Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Instalacja 2 systemów operacyjnych Windows 7 i XP

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Instalacja 2 systemów operacyjnych Windows 7 i XP
Autor
Wiadomość
InsertOFP
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Czechowice-Dziedzice

Post#1 Post autora tematu 20 Lip 2010 10:32   

Instalacja 2 systemów operacyjnych Windows 7 i XP

Witam, mam następujący problem.

Obecnie mam zainstalowany system Windows 7 x64 na partycji C,
partycje D i E są używane jako magazyny dla plików, Mam jeszcze partycje F (10GB), która jest czysta, chciałbym na niej zainstalować drugi system : Windows XP 32bit. Reinstalacja Win 7 była by nie korzystna. Wiem że powinno się instalować od starszej wersji systemu do nowszej. Ale mnie koniecznie zależy żeby Windows 7 był głównym systemem, a Windows XP dodatkowym(niektóre aplikacje mogą być otwarte tylko w XP), a więc mam zainstalowany już Windows 7 na C i chcę dodatkowo wgrać XP na partycję F. Czy nie będzie to miało wpływu na Windows7? Jak mam zrobić żeby po instalacji Windows XP komputer widział 2 systemy do wyboru. I czy to nie zepsuje mi bootsektora. Pomóżcie proszę
Powrót do góry

orzech_u
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Chojna

Post#2 20 Lip 2010 10:36   

Re: Instalacja 2 systemów operacyjnych Windows 7 i XP

Nie powinno nic się zepsuć, ale lepiej na wszelki wypadek zrób sobie obraz dysku z win 7. Użyj do tego celu jakichś Norton Ghosta, który z tego co mi wiadomo w starszych wersjach jest darmowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2010 10:36   

Powrót do góry

InsertOFP
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 20 Lip 2010 10:44   

aha, dzięki za informacje, mam jeszcze jedno pytanie, czy jak zainstaluje sobie windows xp , to czy komputer będzie widział Windows 7 przy starcie systemu?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2010 10:44   

Powrót do góry

orzech_u
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Chojna

Post#4 20 Lip 2010 10:47   

Przed załadowaniem systemu będziesz miał menu, z którego możesz wybrać sobie Windowsa, którego chcesz załadować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2010 10:47   

Powrót do góry

InsertOFP
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 20 Lip 2010 10:52   

aha, biorę się za instalacje, jak coś pójdzie nie tak to napiszę, dziękuje za szybką odpowiedź
Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#6 20 Lip 2010 10:57   

Oczywiście, że loader W7 się "zepsuje" - XP nadpisze go swoim.
Ileż razy można.
Po instalacji XP trzeba - opcja naprawy z płyty W7 - przywrócić loader tego nowszego systemu i - żeby nie bawić się w dokładanie doń XP - skorzystać np. z EasyBCD*, by z jego poziomu system wybierać.

* pod tym hasłem w archiwum forum (opcja "Szukaj") znajdziesz informacje i o innych programach tego typu oraz o tym w jaki sposób ew. dokonać przebudowy bcdedit, by korzystać tylko z loadera W7.
Powrót do góry

InsertOFP
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 20 Lip 2010 12:02   

Faktycznie, loader windows 7 się zepsuł, musiałem włożyć płytkę z Windows 7 i naprawiać system... ale się udało, tylko że windows xp się nie zaistalował, podczas instalacji na partycji F, instalator windows xp przekopiował tylko pliki instalacyjne na partycje F i zrobił restart, a po restarcie loader uszkodzony, a instalacja nie może być kontynuowana, a więc jak mam zainstalować tego xp?

Dodano po 24 [minuty]:

mam pomysł, żeby zainstalować xp na całkiem innym dysku, zrobić obraz dysku, wgrać obraz dysku na partycję F, następnie w boot loaderze dodać wpis o uruchamianiu się windowsa xp z partycji F, czy jest to możliwe?
Powrót do góry

eddsan
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: 127.0.0.1

Post#8 20 Lip 2010 13:30   

Moim zdaniem najprostsze rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz odpalać tylko nieliczne aplikacje to zainstaluj sobie VMWare'a i po problemie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2010 13:30   

Powrót do góry

InsertOFP
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 21 Lip 2010 11:44   

zrobiłem tak, instalacja win xp na innej partycji, (przekopiował dane, zepsuł bootloadera), kontynuowanie niemożliwe(błąd odczytu dysku), wkładam płytkę Windows7, naprawiam loadera, uruchamiam EasyBCD, dopisuje wpis do loadera, windows xp partycja F(ta na XP), wkładam płytkę XP, restart, wybieram uruchamianie windows xp które ustawiłem, instalacja leci dalej normalnie, pamiętać o wybieraniu XP zamiast Windows 7 aż do zakończenia instalacji, cała filozofia, zajęło mi to jakieś 6 godzin prób i błędów ale się udało , temat można zamknąć
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Instalacja 2 systemów operacyjnych Windows 7 i XP
Strona 1 z 1