Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

problem ze sprzęgłem citroen xsara picasso 2,0 Hdi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> problem ze sprzęgłem citroen xsara picasso 2,0 Hdi
Autor
Wiadomość
koja01
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 13 Lip 2010 22:07   

problem ze sprzęgłem citroen xsara picasso 2,0 Hdi

Witam! coś się dzieje ze sprzęgłem, przy zmianie biegów podczas wciskania pedału sprzęgła słychać dziwny dźwięk jakby się coś załączało, lecz można zmieniać biegi. Jestem w trasie i mam przed sobą 600km do domu. Czy to coś poważnego i mam szukać mechanika czy mogę dalej jechać do domu. Proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2010 22:07   

Powrót do góry

Michu10
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wolsztyn

Post#2 13 Lip 2010 22:17   

Re: problem ze sprzęgłem citroen xsara picasso 2,0 Hdi

Interesuje mnie to twoje załączało,czy to coś w rodzaju sprzęgiełka od klimy ? O takie coś ci chodzi? Wydaje się że wyciskowe daje o sobie znać
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2010 22:17   

Powrót do góry

koja01
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 13 Lip 2010 23:00   

Witam Cię Michu10! Podczas jazdy poczułem uskok pedału i jak by nie odbijał z taką samą siłą jak do tej pory.Od tego momentu, gdy naciskam pedał sprzęgła przy zmianie biegów słychać dodatkowy dźwięk(nie pisk, lecz bardziej przypominający jakby "coś zaczęło chodzić na wyższych obrotach"). Przepraszam za brak możliwości konkretnego określenia tego dźwięku. Czy możliwa jest dalsza jazda, czy raczej proponujesz szukać specjalisty.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2010 23:00   

Powrót do góry

Michu10
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wolsztyn

Post#4 13 Lip 2010 23:21pomocny post - solucja   

Piszesz o skoku pedału , masz tam hydraulikę , skok uzależniony w dużym stopniu od działania pompki przy pedale i wysprzęglika, zwróć uwagę na szczelność tego układu nie ma być wycieków zauważalnych ,co do tego opisu dzwięku to wydaje mi się że łożysko wyciskowe daje jednak o sobie znać. Co mogę zaproponować w tym momencie lubisz ryzyko i wzrost poziomu adrenaliny to jedz te 600 km , jeśli nie to wizyta u mechanika wskazana. Równie dobrze bez problemu pojedziesz , reguły na to nie ma. Pozdr
Powrót do góry

koja01
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 13 Lip 2010 23:38   

Witam Cię Michu10 ponownie! Korzystając z Twojego doświadczenia, ile czasu może zająć taka naprawa i jakie to są koszty? Do Zielonej Góry mam jednak trochę drogi i nie chcę ryzykować. Pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2010 23:38   

Powrót do góry

georgesgr
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 14 Lip 2010 09:26pomocny post - solucja   

Witam,
Byla tez wersja z linka i mechanizmem automatycznej regulacji luzu.
Objawy opisywane przez Koja01 wskazuja raczej na te wersje i awarie mechanizmu regulacji.
Tak, czy inaczej, jesli w dodatku slychac halasy lozyska, istnieje tylko ledno wyjscie - wymiana sprzegla i linki.
Jesli sie nie myle w tej diagnozie, sa duze szanse powrotu do domu (jesli dobrze wybierze droge, sprzeglo bedzie uzywane raczej rzadko na tych 600 km).
Pozdarwiam, Georges
Powrót do góry

koja01
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 15 Lip 2010 10:13   

Dziękuję za pomoc w trudnej chwili. Mechanik stwierdził, że się łożysko już odzywa, lecz jadąc ostrożnie dojadę do domu. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za porady i wsparcie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> problem ze sprzęgłem citroen xsara picasso 2,0 Hdi
Strona 1 z 1