Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

METZ MALLORCA 7994 Chassis 689G Nie startuja

qbis19 03 Wrz 2004 19:57 1395 8
  • #1 03 Wrz 2004 19:57
    qbis19
    Poziom 20  

Witam
    Problem wygląda następująco:
    Po naprawie przetwornicy (bezpiecznik,dioda przy tranzystorze,rezystor,elki) ,telewizor startuje na ok 1 sekunde pojawia sie wysokie, na wyświetlaczu pokazuje sie numer kanału ,napis MONO po czym tv przchodzi w stan czuwania ,na wyświetlaczu pojawia sie zegar i nie mozna go w zaden sposob uruchomic.Moze ktoś spotkał sie z takim zachowaniem takiego lub podobnego odbiornika.Tak na marginesie posiadam dokumentacje serwisową tego odbiornika ,rysunki płytek ,schematy ,oscylogramy opisy błedów.Mam stycznośc z tego typu odbiornikiem pierwszy raz i proszę o wskazówki.Pozdrawiam

• #2 03 Wrz 2004 21:58
    czeladnik
    Spec od TV

gbis19 napisal :.....Tak na marginesie posiadam dokumentacje serwisową tego odbiornika ,rysunki płytek ,schematy ,oscylogramy opisy błedów.
    No to nic nie stoi na przeszkodzie naprawic ten odbiornik....
    Odchylanie pionowe,Tr1853,Tr1851 sprawne? Zimne luty (czasami prawie nie widoczne),jakie napiecia zostaja wylaczone po przejsciu na Stand-by?
    Jakich Dokonales pomiarow ?

• #3 03 Wrz 2004 22:20
    ksander
    Poziom 12  

Może być w klawiaturze lokalnej wciśnięty ciągle jeden klawisz (zakleszczony) lub spróbować nowy sprawdzony bin.

• #4 03 Wrz 2004 23:41
    qbis19
    Poziom 20  

Jutro bede go dalej grzebał .Dziś uruchomiłem przetwornicę.Mam instrukcje serwisową ,postępowanie ,regulacje itd . ale jest ona w jezyku niemieckim a akurat z tym jezykiem jestem zielony :(...Jutro obejrzę pion i posprawdzam wszystkie napięcia ktorę powinny być na Stand By , odbiornik uruchamia sie na sekunde wiec nie mam możliwości sprawdzenia jakie napięcia znikaja po przejsciu w stan STAND....Sprawdzę też klawiaturę lokalna ,co do bina to nie wiem czy go gdzieś zdobęde :(..Czytałem tu post w którym ktoś mial podobną usterkę ale nie zostala ona rozwiazana...

• #5 14 Wrz 2004 18:20
    qbis19
    Poziom 20  

Czy ktoś posiada moze wsad doe tego cudaka ?????
    I jak wyglada zabzpieczenie przed dziecmi jak TV sie wowczas zachowuje bo moze ktos je właczył ????
    Wyglada na to że przed awarią bylo za wysokie napięcie bo znalazłem "nadmuchany" kondensator w moduke fonii ,panuje tam normalnie napiecie 31 V kondensator jest na 40 V a jednak spuchnięty ,wiec musialo na nim wystapić napięcie ponad 40 przed awarią ????Prosze o pomoc ..

• #6 14 Wrz 2004 21:56
    czeladnik
    Spec od TV

Przeczytalem oba posty Kolegi i ... to czy ta przetwornica dziala teraz czy juz wczesniej....
    Prosze sie nie gniewac,nie chcialbym nikogo urazic,ale mam wrazenie,ze to nie jest pomoc(ktora Kolega oczekuje) tylko jakas zgadywanka.
    Posiadajc dokumentacje ,schemat, mozna uscislic dokanane pomiary i tym samym dojsc do usterki.
    Wsad do pamieci,kondesator na module dzwieku....
    Nie bardzo rozumiem metode naprawcza stosowana przez Kolege ?

PS.poniewaz post nie wnosi nic do tematu prosze o skreslenie dopisanych punktow.

• #7 14 Wrz 2004 23:42
    qbis19
    Poziom 20  

Chwila chwila czy szanowny kolega wie o jakim TV mowa i że wszystkie układy podpięte są pod magistrale I2C ,że ten TV posiada wiecej zabezpieczeń niż układów ????
    Można poczytać sporo na temat tych i podobnych chassis na elektrodzie ,poza tym problem wlaczonego zabezpieczenia przed dziećmi .Nawet osoby ze statusem "specjalisty " mają z tym problemy .
    Poza tym nie wiem czy kolega czytal post od początku gdzie wyjasniałem iż uszkodzona była przetwornica która w chwili obecnej jest doprowadzona do porzadku (stąd też mowa o kondensatorze ktory wskazuje na zwiekszone napiecie przed awarią).Co do schematów i pomiarów to wszystko jest zgodne ze schematem a jednak TV nie startuje.
    Na kinder blokade najpewniejszym sposobem jest nowy wsad stąd też pytanie o niego.Być może wzrost napięcia spowodował uszkodzenie jakiegoś układu i ktos juz miał podobny przypadek bo niestety takich pomiarów nie jeste w stanie dokonac gdyż na STAND BY jest obecnych tylko kilka napiec jak wiadomo .No i narazie to by bylo na tyle ,jezeli ktoś bylby tak uprzejmy to prosze o namiar na jakiegos BINa .Pozdrawiam

• #8 15 Wrz 2004 13:44
    czeladnik
    Spec od TV

Mysle ,ze wiem o jaki odbiornik chodzi.... od kilkunastu lat Metz nalezy do profilu serwisu i sprzedazy naszego zakladu.
    Na zakonczenie tematu (przynajmniej dla mnie) chcialbym dodac ,ze ten TV startuje z czysta pamiecia.Procedura inicjalizacji jest prosta i podana w serwisowce (ktora Kolega posiada)
    Jezeli chodzi o zabezpieczenia :
    1. Bolec serwisowy <S1> : polaczenie do masy wymusza start odchylania poziomego
    2.mostek laczeniowy (S2) : wyciagniecie powoduje odizolowanie odch.poziomego od zasilacza (tzw.pseudo Stand-by zasilacza)
    3.mostek laczeniowy (S3) :wyciagniecie powoduje odlaczenie blokady ze strony odchylania pionowego.
    4.wtyk serwisowy <S4> :polaczenie do punktu ,,Oszillogram114,,powoduje wylaczenie wygaszania kineskopu.
    Nie bylo moim zamierzeniem obrazanie lub bycie zlosliwym w stosunku do Kolegi.
    Z powazaniem ,,czeladnik,,

• #9 15 Wrz 2004 15:37
    qbis19
    Poziom 20  

dziękuje bardzo za rozszyfrowanie punktów serwisowych .Owszem posiadam instrukcje jednak jak wspominalem jest ona w j. niemieckim a do niego mam wręcz alergie:D .Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme