Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kopiowanie kaset VHS na DVD

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> kopiowanie kaset VHS na DVD
Autor
Wiadomość
johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 17 Lip 2010 21:47   

kopiowanie kaset VHS na DVD

Witam,
Pozwoliłem sobie otworzyć nowy temat ponieważ wcześniejsze nie dały mi odpowiedzi na moje pytania.

Sprawa wygląda tak:
Posiadam bardzo dużo kaset VHS i zależy mi na przegraniu wszystkich w dobrej jakości na płyty DVD.
W chwili obecnej dysponuję tylko laptopem i chęciami do pracy.
Potrzebuję pomocy w kwestii doboru niezbędnego sprzętu do zgrania tych kaset w dobrej jakości obrazu i dźwięku, ale jednocześnie nie inwestując gromady gotówki (bo taką nie dysponuję...:/).

Na ten sprzęt mam powiedzmy 300-400 zł.

Proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu i jakieś porady jak w ogóle wykonuje się takie kopie.
Cenne będą dla mnie wszelkie porady.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Powrót do góry

Wojtek(KeFir)
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gdańsk

Post#2 17 Lip 2010 21:52   

Re: kopiowanie kaset VHS na DVD

Jaki to laptop. I jakie masz wideo?
Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 17 Lip 2010 21:56   

Laptop to Compal FL 92:
core 2 duo 2x 2.4 GHz
4GB ram ddr2
gf 8600M GT 256mb
250gb dysk

sądzę że sobie poradzi.

ale oprócz niego nie mam nic...
Powrót do góry

35mario1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Oświęcim

Post#4 17 Lip 2010 21:58   

Wybij sobie z głowy przegrywanie z "dobrą jakością" przy takim budżecie . Aby móc dobrze kopiować nośnik VHS potrzebne są po pierwsze dobry jakościowo materiał VHS lub lepiej SVHS (o tym trzeba było myśleć 20 lat temu kiedy rejestrowało się to i owo),po drugie magnetowid który odtworzy wiernie zapisany na kasetach VHS materiał i wreszcie "urządzenie które "z cyfryzuje" nam ten materiał (albo dobra karta do przechwytywania wideo albo nagrywarka stacjonarna). Z dwojga wcześniej wymienionych lepszym rozwiązaniem (i prostszym w utrzymaniu) jest nagrywarka (z dyskiem) stacjonarna, posiada niezbędne funkcje edycyjne,a przygotowany materiał bez problemu nagrasz na płytę DVD .
Powrót do góry

piorun0
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Bydgoszcz

Post#5 17 Lip 2010 22:00   

Ja mając w PC stacjonarnym kartę Tv kopiowałem poprzez nią z bardzo dobrym efektem,chociaż jest to bardzo pracochłonne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lip 2010 22:00   

Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 17 Lip 2010 22:03   

pisząc 'dobrą jakość' nie mówiłem o HD przecież.
zależy mi na wiernych kopiach z VHS.
naprawdę nie da się tego wykonać na jakimś podstawowym sprzęcie typu magnetowid i tuner TV?
Powrót do góry

piorun0
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Bydgoszcz

Post#7 17 Lip 2010 22:14   

Czytałeś mój post, piszę Ci prawdę, moja karta to WinFast, kopie są lepsze niż oryginały. Przy kopiowaniu sam wybierasz jakość (kosztem oczywiście ilością płyt).
Poczytaj sobie o dobrych kartach TV to sam zobaczysz, że to prawda.
Powrót do góry

ms1977
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 17 Lip 2010 23:01pomocny post - solucja   

Potrzebujesz karty video. Problem w tym, że do laptopa nie wsadzisz żadnej karty PCI. Jest jednak na to rozwiązanie. Zainwestuj w kartę video pod USB. Dzięki temu będziesz mógł bez większych problemów zgrać materiał z kasety na dysk twardy. Oczywiście musisz też mieć dobry magnetowid, który zapewni możliwie czysty odczyt. Jakość zależeć będzie właśnie od magnetowidu jak i samej kasety. Jeśli taśma będzie rozciągnięta i podniszczona, to nie spodziewaj się, że zgrany materiał będzie wysokiej jakości. Prawdą jest natomiast, że z takim materiałem będzie można jeszcze dużo zrobić. Na rynku jest sporo bardzo dobrych aplikacji do edycji filmów za pomocą których można polepszyć jakość obrazu, wzmocnić kolory, poprawić ostrość, itp. Tak więc ostateczny wynik w dużej mierze będzie zależeć od Ciebie.

