X
  • #1 20 Jul 2010 18:15
    artdza25
    Level 9  
    Helpful post? (+4)
    Witam
    Mam kupionego tura do c 330 2 sekcyjnego tzn łyżka hydrauliczna. tylko że nie mam wyprowadzonej żadnej hydrauliki w ciągniku. do tura dostałem rozdzielacz na 2 sekcje. moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć ten rozdzielacz bezpośrednio do tego pod siedzeniem czy muszę coś kombinować?? jeżeli mogę bezpośrednio po poprosił bym jakiś schemacik. z góry thx

Rozdzielacz jaki dostałem wygląda mniej więcej tak Link
    pozdrawiam arturo111
  • #2 21 Jul 2010 15:06
    cichus
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Tak możesz podłączyć go przewodami hydraulicznymi z rozdzielaczem pod siedzeniem. Schematu nie będzie bo nie ma tu żadnej filozofii. Wyjście z pompy podłącz na wejście rozdzielacza. Jeśli siłowniki do ramion masz jednostronnego działania to do tego musi być specjalny rozdzielacz. Nie wiem czy ten akurat taki jest. Chodzi o to, że jak rozdzielacz przystosowany jest do siłownika dwustronnego dzałania a Ty masz siłownik jednostronnego działania to w chwili gdy będziesz opuszczał ramiona pompa w ciągniku będzie wytwarzać max. ciśnienie, które zostanie upuszczone przez zawór bezpieczeństwa. Jest to bardzo niekorzystne dla pompy. Jeśli ten rozdzielacz nie jest do tego przystosowany to do wyjścia z sekcji do której będą podłączone owe siłowniki musisz podłączyć na stałe rurkę prowadzącą do nadmiaru inaczej mówiąc zrobić obejście aby olej przedostawał się do skrzyni biegów. Chyba że rozdzielacz jest do tego przystosowany w co wątpię.
  • #3 21 Jul 2010 20:06
    artdza25
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+2)
    tylko właśnie nie wiem które wyjście z rozdzielacza pod siedzeniem jest zasilające. i tu jest mój problem.
  • #4 22 Jul 2010 15:46
    cichus
    Level 21  
    Helpful post? (-1)
    Rurka która wychodzi ze skrzyni biegów od strony dźwigni włączania napędu WOM jest rurką zailającą rozdzielacz znajdujący się pod siedzeniem.
  • #5 22 Jul 2010 17:27
    Grzegorz_madera
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    A nie lepiej podłączyć tak jak to jest w oryginale? Tzn. do wyjść do których fabrycznie podłączony jest rozdzielacz znajdujący się na błotniku. Zakładam, że autor ma rozdzielacz pod siedzeniem. Wystarczy podłączyć zasilanie i powrót do dodatkowego rozdzielacza i po sprawie.
  • #6 22 Jul 2010 17:34
    artdza25
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+2)
    Tak. mam rozdzielacz pod siedzeniem. służy od u mnie tylko do podnośnika. i właśnie do niego chciałbym podłączyć ten który dostałem z turem. w miejsce tego który fabrycznie jest na błotniku. i tylko nie wiem które wyjście z rozdzielacza daje olej pod ciśnieniem a które to odpływ oleju. bo jedno jest od góry rozdzielacza a drugie z boku obok zaworu bodajże. i zastanawiam się czy tak mi się uda.

edit

Może mi ktoś powiedzieć jak odróżnić siłownik jednostronny od dwustronnego??
  • #7 23 Jul 2010 01:25
    Grzegorz_madera
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    Kolego mam nadzieję, że żartujesz z tym siłownikiem. Jeżeli nie to lepiej sobie odpuść i zleć podłączenie rozdzielacza fachowcowi. W układzie panują wysokie ciśnienia a z nimi nie ma żartów.
  • #8 23 Jul 2010 09:29
    cichus
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Siłownik jednostronnego działania ma jedno przyłącze hydrauliczne, natomiast siłownik dwustronnego działania ma dwa przyłącza hydrauliczne. Nic nie pisałeś, że masz rozdzielacz na błotniku. Zrób tak odkręć obie rurki biegnące do rozdzielacza na błotniku. Uruchom na chwile silnik i włącz pompę. Z jednej rurki popłynie olej i to będzie rurka zasilająca. Druga będzie powrotem oleju.
  • #9 02 Apr 2012 00:22
    aker11
    Level 8  
    Helpful post? (+2)
    Ursus c 330 Tur 2-u sekcyjny jak podłączyć?

Mam pytanie. Kupiłem rozdzielacz takiego typu i teraz nie wiem czy mogę go używać do siłownikow jednostronnych czy nie. Jeśli tak to jak go podłączyć żeby pracował poprawnie. Dodam ze nie wiedziałem że do siołowników jednostronnych są jakieś inne rozdzielacze.
    Jak podłączyć ewentualne rurki do odpływu żeby wykluczyć maksymalne obciążenie pompy przy spuszczaniu siłownika.
    Dokładnie pod jednym będzie podpięty TUR (kierunek tylko podnoszenie), do drugiego przyczepa, tylko podnoszenie. Oba wolne opadanie po daniu drążków do tyłu.
  • #10 02 Apr 2012 09:50
    seweryn7701
    Level 30  
    Helpful post? (+2)
    Siłowniki podłaczasz pod A1 i A2 lub B1 i B2 wolny wybór ale tymi parami a wolne przyłącze sekcji najkrótszą drogą w powrót do skrzyni najlepiej zaraz za rozdzielaczem.
  • #11 02 Apr 2012 21:15
    aker11
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    seweryn7701 wrote:
    Siłowniki podłaczasz pod A1 i A2 lub B1 i B2 wolny wybór ale tymi parami a wolne przyłącze sekcji najkrótszą drogą w powrót do skrzyni najlepiej zaraz za rozdzielaczem.

OK, dzięki wielkie za wyczerpującą informacje. Myślę że będę wiedział już jak to zrobić. Patrząc na rysunek po prostu wybrane wyjscie z sekcji a i z sekcji B podłączyć do powrotu oznaczonego na rysunku jako T. Z tym że tam są dwa powroty i tu znowu nie rozumiem o co chodzi? Pod który?
  • #12 02 Apr 2012 22:35
    seweryn7701
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    dwa zasilania to to samo. Jedno zaślepić i dwa powroty to też to samo. Jeden do zaślepienia. Zresztą jak nie jesteś pewny to możesz się upewnić przedmuchując rozdzielacz powietrzem.
  • #13 02 Apr 2012 23:44
    aker11
    Level 8  
    Helpful post? (+2)
    seweryn7701 wrote:
    dwa zasilania to to samo. Jedno zaślepić i dwa powroty to też to samo. Jeden do zaślepienia. Zresztą jak nie jesteś pewny to możesz się upewnić przedmuchując rozdzielacz powietrzem.

Ok dzięki jeszcze raz jutro montuje. Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products