Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup nowego LCD 32 cale na ścianę...

Karina1984 14 Lip 2010 13:48 6235 26
  • #1 14 Lip 2010 13:48
    Karina1984
    Poziom 8  

Cześć, planuję w najbliższym czasie zakupić sobie telewizor LCD, który powieszę na ścianie i najlepiej żeby miał 32 cale. Maksymalna kwota, którą jestem skłonna wydać to 3000 PLN. Telewizorek będzie mi służył przede wszystkim do oglądania filmów z DVD oraz programów z kablówki (sygnał analogowy). Liczę na pomoc z Waszej strony.

• #2 14 Lip 2010 17:44
    hojlo1
    Poziom 35  

LCD do analogowej kablówki to nie najlepszy pomysł (chyba ze daleko siedzisz).
    Jak taki kupisz - od razu przechodź na cyfrową TV i dekoder ma mieć HDMI.

• #3 14 Lip 2010 20:19
    Iceman31
    Poziom 20  

Nic tylko potwierdzić słowa kolegi hojlo1.
    Jestem zwolennikiem LCD ale tak jak już napisano.... cyfrówka i HDMI musi być. Na analogu lepiej sprawdzi się plazma.

• #4 15 Lip 2010 00:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli 32 do 3000 zł - to będziesz miał ekstra modele:
    Pioneer 32 KRL
    Sharp 32 LE 320
    Panasonic 32 V 10
    Sharp 32 LE 705
    Sony 32 EX 500
    Toshiba 32 SL 733
    Możesz spokojnie zamówić prezentację we własnym domu i bedziesz najlepiej sam wybierał.

• #5 15 Lip 2010 10:37
    Karina1984
    Poziom 8  

Przejście na cyfrówkę brane jest pod uwagę, bo mąż się uparł ale zobaczymy jak to będzie. Jedno jest pewne nie chcemy plazmy tylko LCD powieszony na ścianie. Ważna jest również dla nas możliwość korzystania z odbiornika w uniwersalny sposób, głównie chodzi o dodatkowe złącza, tak aby podłączyć odtwarzacz DVD czy aparat cyfrowy.

• #6 15 Lip 2010 11:47
    Iceman31
    Poziom 20  

Telewizory które powyżej wypisał kolega LOCOLOCO są godne rozpatrzenia.
    Ja bym dodał do tej listy jeszcze Samsunga LE32C650. Fajny dobrej jakości LCD i w bardzo przystępnej cenie .... 1000zł jeszcze w kieszeni zostanie od założonej przez Ciebie kwoty.

• #7 16 Lip 2010 12:46
    Karina1984
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Jeśli 32 do 3000 zł - to będziesz miał ekstra modele:
    Pioneer 32 KRL
    Sharp 32 LE 320
    Panasonic 32 V 10
    Sharp 32 LE 705
    Sony 32 EX 500
    Toshiba 32 SL 733

Sporo tych marek wymieniłeś, a ja nie bardzo wiem któremu modelowi powinnam się bliżej przyjrzeć. A jak wygląda kwestia jakości obrazu? Wszystkie z nich stwarzają możliwość dostępu do serwisów Internetowych itd? :|

• #8 17 Lip 2010 12:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

nie każdy.
    Zresztą nie napisałeś że internet to priorytet:
    "Telewizorek będzie mi służył przede wszystkim do oglądania filmów z DVD oraz programów z kablówki (sygnał analogowy). "
    Napisz wyraźnie swoje potrzeby.

• #9 26 Lip 2010 13:38
    Karina1984
    Poziom 8  

Bo wiesz dobrze by było żeby telewizor ten posiadał również nowe technologie multimedialne. Tak żebym mogła oglądać coś na nim z YouTube, podłączyć odtwarzacz muzyczny czy aparat bo to bardzo fajne ułatwienie.

• #10 26 Lip 2010 14:41
    Ryszard49
    Poziom 32  

Zastanów się dobrze czy 32 cale wystarczą. Mam 40 i po przejściu na sygnał cyfrowy stwierdziłem że 40 to naprawdę mało.
    Sony Bravia mają możliwość założenia modułu dostępu tak że nie trzeba bawić sie w jakieś dekodery i dodatkowe piloty.

• #11 27 Lip 2010 13:23
    D.C
    Poziom 14  

Ryszard49 napisał:
    Sony Bravia mają możliwość założenia modułu dostępu tak że nie trzeba bawić sie w jakieś dekodery i dodatkowe piloty.

Nawet o tym nie wiedziałem, poważnie? A jaki model masz u siebie?

• #12 27 Lip 2010 13:56
    Ryszard49
    Poziom 32  

Jest to model Sony Bravia KDL- 40W 5720 i posiada wejście CAM (moduł
    dostępu warunkowego).

• #13 28 Lip 2010 14:33
    Karina1984
    Poziom 8  

Ryszard49 napisał:
    Zastanów się dobrze czy 32 cale wystarczą. Mam 40 i po przejściu na sygnał cyfrowy stwierdziłem że 40 to naprawdę mało.
    To mi teraz namieszałeś w głowie... :cry: ale skoro to wydatek na tyle lat, to może rzeczywiście lepiej dołożyć kilka cali. Muszę to jeszcze przemyśleć!

Ryszard49 napisał:
    Jest to model Sony Bravia KDL- 40W 5720 i posiada wejście CAM (moduł dostępu warunkowego).
    Jak się sprawdza w praktyce, zadowolony jesteś z niego?

• #14 29 Lip 2010 11:23
    D.C
    Poziom 14  

Wielkość TV musi być dopasowana przede wszystkim do wnętrza, więc weź to również pod uwagę. Jaka będzie u ciebie odległość od siedziska do odbiornika?

