Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

[htc, wm 6.1]Kursy, języki, narzędzia do programowania.

misiek1994 07 Lip 2010 13:10
  • #1 07 Lip 2010 13:10
    misiek1994
    Poziom 17  

Dotąd nie znalazłem żadnych ciekawych linków. Interesuje mnie wszystko na temat programowania telefonów htc z systemem wm najlepiej w języku C/C++. Szczególny nacisk chcialbym położyć na obsługę grafiki, ekranu dotykowego, wymianę informacji przez internet.
    No, a teraz co chcę zrobić: chciałbym napisać prosty program szachowy, który łączy się z serwerem. Serwer szuka mu jakiegoś przeciwnika. Jak znajdzie to rozpoczyna grę. Komunikacja musi być jak najmniej transfero-żerna, żeby dało się skutecznie i szybko rozgrywać partie (jakieś dwa bajty na serwer i potwierdzenie na telefon od serwera).
    Na początek chciałbym się wogóle połączyć z serwerem i wysłać mu cokolwiek, a następnie odebrać. Potem grafika i obsługa wyświetlacza dotykowego, a na sam koniec połączenie tego do kupy.
    Liczę na waszą pomoc.
    Pzdr misiek

• #2 08 Lip 2010 10:30
    maly_elektronik
    Poziom 23  

Witam :)
    Swojego czasu również chciałem bawić się w programowanie pod w/w systemem, niestety to nie jest takie proste :(

Jedynym konkretnym kompilatorem pod MS'a jest Visual Studio (chyba 2010) + dodatek smart phone :)

PS. Również poszukuję podobnych programów/informacji ale dostępnych pod Linuxem :)

Pozdrawiam maly_elektronik

• #3 08 Lip 2010 21:59
    axyzzya
    Poziom 11  

Pod windows mobile w c++ można kodzić przy pomocy kompilatora pocket gcc (kompilujesz bezpośrednio na PDA). Da się tworzyć GUI (w interfejsie podobnym do WinApi) i grafikę (w SDL, po ściągnięciu dodatku). Kompilator obsługujesz przy pomocy programu PocketPC Console, a kod piszesz w oddzielnym edytorze tekstu. Niestety nie jest to zbyt wygodne, ponadto program może nie działać na Twojej wersji systemu, gdyż nie rozwija się go od 2006 roku.

Jest jeszcze coś takiego, ale tego jeszcze nie wypróbowałem:
    http://sourceforge.net/projects/cegcc/

A co do internetu (i nie tylko) pod pocket pc to tutaj:
    http://etutorials.org/Programming/Pocket+pc+network+programming/
    masz fajny kurs

Pozdrawiam