A tu przykładowe karty :

http://www.1klik.pl/sklep/Karta_wideo_PINNACLE_Dazzle_DVD_Recorder_USB_2_0/p1002404/

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/WinFast_VC100_U_Video_Editor_-_latwe_przechwytywanie_obrazu_wideo-18733.html

Pozdrawiam
Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 17 Lip 2010 23:02   

no właśnie dlatego pytam.
bo nie jestem ogarnięty w temacie właśnie kart TV.
szukałem, ale nie wiem jakie są dobre. do laptopa lepiej na usb czy PCMCIA?

bo ja np. myślałem nad:
Medion CTX 921

?
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#10 17 Lip 2010 23:11pomocny post - solucja   

Kopia nigdy nie będzie lepsza niż oryginał, zwłaszcza że zapis VHS ma połowę rozdzielczości PAL... czyli sam z siebie był stratną metodą zapisu.

Podstawa to dobry magnetowid, bo każde zerwanie synchronizacji linii ("tracking") to kilka straconych klatek, no i dobra karta do przechwytywania. Nie polecam rozwiązań na USB, raczej na PCMCIA/ExpressCard, a jeśli już koniecznie USB to coś markowego - Leadtek, AVerMedia, Prolink.

Warto zremasterować przechwycony materiał - odszumić obraz, poprawić dynamikę kolorów i to samo w stosunku do dźwięku. Nie kompresować w locie, najlepiej przechwytywać bez kompresji, bądź bezstratnym kodekiem (np. Huffyuv) lub w ostateczności MJPEG, a dopiero po remasteringu kompresować do DivX i to najlepiej dwuprzebiegowo.

Program do przechwytywania polecam stworzony specjalnie w tym celu Virtual Dub, nadaje się również do remasteringu (zwróć uwagę na filtry smoother i temporal smoother).

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

ms1977
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 17 Lip 2010 23:21pomocny post - solucja   

Niestety, nie miałem możliwości testować żadnej z kart video, więc nie wskażę Ci, która będzie najlepsza. Uważam, że zarówno karta pod USB jak i pod PCMCIA będzie odpowiednia pod warunkiem, że będzie poprawnie przetwarzać obraz. Konkretnej karty tu nie wskażę.

Karty Medion CTX 921 nie znam, ale już na wstępie wpisując w Google natknąłem się na problemy z tym modelem -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic982760.html

Nie znaczy to, że ten sam problem wystąpi na Twoim sprzęcie. Tego nie wiem. Trudno tu coś doradzić. Wiem tylko, że najlepszymi kartami do przechwytywania obrazu są karty video a nie tunery TV (choć rzeczywiście w większości przypadkach potrafią ładnie nagrać obraz). Ja bynajmniej jestem za kartą video. Sam jestem na kupnie takiego urządzenia, gdyż też mam kilka kaset do zgrania.

Tyle z mojej strony.
Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 Post autora tematu 18 Lip 2010 13:10   

może ktoś jeszcze się wypowie? jak napisałem w pierwszym poście każda opinia się dla mnie liczy...:]
Powrót do góry

Jaroff
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Ruda Śl.

