Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 06 Lip 2010 17:32
    Kwasid
    Poziom 2  

Witam mam pytanko co można zrobić bym słyszał wokal na 2 głośnikach
    kupiłem nową kartę dzwiękową Sweex i mam w niej 2 wejścia Mono i stereo gdy podłańczam do obu jest tak że raz nagrywa na lewej scieżce raz na prawej co zrobić by nagrało mi tak bym słyszał wokal w prawym jak i lewym głośniku..

proszę o pomoc

• #2 06 Lip 2010 18:44
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nagrać wokal w mono, a nie w stereo...

• #3 06 Lip 2010 18:46
    Kwasid
    Poziom 2  

Ale kabel mam podłączony w mono ale chce wiedziec jak zrobic w tym programie bym slyszal w obu głosnikach bo nie wiem ..

• #4 06 Lip 2010 18:48
    Artur k.
    Admin grupy audio

No to przecież napisałem - należy nagrania dokonywać w mono. Domyślny kanał dla nagrania mono to kanał lewy.

• #5 07 Lip 2010 12:05
    tomi64
    Poziom 9  

Kwasid napisał:
    ...co zrobić by nagrało mi tak bym słyszał wokal w prawym jak i lewym głośniku..

Jak ja coś nagrywam to też mam dźwięk w jednym kanale więc klikam prawym na ścieżkę i daję Mix Down to File (Mono) i mam nową ścieżkę mono

pozdrawiam!

• #6 07 Lip 2010 12:54
    Grocki
    Poziom 10  

W cool edit musisz zaznaczyć nagrywanie w mono a łatwiej nagrać w mono (audacity) zapisać plik dodać do cool edit i w nim robić dalsza obróbkę. To że podepniesz pod wejście mono praktycznie nic nie daje. Ustaw to w programie jakiego używasz wtedy będzie działać. Nagrywaj zawsze w 44100 na progu -120Db z tego co pamiętam przybliżona słyszalność człowieka. Możesz też z tym kombinować jak mówisz nierówno np. dO,Re,Mi,fA,So z małych liter cicho i nagle wkrada się krzyk. Chyba wiesz o czym mówię?
    Nie jestem specjalistą w te sprawy no ale coś tam do majka gadałem i swoje godziny przez audacity i cool edit przesiedziałem ;p Miłego dnia i powodzenia.

• #7 07 Lip 2010 13:19
    Artur k.
    Admin grupy audio

Tylko, że w CE już przy tworzeniu nowego pliku poprzez menu "file" mamy do wyboru próbkowanie, mono/stereo itp. Trzeba po prostu zaznaczyć "mono", a nie stereo. W trybie wielościeżkowym jest dokładnie tak samo...
    I to właśnie próbuję uświadomić autorowi - ma nagrywać ścieżkę w mono, a nie używać kabla mono.

• #8 07 Lip 2010 16:08
    SzokalML
    Poziom 36  

dokładnie, Artur ma rację, nie wiem która wersja CE ale u mnie przy kliknięciu na new od razu jest wybór mono lub stereo.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty