Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Unimor, Siesta 3 - kody pilota (jakie?)

waldek60 04 Wrz 2004 20:30
  • #1 04 Wrz 2004 20:30
    waldek60
    Poziom 2  

Mam problem z zaprogramowaniem pilota który obsługiwać ma wiele urządzeń. W instrukcji jest mnóstwo ustawień kodów sterujących wieloma markami ale niestety niema wśród nich Unimoru. Może ktoś wie pod jaką firmą (znaną) będzie działać ten pilot i podzieli się ze mną tą wiedzą. Będę bardzo wdzięczny.
    Waldek

• #3 04 Wrz 2004 21:24
    ksander
    Poziom 12  

Można szukać kodów pod Siemens . Można również pod Grundig. Można jeszcze Beko. Na pewno się znajdzie.

• #4 05 Wrz 2004 20:26
    waldek60
    Poziom 2  

zdzich42 napisał:
    Coś co jest do wszystkiego, czasami jest do niczego. Kup oryginalny pilot i po problemie. Jest napewno dostępny.

Mam oryginalny ale po co mam trzymać w ręce trzy piloty skoro jeden od amplitunera może obsługiwać wszystko co stoi na (i w) szafce RTV.
    Waldek

• #5 05 Wrz 2004 20:43
    DiZMar
    Spec od TV

Po piewsze to zdzich42 ma rację z innego jeszcze powodu. Sprawdziłem to na sobie, że wygodnej mieć kilka pilotów w zasięgu ręki każdy do innego urządzenia i każdy mechanicznie inny niż obsługiwać jednym pilotem uniwersalnym kilka urzadzeń. Więcej z tym kłopotu niż wygody. Próbowałem tego a teraz mam do każdego urządzenia osobny pilot i nie denerwuję się, że przełącza się nie to urządzenie co chciałem.
    Wracając do tematu to użyj funkcji przeszukiwania kodów. W instrukcji chyba każdego pilota taka funkcja powinna być opisana. Potem odczytaj kod i po sprawie.
    Tak naprawdę to nie chcesz aby Ci pomóc, bo nawet nie podałeś typu posiadanego pilota uniwersalnego.

• #6 06 Wrz 2004 10:05
    pietrek
    Poziom 19  

Myślę, że lepiej sprawdzić wszystkie kody dla BEKO i CROWN. Przy przeszukiwaniu łatwij trafić na GRUNDIG, SIEMENS, BLAUPUNKT gdzie większość funkcji i tak nie pasuje.

• #7 07 Wrz 2004 19:18
    Piotr36
    Poziom 17  

1. Podaj typ tego uniwersalnego pilota.
    2. Sprawdź czy aby ten pilot obsługuje sposób kodowania systemu SIESTA - może się okazać, że nie będziesz mógł tego zrobić.
    3. W pilocie uniw. "RC Univers 3" kod dla systemu SIESTA 3 to 2491, ale trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami funkcji teletekstowych.

• #8 05 Gru 2007 16:02
    keisai
    Poziom 10  

Witam.
    Mam podobny problem jak założyciel tematu.
    Właczyłem automatyczne kodowanie i znalazło mi kod który umożliwiał działanie najwięcej funkcji pilota. Nawet telegazeta była.....
    Szukałem dalej (myślałem że trafie na dokładniejsze możliwości) i niestety nie zapisałem kodu jaki to był.
    Teraz nie może mi tego kodu znaleźć.

Pilot jest uniwersalny URC22D-8A
    A telewizor UNIMOR OTC M851 TS

Proszę o podpowiedź

• #9 05 Gru 2007 16:40
    DiZMar
    Spec od TV

To szukaj aż znowu znajdziesz. Jeżeli był to będzie jeszcze raz. Po znalezieniu(może to trochę potrwać) odczytaj i zapisz sobie kod. Najlepiej aby szukał od początku wpisz kod 001 i dopiero uruchom przeszukiwanie. Niestety nie znajdziesz takiego aby wszystko obsługiwał. Programowania raczej nie będzie. Przerabiałem to.

• #10 05 Gru 2007 20:31
    JURWIN
    Poziom 17  

Znajdź kod do triluxa rc5402-pasuje na 100%

• #11 06 Gru 2007 07:25
    DiZMar
    Spec od TV

JURWIN napisał:
    Znajdź kod do triluxa rc5402-pasuje na 100%

Ciekawe w jaki sposób znajdzie? Możesz to wyjaśnić? Co innego gdybyś podał konkretny kod. Bzdurna porada!

