Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Unimor, Siesta 3 - kody pilota (jakie?)

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> Unimor, Siesta 3 - kody pilota (jakie?)
Autor
Wiadomość
waldek60
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 04 Wrz 2004 20:30   

Unimor, Siesta 3 - kody pilota (jakie?)

Mam problem z zaprogramowaniem pilota który obsługiwać ma wiele urządzeń. W instrukcji jest mnóstwo ustawień kodów sterujących wieloma markami ale niestety niema wśród nich Unimoru. Może ktoś wie pod jaką firmą (znaną) będzie działać ten pilot i podzieli się ze mną tą wiedzą. Będę bardzo wdzięczny.
Waldek
Powrót do góry

zdzich42
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Beuthen O/S

Post#2 04 Wrz 2004 21:12   

Re: Unimor, Siesta 3 - kody pilota (jakie?)

Coś co jest do wszystkiego, czasami jest do niczego. Kup oryginalny pilot i po problemie. Jest napewno dostępny.
Powrót do góry

ksander
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Skwierzyna

Post#3 04 Wrz 2004 21:24   

Można szukać kodów pod Siemens . Można również pod Grundig. Można jeszcze Beko. Na pewno się znajdzie.
Powrót do góry

waldek60
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 05 Wrz 2004 20:26   

zdzich42 napisał:
Coś co jest do wszystkiego, czasami jest do niczego. Kup oryginalny pilot i po problemie. Jest napewno dostępny.

Mam oryginalny ale po co mam trzymać w ręce trzy piloty skoro jeden od amplitunera może obsługiwać wszystko co stoi na (i w) szafce RTV.
Waldek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Wrz 2004 20:26   

Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Międzyrzec Podlaski

Post#5 05 Wrz 2004 20:43   

Po piewsze to zdzich42 ma rację z innego jeszcze powodu. Sprawdziłem to na sobie, że wygodnej mieć kilka pilotów w zasięgu ręki każdy do innego urządzenia i każdy mechanicznie inny niż obsługiwać jednym pilotem uniwersalnym kilka urzadzeń. Więcej z tym kłopotu niż wygody. Próbowałem tego a teraz mam do każdego urządzenia osobny pilot i nie denerwuję się, że przełącza się nie to urządzenie co chciałem.
Wracając do tematu to użyj funkcji przeszukiwania kodów. W instrukcji chyba każdego pilota taka funkcja powinna być opisana. Potem odczytaj kod i po sprawie.
Tak naprawdę to nie chcesz aby Ci pomóc, bo nawet nie podałeś typu posiadanego pilota uniwersalnego.
Powrót do góry

pietrek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wielkopolska

Post#6 06 Wrz 2004 10:05   

Myślę, że lepiej sprawdzić wszystkie kody dla BEKO i CROWN. Przy przeszukiwaniu łatwij trafić na GRUNDIG, SIEMENS, BLAUPUNKT gdzie większość funkcji i tak nie pasuje.
Powrót do góry

Piotr36
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdynia

Post#7 07 Wrz 2004 19:18   

1. Podaj typ tego uniwersalnego pilota.
2. Sprawdź czy aby ten pilot obsługuje sposób kodowania systemu SIESTA - może się okazać, że nie będziesz mógł tego zrobić.
3. W pilocie uniw. "RC Univers 3" kod dla systemu SIESTA 3 to 2491, ale trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami funkcji teletekstowych.
Powrót do góry

keisai
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Sokołów Podlaski/Warszawa

Post#8 05 Gru 2007 17:02   

Witam.
Mam podobny problem jak założyciel tematu.
Właczyłem automatyczne kodowanie i znalazło mi kod który umożliwiał działanie najwięcej funkcji pilota. Nawet telegazeta była.....
Szukałem dalej (myślałem że trafie na dokładniejsze możliwości) i niestety nie zapisałem kodu jaki to był.
Teraz nie może mi tego kodu znaleźć.

Pilot jest uniwersalny URC22D-8A
A telewizor UNIMOR OTC M851 TS

Proszę o podpowiedź
Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Post#9 05 Gru 2007 17:40   

To szukaj aż znowu znajdziesz. Jeżeli był to będzie jeszcze raz. Po znalezieniu(może to trochę potrwać) odczytaj i zapisz sobie kod. Najlepiej aby szukał od początku wpisz kod 001 i dopiero uruchom przeszukiwanie. Niestety nie znajdziesz takiego aby wszystko obsługiwał. Programowania raczej nie będzie. Przerabiałem to.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2007 17:40   

Powrót do góry

JURWIN
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kamienna Góra

Post#10 05 Gru 2007 21:31   

Znajdź kod do triluxa rc5402-pasuje na 100%
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2007 21:31   

Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Post#11 06 Gru 2007 08:25   

JURWIN napisał:
Znajdź kod do triluxa rc5402-pasuje na 100%

Ciekawe w jaki sposób znajdzie? Możesz to wyjaśnić? Co innego gdybyś podał konkretny kod. Bzdurna porada!
Powrót do góry

Gienek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Toruń

Post#12 06 Gru 2007 10:00   

Kod:
Ciekawe w jaki sposób znajdzie? Możesz to wyjaśnić? Co innego gdybyś podał konkretny kod. Bzdurna porada!

Wydaje mi się, że chodziło o znalezienie kodu w instrukcji pilota uniwersalnego URC22D-8A. Jeżeli tak, to logiczne, jeżeli jednak autor (JURWIN) co innego miał na myśli, to przepraszam.
Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Post#13 06 Gru 2007 10:10   

Gienek napisał:
...
Wydaje mi się, że chodziło o znalezienie kodu w instrukcji pilota uniwersalnego URC22D-8A. Jeżeli tak, to logiczne, jeżeli jednak autor (JURWIN) co innego miał na myśli, to przepraszam.

Przecież w instrukcji pilota uniwersalnego nie ma konkretnych kodów do konkretnych pilotów. Są podane po kilka(naście) kodów do danego producenta bez podania modelu sprzętu. Często przy producencie nie podane są wszystkie działąjące kody dlatego jest funkcja przeszukania którą to autor pytania keisai zastosował i zapomniał odczytać kod. Należy jeszcze raz znaleźć jak napisałem wyżej. Dlatego uznałem, że porada aby znalazł kod zamienny dla konkretnego modelu pilota (sprawdzonego, że działa) jest bzdurą.
Powrót do góry

Gienek
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 06 Gru 2007 10:28   

Kod:
Przecież w instrukcji pilota uniwersalnego nie ma konkretnych kodów do konkretnych pilotów. ....

Nie wiem dokładnie jak jest z tym pilotem URC22D-8A, ale z uogólnianiem pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. W załączniku słaby skan z instrukcji pilota uniwersalnego MAK2002. Tam są kody przypisane do konkretnych modeli.
Załącznik usunąłem ponieważ nic nie wnosi do tematu. [diz]
Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Post#15 06 Gru 2007 14:46   

Gienek napisał:

Nie wiem dokładnie jak jest z tym pilotem URC22D-8A, ...

To dlaczego zajmujesz zdanie jeżeli nie znasz pilota? Przecież:
keisai napisał:
...
Pilot jest uniwersalny URC22D-8A
...

To przecież nie MAK2002.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2007 14:46   

Powrót do góry

Gienek
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 06 Gru 2007 18:01   

Panie DiZMar, bardzo nieładnie bronisz Pan swojej pozycji moderatora. Dlaczego usunąłeś Pan mój załącznik, który potwierdzał, że piloty uniwersalne mają przypisane kody do konkretnego sprzętu?
Ja zabrałem głos tylko w sprawie uogólniania stwierdzenia, że
Kod:
Przecież w instrukcji pilota uniwersalnego nie ma konkretnych kodów do konkretnych pilotów
. Pan nie odniosłeś się do konkretnego typu pilota, dlatego zaprotestowałem.
Pragnę również nadmienić, że MAK2002 to właśnie też pilot uniwersalny.
Sądzę, że teraz zostałem dobrze zrozumiany.
Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Post#17 06 Gru 2007 18:17   

Temat odnosi się do konkretnego pilota URC22D-8A i nie ma sensu gdybać o innych pilotach tylko o mu podobnych, bo to tylko pytającemu zrobi mętlik w głowie. Przecież są jeszcze piloty uczące się, programowane przez komputer i.t.p. Czy też instrukcjami do nich mamy zaprzątać głowę kol.keisai kiedy ma on problem z konkretnym typem?
Powrót do góry

JURWIN
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kamienna Góra

Post#18 06 Gru 2007 18:44   

W prawdzie dostałem ostrzeżenie za tę poradę(uważam ,że niesłusznie,ale władza ma zawsze rację i tym się charakteryzuje ,że nie jest wieczna)ale pozwolę sobie udzielić nastepnej porady.Uważam ,że na tym forum sa ludzie myślący i jeżeli w danym pilocie nie ma kodu do Siesty 3 , więc podzieliłem się swoją wiedzą podpowiadając ,że pilot do triluxa rc5402 w pełni obsługuje Siestę.Nawet jak nie ma wyszczególnionych typów to pilotów do triluxa było tylko cztery(wystarczy po kolei zaprogramowac kody z triluxa i sprawdzic czy działają.Prosta operacja i jedyna możliwa jeżeli nie ma Siesty w spisie i autor nie potrafi uruchomić procedury wyszukiwania .Pozdrawiam
Powrót do góry

DiZMar
Poziom 25
Poziom 25

Post#19 06 Gru 2007 18:51   

Dyskusję proszę na PW.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> Unimor, Siesta 3 - kody pilota (jakie?)
Strona 1 z 1