Post#13 18 Lip 2010 21:17   

Osobiście zastosowałbym stacjonarną nagrywarkę. Widziałem materiały z kamery video8 na nagrywarce i przez trzy różne popularne karty wideo. Nagrywarka wygrała bezapelacyjnie i dlatego moje kasetki czekają na możliwość wypożyczenia nagrywarki
Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#14 Post autora tematu 21 Lip 2010 13:25   

witam, w celu przegrania kasety polecono mi zakup karty Leadtek WinFast VC100 U Video Editor. Zakupiłem ją. Posiadam także magnetowid Panasonic NV-SD225 (tymczasowo, ponieważ szukam czegoś lepszego). Mam także kable do połączenia tegoż w całość, ale nie potrafię uruchomić:/
Łączę wszystko tak jak jest na schemacie w instrukcji. Ale może gdzieś robię błąd:/
U mnie wygląda to tak: kabel chinch podłączam do magnetowidu (żółta video-out, biała audio-out, czerwona jest niepołączona z niczym) następnie łączę je z dołączonym do karty kablem (który zamienia chinch na jedno wyjście i podłączam do go karty (żółty-żółty, biały-biały) a dalej ją już do usb.
Dostałem także program do pracy: ShowBiz DVD2 ale jak go uruchamiam i postępuję zgodnie z instrukcją to otrzymuję komunikat:
"Device initialization failed. Please check the device."

Pomocy...
Bo sam to się już pogubiłem...
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 21 Lip 2010 13:51pomocny post - solucja   

Po pierwsze to przy takim podłączeniu będziesz miał dźwięk tylko w jednym kanale.

Co do błędu - zobacz czy sterowniki urządzenia są poprawnie zainstalowane - zwyczajowo jeśli instalator sterowników urządzenia jest w formie pliku setup.exe należy go uruchomić przed pierwszym podłączeniem urządzenia do komputera.

15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2010 13:51pomocny post - solucja   

Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 Post autora tematu 21 Lip 2010 14:38   

faktycznie problemem był sterownik. ściągnąłem inny i jest ok.

ale niestety dźwięk jest tylko w jednym kanale...
żeby poradzić sobie z tym muszę kupić inny magnetowid?
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Post#17 21 Lip 2010 15:25   

Z dźwiękiem - jeśli się da to ustaw mono w programie, jeśli nie to musisz kupić/zrobić rozgałęźnik 1 RCA na 2 RCA (tak, żeby rozdzielić pojedynczy kanał mono z magnetowidu, na dwa kanały stereo w karcie).

Powrót do góry

johnny1005
Poziom 5
Poziom 5

Post#18 Post autora tematu 21 Lip 2010 18:00   

fajna sprawa ten rozdzielacz i nie droga:]

ale swoją drogą to przyda mi się także magnetowid.
tak max do 200 zł.
ma może ktoś jakieś sugestie w tej sprawie?
czy może lepiej założyć osobny wątek na forum o RTV?

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

czytałem wiele dobrych opinii o magnetowidach SONY i chciałbym kupić sobie jakiś model tej firmy, ale które są lepsze i w przystępnej cenie?

np. z serii SLV: 730, 820, 777, 930? czym one się różnią i który lepszy?
a może Panasonic? Np. NV-SD280 lub NV-SJ220?

Proszę o pomoc, bo czas mnie nagli...
Powrót do góry

rybek1997
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: częstochowa

Post#19 22 Lis 2010 12:56   

A jak wygląda jakość przegrywania kaset VHS na DVD przy użyciu urządzenia DVD Combo? Niestety nie posiadam sprawnego magnetowidu więc skazany jestem na kupno urządzenia z wbudowanym odtwarzaczem VHS i DVD
Powrót do góry

fan Roberta
Poziom 13
Poziom 13

Post#20 04 Maj 2011 16:40   

rybek1997 napisał:
A jak wygląda jakość przegrywania kaset VHS na DVD przy użyciu urządzenia DVD Combo? Niestety nie posiadam sprawnego magnetowidu więc skazany jestem na kupno urządzenia z wbudowanym odtwarzaczem VHS i DVD

Takie urządzenia nie kopiują z kasety płytę. Ewentualnie odwrotnie gdy płyta nie jest zabezpieczona fabrycznie.