• #12 06 Gru 2007 09:00
    Gienek
    Poziom 34  

Code:
    Ciekawe w jaki sposób znajdzie? Możesz to wyjaśnić? Co innego gdybyś podał konkretny kod. Bzdurna porada!

Wydaje mi się, że chodziło o znalezienie kodu w instrukcji pilota uniwersalnego URC22D-8A. Jeżeli tak, to logiczne, jeżeli jednak autor (JURWIN) co innego miał na myśli, to przepraszam.

• #13 06 Gru 2007 09:10
    DiZMar
    Spec od TV

Gienek napisał:
    ...
    Wydaje mi się, że chodziło o znalezienie kodu w instrukcji pilota uniwersalnego URC22D-8A. Jeżeli tak, to logiczne, jeżeli jednak autor (JURWIN) co innego miał na myśli, to przepraszam.

Przecież w instrukcji pilota uniwersalnego nie ma konkretnych kodów do konkretnych pilotów. Są podane po kilka(naście) kodów do danego producenta bez podania modelu sprzętu. Często przy producencie nie podane są wszystkie działąjące kody dlatego jest funkcja przeszukania którą to autor pytania keisai zastosował i zapomniał odczytać kod. Należy jeszcze raz znaleźć jak napisałem wyżej. Dlatego uznałem, że porada aby znalazł kod zamienny dla konkretnego modelu pilota (sprawdzonego, że działa) jest bzdurą.

• #14 06 Gru 2007 09:28
    Gienek
    Poziom 34  

Code:
    Przecież w instrukcji pilota uniwersalnego nie ma konkretnych kodów do konkretnych pilotów. ....

Nie wiem dokładnie jak jest z tym pilotem URC22D-8A, ale z uogólnianiem pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. W załączniku słaby skan z instrukcji pilota uniwersalnego MAK2002. Tam są kody przypisane do konkretnych modeli.
    Załącznik usunąłem ponieważ nic nie wnosi do tematu. [diz]

• #15 06 Gru 2007 13:46
    DiZMar
    Spec od TV

Gienek napisał:

Nie wiem dokładnie jak jest z tym pilotem URC22D-8A, ...

To dlaczego zajmujesz zdanie jeżeli nie znasz pilota? Przecież:
    keisai napisał:
    ...
    Pilot jest uniwersalny URC22D-8A
    ...

To przecież nie MAK2002.

• #16 06 Gru 2007 17:01
    Gienek
    Poziom 34  

Panie DiZMar, bardzo nieładnie bronisz Pan swojej pozycji moderatora. Dlaczego usunąłeś Pan mój załącznik, który potwierdzał, że piloty uniwersalne mają przypisane kody do konkretnego sprzętu?
    Ja zabrałem głos tylko w sprawie uogólniania stwierdzenia, że

Code:
    Przecież w instrukcji pilota uniwersalnego nie ma konkretnych kodów do konkretnych pilotów 
    . Pan nie odniosłeś się do konkretnego typu pilota, dlatego zaprotestowałem.
    Pragnę również nadmienić, że MAK2002 to właśnie też pilot uniwersalny.
    Sądzę, że teraz zostałem dobrze zrozumiany.

• #17 06 Gru 2007 17:17
    DiZMar
    Spec od TV

Temat odnosi się do konkretnego pilota URC22D-8A i nie ma sensu gdybać o innych pilotach tylko o mu podobnych, bo to tylko pytającemu zrobi mętlik w głowie. Przecież są jeszcze piloty uczące się, programowane przez komputer i.t.p. Czy też instrukcjami do nich mamy zaprzątać głowę kol.keisai kiedy ma on problem z konkretnym typem?

• #18 06 Gru 2007 17:44
    JURWIN
    Poziom 17  

W prawdzie dostałem ostrzeżenie za tę poradę(uważam ,że niesłusznie,ale władza ma zawsze rację i tym się charakteryzuje ,że nie jest wieczna)ale pozwolę sobie udzielić nastepnej porady.Uważam ,że na tym forum sa ludzie myślący i jeżeli w danym pilocie nie ma kodu do Siesty 3 , więc podzieliłem się swoją wiedzą podpowiadając ,że pilot do triluxa rc5402 w pełni obsługuje Siestę.Nawet jak nie ma wyszczególnionych typów to pilotów do triluxa było tylko cztery(wystarczy po kolei zaprogramowac kody z triluxa i sprawdzic czy działają.Prosta operacja i jedyna możliwa jeżeli nie ma Siesty w spisie i autor nie potrafi uruchomić procedury wyszukiwania .Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty