Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak prawidłowo się zakłada panewki korbowodów C-330

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> jak prawidłowo się zakłada panewki korbowodów C-330
Autor
Wiadomość
greeduz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: ostrów

Post#1 Post autora tematu 12 Lip 2010 23:48   

jak prawidłowo się zakłada panewki korbowodów C-330

Witam chciałbym się zapytać jak się zakłada panewki korbowodowe tak dokładnie to jak przykręca się tak na max czy tak by był minimalny luz jak to w ogóle wygląda bo u mnie jak przykręcę na max to rękom nie mogę wyczuć żadnego luzu i korba kreci się tak średnio nie lekko i nie ciężko a jak minimalnie popuszczę tak że jest minimalny luz to kreci się korbą lekko jestem samoróbek a ten ciapek to mój tester taki niepotrzebny ale mam czas to sobie w nim grzebie i wszystko już w nim ok tylko te panewki korbowodu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lip 2010 23:48   

Powrót do góry

wwwsokol
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Rzeszów

Post#2 13 Lip 2010 00:10   

Re: jak prawidłowo się zakłada panewki korbowodów C-330

Dynamometr w dłoń i dokręć momentem 125-135Nm
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2010 00:10   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 13 Lip 2010 07:08   

Stopę korbowodu dokładnie się czyści, drugą połówkę obudowy tak samo. Panewki dobrane do wymiaru wału korbowego zakłada się tak aby zamek panewki (taki ząbek) trafił na wycięcie w stopie korbowodu. To samo z drugą częscią panewki. Następnie smarujemy olejem i możemy skręcać pamiętając że zamkek na pokrywie łożyska MUSI być po tej samej stronie co zamek na stopie korbowodu. Pokryw łóżysk pod żadnym względem NIE WOLNO zamieniać między korbowodami, tzn. określona pokrywa łózyska przyporzadkowana jest tylko jednemu korbowodowi. Nasępnie jak kolega wyżej napisał dokręcamy równomiernie obie śruby odpowiednim momentem. Po skręceniu wał powinien się lekko obracać Łapiąc za korbowód powinien się on lekko przesuwać wzdłuż osi czopa. Inne luzy są niedopuszczalne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2010 07:08   

Powrót do góry

greeduz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: ostrów

Post#4 Post autora tematu 13 Lip 2010 13:18   

dzięki za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie ponieważ wyciągając tłoki zaznaczyłem który pierwszy a który drugi następnie po wymianie pierścieni założyłem i skręciłem korbowody i jak kręciłem korba to 1 korbowód od strony chłodnicy to haczyła jedna śruba o blok ciągnika a jak założyłem odwrotnie i skręciłem to nic nie haczyło dlaczego tak skoro przedtem nic nie haczyło a jak zamienione będą tłoki to może być coś nie tak czy to bez znaczenia
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 14 Lip 2010 23:11   

Jeśli zamieniłeś tylko tłoki z korbowodami miejscami (przełozyłeś do grugiego cylindra) to nie ma to zanaczenia, aczkolwiek gdy wymieniasz tylko same pierscienie nie wskazane jest przekładanie tłoka do innego cylindra ponieważ wystepują już zużycia zarówno tłoka jak i tuleji, co w konsekwencji przyczyni się do brania oleju przez silnik.

Tłok mozna załozyć na 2 sposoby ponieważ mozna go obrócić o 180° w cylindrze. Zwróć na to uwagę. Prawidłowo założony jest wówczas gdy wycięcie w tłoku pod strugę wtryskiwanego paliwa jest przedłużeniem osi symetrii wtryskiwacza. A ponieważ korbowody w tym silniku są dzielone niesymetrycznie stąd może wynikać Twój problem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> jak prawidłowo się zakłada panewki korbowodów C-330
Strona 1 z 1