Dodano po 22 [minuty]:

johnny1005 napisał:
może ktoś jeszcze się wypowie? jak napisałem w pierwszym poście każda opinia się dla mnie liczy...:]
Dobrą metodą jest połączenie magnetowidu do komputera po przez cyfrową kamerę video z wejściami analogowymi. Podłącza się ją do komputera po przez fire-wire.
Kamera służy jedynie jako przetwornik analogowo-cyfrowy.
Materiał zgrywa się każdym programem edycyjnym włącznie z Windowsowym moovi maker. Oczywiście otrzymujemy AVI, które musimy przeliczyć do mpg2
Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bielsko-Biała

Post#21 04 Maj 2011 16:54   

http://www.nokaut.pl/konwertery/k232-adapter-przejsciowka-usb-na-av-easycap-dv.html
Powrót do góry

fan Roberta
Poziom 13
Poziom 13

Post#22 04 Maj 2011 17:06   

_1KOKO napisał:
http://www.nokaut.pl/konwertery/k232-adapter-przejsciowka-usb-na-av-easycap-dv.html
To urządzenie nie nadaje się do transferu audio i video w locie. Złącze usb jest zbyt wolne. Jak wiadomo odczyt z magnetowidu odbywa się w czasie rzeczywistym i nie bardzo da się to zmienić.
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Post#23 04 Maj 2011 17:28   

Przesadzasz, złącze USB jest wystarczające - obraz VHS ma tylko połowę rozdzielczości PAL, a nawet pełną rozdzielczość PAL przy 25 klatkach/sek da się uzyskać przez USB.

Powrót do góry

fan Roberta
Poziom 13
Poziom 13

Post#24 04 Maj 2011 17:35   

tzok napisał:
Przesadzasz, złącze USB jest wystarczające - obraz VHS ma tylko połowę rozdzielczości PAL, a nawet pełną rozdzielczość PAL przy 25 klatkach/sek da się uzyskać przez USB.
Doczytałem, że to jest konwerter. NIe podają nigdzie jaki jest maksymalny bitrate. Miałem urządzenie, które działało na takiej zasadzie, ale jakość była nie do przyjęcia.
Jeśli chodzi o transfer, to przykładowo, nie da się zgrać z cyfrowej kamery mini dv po usb z powodu transferu właśnie.
Powrót do góry

_1KOKO
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bielsko-Biała

Post#25 04 Maj 2011 17:35   

http://www.pcformat.pl/News-Roxio-Easy---z-VHS-na-DVD,n,2623
Powrót do góry

fan Roberta
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 04 Maj 2011 21:54   

Tutaj też nie podają bitratu.
http://www.pcformat.pl/News-Roxio-Easy- kopiowanie kaset VHS na DVD

Dodano po 10 [minuty]:

Najlepszym rozwiązaniem jest stacjonarna nagrywarka z dyskiem
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#27 05 Maj 2011 16:51   

fan Roberta napisał:
Po co od razu z dyskiem :?:
Mam Ferguson RW 660 bez dysku i wszystkie kasety VHS przegrałem na płyty DVD w lepszej jakości niż oryginał ;)
"Nagrywany materiał z TV posiada lepszą jakość niż oryginał dzięki zastosowaniu najnowszych technologii likwidujących zakłócenia TrueView."
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2011 16:51   

Powrót do góry

fan Roberta
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 05 Maj 2011 19:19   

axelakis napisał:
fan Roberta napisał:
Po co od razu z dyskiem :?:
Mam Ferguson RW 660 bez dysku i wszystkie kasety VHS przegrałem na płyty DVD w lepszej jakości niż oryginał ;)
"Nagrywany materiał z TV posiada lepszą jakość niż oryginał dzięki zastosowaniu najnowszych technologii likwidujących zakłócenia TrueView."
Mając dysk możesz edytować. Nie chodzi o montaż, ale odcięcie początku i końca, albo usunięcie ze środka popsutego ujęcia.
Nie trzeba też "czychać" na koniec taśmy
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#29 05 Maj 2011 19:24   

Można zgrać z DVD na HDD i edytować, żaden problem, a zdecydowanie taniej.
Powrót do góry

fan Roberta
Poziom 13
Poziom 13

Post#30 05 Maj 2011 19:35   

axelakis napisał:
Można zgrać z DVD na HDD i edytować, żaden problem, a zdecydowanie taniej.
Jakim programem edytujesz mpg-2 ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> kopiowanie kaset VHS na DVD
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny