Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ursus c 330 Tur 2-u sekcyjny jak podłączyć?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Ursus c 330 Tur 2-u sekcyjny jak podłączyć?
Autor
Wiadomość
artdza25
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: "-"

Post#1 Post autora tematu 20 Lip 2010 18:15   

Witam
Mam kupionego tura do c 330 2 sekcyjnego tzn łyżka hydrauliczna. tylko że nie mam wyprowadzonej żadnej hydrauliki w ciągniku. do tura dostałem rozdzielacz na 2 sekcje. moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć ten rozdzielacz bezpośrednio do tego pod siedzeniem czy muszę coś kombinować?? jeżeli mogę bezpośrednio po poprosił bym jakiś schemacik. z góry thx

Rozdzielacz jaki dostałem wygląda mniej więcej tak Link
pozdrawiam arturo111
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 21 Lip 2010 15:06   

Re: Ursus c 330 Tur 2-u sekcyjny jak podłączyć?

Tak możesz podłączyć go przewodami hydraulicznymi z rozdzielaczem pod siedzeniem. Schematu nie będzie bo nie ma tu żadnej filozofii. Wyjście z pompy podłącz na wejście rozdzielacza. Jeśli siłowniki do ramion masz jednostronnego działania to do tego musi być specjalny rozdzielacz. Nie wiem czy ten akurat taki jest. Chodzi o to, że jak rozdzielacz przystosowany jest do siłownika dwustronnego dzałania a Ty masz siłownik jednostronnego działania to w chwili gdy będziesz opuszczał ramiona pompa w ciągniku będzie wytwarzać max. ciśnienie, które zostanie upuszczone przez zawór bezpieczeństwa. Jest to bardzo niekorzystne dla pompy. Jeśli ten rozdzielacz nie jest do tego przystosowany to do wyjścia z sekcji do której będą podłączone owe siłowniki musisz podłączyć na stałe rurkę prowadzącą do nadmiaru inaczej mówiąc zrobić obejście aby olej przedostawał się do skrzyni biegów. Chyba że rozdzielacz jest do tego przystosowany w co wątpię.
Powrót do góry

artdza25
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 21 Lip 2010 20:06   

tylko właśnie nie wiem które wyjście z rozdzielacza pod siedzeniem jest zasilające. i tu jest mój problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2010 20:06   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 22 Lip 2010 15:46   

Rurka która wychodzi ze skrzyni biegów od strony dźwigni włączania napędu WOM jest rurką zailającą rozdzielacz znajdujący się pod siedzeniem.
Powrót do góry

Grzegorz_madera
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 22 Lip 2010 17:27   

A nie lepiej podłączyć tak jak to jest w oryginale? Tzn. do wyjść do których fabrycznie podłączony jest rozdzielacz znajdujący się na błotniku. Zakładam, że autor ma rozdzielacz pod siedzeniem. Wystarczy podłączyć zasilanie i powrót do dodatkowego rozdzielacza i po sprawie.
Powrót do góry

artdza25
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 22 Lip 2010 17:34   

Tak. mam rozdzielacz pod siedzeniem. służy od u mnie tylko do podnośnika. i właśnie do niego chciałbym podłączyć ten który dostałem z turem. w miejsce tego który fabrycznie jest na błotniku. i tylko nie wiem które wyjście z rozdzielacza daje olej pod ciśnieniem a które to odpływ oleju. bo jedno jest od góry rozdzielacza a drugie z boku obok zaworu bodajże. i zastanawiam się czy tak mi się uda.

edit

Może mi ktoś powiedzieć jak odróżnić siłownik jednostronny od dwustronnego??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2010 17:34   

Powrót do góry

Grzegorz_madera
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 23 Lip 2010 01:25   

Kolego mam nadzieję, że żartujesz z tym siłownikiem. Jeżeli nie to lepiej sobie odpuść i zleć podłączenie rozdzielacza fachowcowi. W układzie panują wysokie ciśnienia a z nimi nie ma żartów.
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 23 Lip 2010 09:29   

Siłownik jednostronnego działania ma jedno przyłącze hydrauliczne, natomiast siłownik dwustronnego działania ma dwa przyłącza hydrauliczne. Nic nie pisałeś, że masz rozdzielacz na błotniku. Zrób tak odkręć obie rurki biegnące do rozdzielacza na błotniku. Uruchom na chwile silnik i włącz pompę. Z jednej rurki popłynie olej i to będzie rurka zasilająca. Druga będzie powrotem oleju.
Powrót do góry

aker11
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Dębica

Post#9 02 Kwi 2012 00:22   

Mam pytanie. Kupiłem rozdzielacz takiego typu i teraz nie wiem czy mogę go używać do siłownikow jednostronnych czy nie. Jeśli tak to jak go podłączyć żeby pracował poprawnie. Dodam ze nie wiedziałem że do siołowników jednostronnych są jakieś inne rozdzielacze.
Jak podłączyć ewentualne rurki do odpływu żeby wykluczyć maksymalne obciążenie pompy przy spuszczaniu siłownika.
Dokładnie pod jednym będzie podpięty TUR (kierunek tylko podnoszenie), do drugiego przyczepa, tylko podnoszenie. Oba wolne opadanie po daniu drążków do tyłu.
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#10 02 Kwi 2012 09:50   

Siłowniki podłaczasz pod A1 i A2 lub B1 i B2 wolny wybór ale tymi parami a wolne przyłącze sekcji najkrótszą drogą w powrót do skrzyni najlepiej zaraz za rozdzielaczem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2012 09:50   

Powrót do góry

aker11
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 02 Kwi 2012 21:15   

seweryn7701 napisał:
Siłowniki podłaczasz pod A1 i A2 lub B1 i B2 wolny wybór ale tymi parami a wolne przyłącze sekcji najkrótszą drogą w powrót do skrzyni najlepiej zaraz za rozdzielaczem.

OK, dzięki wielkie za wyczerpującą informacje. Myślę że będę wiedział już jak to zrobić. Patrząc na rysunek po prostu wybrane wyjscie z sekcji a i z sekcji B podłączyć do powrotu oznaczonego na rysunku jako T. Z tym że tam są dwa powroty i tu znowu nie rozumiem o co chodzi? Pod który?
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#12 02 Kwi 2012 22:35   

dwa zasilania to to samo. Jedno zaślepić i dwa powroty to też to samo. Jeden do zaślepienia. Zresztą jak nie jesteś pewny to możesz się upewnić przedmuchując rozdzielacz powietrzem.
Powrót do góry

aker11
Poziom 2
Poziom 2

Post#13 02 Kwi 2012 23:44   

seweryn7701 napisał:
dwa zasilania to to samo. Jedno zaślepić i dwa powroty to też to samo. Jeden do zaślepienia. Zresztą jak nie jesteś pewny to możesz się upewnić przedmuchując rozdzielacz powietrzem.

Ok dzięki jeszcze raz jutro montuje. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Ursus c 330 Tur 2-u sekcyjny jak podłączyć?
Strona 1 z 1