• #15 29 Lip 2010 11:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

jeśli pokój do oglądania to może być nawet 60 ".
    Napisałeś 32" -myślałem że większy się nie mieści

Podaj proszę jakie masz warunki ?

podaj jakie masz warunki :
    odległość od ekranu ?
    jak słońce świeci w pokoju ?
    Jak duży jest pokój ?
    jaki masz obecnie telewizor?
    jakie programy najczęściej oglądasz?
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
    preferowana wielkość telewizora?
    preferowana marka ?
    czego nie lubisz w telewizorach?
    jakie urządzenia będą podłączone ?
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
    siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ?
    telewizor ma mieć wifi ?
    ma czytać przez USB filmy ?
    jakimi złączami i co chcesz podłączyć ?
    jaki masz sygnał ?
    ile programów HD ?
    ile godzin dziennie ma grać telewizor ?
    ile osób zasiada przed telewizorem ?
    ma stać czy wisieć ?
    Jeszcze raz jaka klasa cenowa ?

• #16 29 Lip 2010 13:46
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Po podaniu sygnału cyfrowego można dopiero doceniać walory odbiornika a w szczególności z sygnałem HD.
    Co do wielkości ekranu, to 40 calowy "ginie" w pokoju o powierzchni 25m kwadratowych.
    Pozdrawiam.

• #17 30 Lip 2010 08:09
    Iceman31
    Poziom 20  

Eeee. Nie gadaj głupot Rysiu :-) Nic nie ginie bo wymiar który podajesz to pojęcie względne. Mówiąc o pokoju 25m kwadratowych, każdy od razu mylnie zakłada że jest to 5x5.... a jak będzie to np 7x ok.3,5 ?? Wtedy masz 40" w odległości 2 - 2,5 metra od oczu gdy sprzęt i kanapa czy fotel stoi na dłuższej ścianie..... a niektórzy tak mają i wtedy 40" to całkiem dobra wielkość.

• #18 30 Lip 2010 11:52
    Karina1984
    Poziom 8  

W skrócie podam, że pokój ma wymiary 4x5. Odległość od ekranu będzie wynosiła 2 metry. Jest to pomieszczenie zachodnie. Tak jak już pisałam oprócz podstawowych funkcji, zależy mi również na możliwości podłączenia odtwarzacza muzycznego czy aparatu, czasem również fajnie coś obejrzeć z YouTube na dużym ekranie. Docelowo telewizor ma wisieć na ścianie. Szukamy czegoś do kwoty 3000 PLN. Co do sygnału to będzie przejście na cyfrówkę.

• #19 30 Lip 2010 11:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #20 31 Lip 2010 13:16
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    W tym momencie trudno będzie polecić coś odpowiedniego. Sony niestety nie ma już gwarancji 5-cio letniej ale poczekajmy. Dlaczego upieram się przy Sony. Z prozaicznego pwodu była gwarancja 5 - co letnia i posiada funkcje smart czyli obraz ma niewielkie zniekształcenia.
    Pozdrawiam.

• #21 01 Sie 2010 00:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Myślałem że rozmawiamy o jakości i dobrze telewizora. Nie wiedziałem że gwarancja ma wpływ na jakość obrazu.
    Jeśli kupujesz gwarancję to sprawdź Funaja oni robią 5 lat.

• #22 02 Sie 2010 06:43
    Iceman31
    Poziom 20  

LOCOLOCO napisał:
    Myślałem że rozmawiamy o jakości i dobrze telewizora. Nie wiedziałem że gwarancja ma wpływ na jakość obrazu.
    Jeśli kupujesz gwarancję to sprawdź Funaja oni robią 5 lat.

Dokładnie.
    Gwarancja to ostatnia rzecz jaka mnie interesuje przy zakupie telewizora.
    Owszem.... jest ważna ale to nie na nią człowiek będzie się potem gapił i to przede wszystkim kupujący powinni zrozumieć.

• #23 02 Sie 2010 14:16
    D.C
    Poziom 14  

Gwarancja jest ważna, ale bez przesady, nie przyjmujcie tego jako podstawowe kryterium wyboru!

• #24 02 Sie 2010 17:21
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam
    Swój pierwszy telewizor LCD marki Sony kupiłem całkiem przypadkowo. Zadecydowały parametry i oczywiście gwarancja SONY 5 lat. Następny telewizor również Sony to już zamierzony zakup. Zasugerowałem się opcją internetową, niestety dla mnie całkowicie nieprzydatna i wejściem USB przez którą można odtwarzać filmy. Tak ale można odtwarzać w formacie multi AVCHD. Co prawda można program pobrać z forum Sony ale jest to swego rodzaju utrudnienie. Co za tym ma takiego firma Sony do zaoferowania że zdecydowałem się na kupno telewizora ich ich produkcji. Dla mnie najważniejsza jest funkcja Smart, jest to funkcja poprawiająca oraz w ten sposób że na ekranie mamy jak najmniejsze zniekształcenia. Jeżeli Sony wypuści model z wersją odtwarzania AVI poprzez złącze USB to będzie mój następny zakup.Oczywiście będę czekał na przedłużoną gwarancję Sony 5 lat.
    Pozdrawiam.

• #25 03 Sie 2010 14:23
    Karina1984
    Poziom 8  

Ryszard49 napisał:
    Dla mnie najważniejsza jest funkcja Smart, jest to funkcja poprawiająca oraz w ten sposób że na ekranie mamy jak najmniejsze zniekształcenia.
    Rzeczywiście ma to taki wpływ na obraz? A w każdym z telewizorów zastosowali funkcje Smart?

• #26 13 Paź 2010 07:09
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Witam
    ja polecam 37" - 42" LG LE 5500 najlepszy zakup możliwości - cena.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme