Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Płyta gł AsRock K7VT6, uszkodzony slot AGP ? czym zastapic

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Płyta gł AsRock K7VT6, uszkodzony slot AGP ? czym zastapic
Autor
Wiadomość
evisar
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 19 Lip 2010 20:27   

Płyta gł AsRock K7VT6, uszkodzony slot AGP ? czym zastapic

Witam, problem występuje na następującym sprzęcie :
Płyta główna AsRock K7VT6
Procesor AMD Sempron 2200 (sprawdzony, sprawny)
Karta Graficzna Radeon 9550 (sprawdzona, sprawna)
Zasilacz Feel lc b300atx ( bateria w mierniku padła i niesprawdzony, jednak wygląda na sprawny)
Pamięc Ram 2x 256 DDR Dimm (sprawdzone, sprawne)

Nie ma sygnału z karty graficznej do monitora ( karta i monitor sprawne), brak jakiegokolwiek sygnału, reakcji na uruchomienie komputera.

Reset biosu był zrobiony, po uruchomieniu przyciskiem Power działają wentylatory, słychać dysk, kontrola power i hdd sie świeci, karta radiowa też.
Zdziwiło mnie, że kiedy wyciągnąłem procesor to pomimo jego braku komputer "działał" (oczywiscie w sensie że hdd i wentylatory pracowały). Czy to świadczy o wadliwej płycie głównej ? (Normalnie jeśli nie ma procesora , jak do tej pory zasilanie w komputerach po kilku sekundach sie wyłączało). Co do zasilacza to odłączyłem od niego cd, floppy i hdd i było tak samo.
Moje pytanie jest takie : Czy jest prawdopodobne aby został uszkodzony slot AGP ? nigdy wcześniej nic nie było ruszane,wszytsko działało poprawnie dopóki nagle znikł obraz w trakcie pracy i tak już zostało. Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia jest płyta główna ? jestem laikiem, dlatego pytam.

Jaką inną płyte mógłbym wstawić na jej miejsce ? Chodzi mi oczywiście o jak najtańsze rozwiązanie. Mógłbym kupic inny procesor (jakiś tani na allegro :P )

Z góry dziekuje za pomoc :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2010 20:27   

Powrót do góry

Kasek21
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#2 19 Lip 2010 20:52   

Re: Płyta gł AsRock K7VT6, uszkodzony slot AGP ? czym zastap

Najpierw przydałoby się podłączyć jakiś sprawny w 100% zasilacz!
Jeżeli objawy takie same to:

Tanio:
http://allegro.pl/item1154294257_asrock_z_procesorem_sempron_2300.html

Drożej i lepiej:
http://allegro.pl/item1155189303_epox_ep_8rda3i_amd_sempron_2300_gw_wa_wa_f_vat.html

Podaje linki tylko do kup teraz; jest dużo aukcji gdzie można kupić taniej ale trzeba przysiąść i licytować!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2010 20:52   

Powrót do góry

konmaj
Spec od drukarek
Spec od drukarek

Miasto: Szczecin

Post#3 19 Lip 2010 20:57   

Przede wszystkim dobrze by jednak było podłączyć inny sprawny zasilacz.

Jeśli to niemożliwe lub nic nie da, spróbuj uruchomić płytę tylko z z zasilaczem, procesorem i coolerem. Czy są jakieś sygnały dźwiękowe (rozumiem, że głośniczek jest podłączony)?

Co do zakupu innej płyty, będzie pasować każda pod Socket A, ewentualnie z magistralą do 333 MHz (nie musisz wtedy dokupywać procesora) i ze slotami RAM typu DDR.

evisar napisał:

Zdziwiło mnie, że kiedy wyciągnąłem procesor to pomimo jego braku komputer "działał" (oczywiscie w sensie że hdd i wentylatory pracowały).

Uruchamiałem już wiele płyt bez procesorów (przy wstępnych testach) i po włączeniu wiatraki pracują bez końca, płytę wyłącza się dopiero przytrzymując na chwilę włącznik lub wyłączając zasilacz. Chyba tylko w niektórych laptopach jest inaczej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lip 2010 20:57   

Powrót do góry

Lzep
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Tarnobrzeg

Post#4 19 Lip 2010 21:36   

Skoro :
Cytat:
Procesor AMD Sempron 2200 (sprawdzony, sprawny)
Karta Graficzna Radeon 9550 (sprawdzona, sprawna)
to po co chcesz kupować procesor ?
Po za wymianą zasilacza (na próbę, pożyczony ?), to proponuję jeszcze zaglądnąć do slotu AGP. Może wpadł tam jakiś śmieć ? Odkurzyć lub przedmuchać, przetrzeć styki jakimś spirytusem (najlepiej izopropylowym) - może zaskoczy, skoro grafika sprawna ?
Powrót do góry

evisar
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 19 Lip 2010 23:15   

Problem rozwiązany , spowodowany był przytopionym wtykiem na płycie głównej od zasilacza, dopiero pod lupą udało mi się to dokładnie obejrzeć i wyczyścić. Wystarczyło że nie łączyły 3 piny. Gdybym zaczął wszystko od tego oszczędziłbym sobie duzo pracy, także dziekuję bardzo za pomoc :) :D:D
Powrót do góry

Kasek21
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#6 19 Lip 2010 23:27   

Mam nadzieję, że nie używasz tego zasilacza!?

Zasilacz do wymiany co mówi sama jego nazwa, a do tego jeszcze takie jaja robi!

Kup na alledrogo jakiegoś Fortrona, Modecoma MC, Amacroxa - drogo nie kosztuje, może być używka - bo w przeciwnym razie za parę dni znowu założysz temat ale już o innej nazwie: zaiskrzyło, zadymiło i zaśmierdziało!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Płyta gł AsRock K7VT6, uszkodzony slot AGP ? czym zastapic
Strona 1 z 1