełnieniem żadnego problemu
Powrót do góry

JARO_17
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Szczecinek

Post#6 03 Lip 2010 20:18   

Nie. Butla ta ma inny kruciec wylotowy niż butla 11kg, a nie wiem jakie są zawory w samochodach, ale na pewno jej nie nabijesz jak to Ty określiłeś. Jedynie da się z innej butli przez wąż giętki, ale wcześniej trzeba ją odpowietrzyć w razie gdybyście nie wiedzieli..
Powrót do góry

Rbertzc1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Zelów

Post#7 03 Lip 2010 20:22   

Kolego żeby nabić tą butle to trzeba zamontować na nią specjalną końcówkę twój kolega jak pracuje na cpn będzie wiedział o co chodzi a jak nie będzie jej miał to możesz ją sobie kupic na jakiejś ze stacji , pamiętaj tylko o tym że nabijanie takich butli jest zabronione
Powrót do góry

wiertacz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: KNURÓW

Post#8 03 Lip 2010 23:00   

JARO_17 napisał:

A o ile się nie mylę to butle sprzedawane w sklepach są zawsze zalegalizowane i nie stoją tam tak długo, by legalizacja się przeterminowała.

Kolory tych butli są różne - ja dostałem kiedyś butle białą, a teraz użytkuje zieloną. Niebieskie to są chyba tylko w sklepach.:D

Na pewno jak kupisz nową butlę to będzie miała ważną legalizację. Tylko że nie kupisz nowej z ważną legalizacja która ma kolor czerwony. Teoretycznie każdy kolor jest dopuszczony byle nie był on czerwony. Obecnie małe butle turystyczne są koloru niebieskiego. Tak jest już co najmniej od 8 lat. Ja swoją tak samo musiałem przemalować.
Chyba, że masz swojego znajomego który napełni ci butlę to wtedy nie ma znaczenia ani kolor ani ważność legalizacji.
Powrót do góry

gabik001
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: KORD/EPKK

Post#9 03 Lip 2010 23:26   

Parę lat temu "przelewałem" kilka razy z butli 11kg (tych od zasilania m.in. piecyków grzewczych) do turystycznych butli 2 i 3 kg. Ale jak mi sie trochę gazu wydostalo na zewnątrz i najadłem sie strachu (że o gazie nie wspomnę) to dałem se siana...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2010 23:26   

Powrót do góry

ociz
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Zełwągi

Post#10 04 Lip 2010 01:37   

U mnie na jednej ze stacji z LPG jest wielki napis "nie napełniamy butli gazem płynnym" i zgadnij na którą jeżdżę z takimi butlami. :D
Powrót do góry

Usunięty

Post#11 04 Lip 2010 13:30   

Nie dość, że o nielegalne sprawy tu pyta to jeszcze bezczelnie zerżnął mój awatar.:D
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 04 Lip 2010 13:58   

No nie, co to się dzieje na tym forum :lol:
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#13 04 Lip 2010 14:53   

Co do napełniania butli to jest to nielegalne, tylko rozlewnia gazu.
Jeśli nielegalne to dlaczego stacje mają przetoczki.
Mam taką i czasami napełniam.
Zresztą jak byś skołował sobie przetoczke to z butli 11kg lub samochodowej sam przelejesz.
Powrót do góry

kamyl88
Poziom 18
Poziom 18

Post#14 Post autora tematu 25 Lip 2010 22:32   

Byłem u tego kolegi miał taka przejsciówke i spokojnie mi nabił butle.
Powrót do góry

elektryku5
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Górny Śląsk

Post#15 17 Lis 2010 21:47   

Temat stary ale muszę wtrącić coś od siebie, napełniając butle nie można przekroczyć jej 85% objętości gdyż po podwyższeniu temperatury butla będzie eksplodować.

Właśnie między innymi dlatego jest to zabronione.

Więc gdy ktoś decyduje się na napełnianie butli powinien zważyć najpierw pustą, a potem pełną i sprawdzić czy ilość gazu jest odpowiednia. (mniej może być)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lis 2010 21:47   

Powrót do góry

ogur3k
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Sulechów/Calabria

Post#16 18 Lis 2010 19:42   

A żeby tak was przy tym nielegalnym procederze poparzył gaz!
Powrót do góry

Usunięty

Post#17 18 Lis 2010 19:52   

ogur3k napisał:
A żeby tak was przy tym nielegalnym procederze poparzył gaz!

I co w tym nielegalnego dzieciaku ? Po za tym za takie życzenia to należy Ci się przerwa w pisaniu...
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#18 18 Lis 2010 20:14   

Gaz może mi co najwyżej odmrozic a nie poparzyć.
Powrót do góry

ogur3k
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Sulechów/Calabria

Post#19 18 Lis 2010 20:48   

WD53:
bacz na swe słownictwo, prosiłbym o edycję tudzież usunięcie tego 'dzieciaka', gdyż nie masz zielonego pojęcia ile mam lat.
Nielegalne jest jak pan Miecio z panem Józkiem sobie wyspawa przejściowkę i będą napełniać butle nie mając na to licencji.
Za taką niewiedze należy Ci się przerwa od elektrody :) co za dużo to niezdrowo...
Romoo:
czym się różni poparzenie zimnem od poparzenia ciepłem? Oprócz czynnika, oczywiście...
To takie czepianie się słówek.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Nabijanie butli turystycznych
Strona 1 z 1