Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Youtube się przycina /Oglądanie filmów

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Youtube się przycina /Oglądanie filmów
Autor
Wiadomość
kuleeQ
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 21 Lip 2010 16:05   

Youtube się przycina /Oglądanie filmów

Witam

Tak jak w temacie, mam problem z przycinającym się youtube-m film jest załadowany i oglądając film po prostu się przycina, mam zainstalowane nowe sterowniki do karty graficznej Radeon 9250 128MB ukł. graficzny 240 MHz RAMCAD 400MHz DirectX v8.1 dźwięk C-media CMI 9739A/9761 @ SIS 7012 PCI.

Ponadto gdy oglądam nowe filmy np: w best-player-ze też mi się przycina obraz mam zainstalowane nowe kodeki ale to mi nic nie daje :(

Pomóżcie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2010 16:05   

Powrót do góry

dinos83
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 21 Lip 2010 16:56   

Re: Youtube się przycina /Oglądanie filmów

ad1. Flash najnowszy (na filmie YT pkm -> ustawienia -> sprzętowa akceleracja jak się zachowuje na wł. / wył.); testowałeś jaka sytuacja na różnych przeglądarkach - czystym profilu przeglądarki , zwłaszcza bez dodatków; jak się zachowuje na chrome odtwarzając w html5.
Przetestuj ze 2 wersje sterowników do karty graficznej (przywróć ustawienia fabryczne w sterowniku). Zaktualizuj DirectX (win+r -> dxdiag nie pokazuje żadnych problemów).

ad2. Sprawdź odtwarzacze: The KMPlayer; MPC-HC. Kodeki: ffdshow (dodatkowo QuickTime Alternative, Real Alternative jeśli potrzebujesz).
Powrót do góry

KrisPier
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: 49.6935|21.7648

Post#3 21 Lip 2010 19:31   

(1) Wydaje mi się że to kodeki (polecam kodeki CCCP) mimo że zmieniałeś spróbuj odtworzyć film w programie Dziobas Rar Player on ma własne kodeki jeśli dalej tnie w tym programie filmy
(2) zmień sterowniki karty jeszcze raz tym razem na ATI Omega coś koło wersji 3.8
(3) jeśli dalej nic to można myśleć o jakiejś sprzętowej usterce w co wątpię ale .. np.: przegrzewanie karty jeśli ma pasywne chłodzenie.
Powrót do góry

Yansen
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 21 Lip 2010 23:41   

A może coś więcej o tym komputerze - choć i tak, wewnętrznie sądzę, że jeżeli tam siedzi 9250 to i tak co by nie napisać...

Ok, podaj pełne parametry i zainstalowane kodeki
Powrót do góry

kuleeQ
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 22 Lip 2010 13:31   

Dinos
mam zainstalowane nowe kodeki (czytałem na forach że te są najlepsze) ffdshow zrobiłem to samo tak jak pisałeś z tymi ustawieniami tam mam takie polecenie "wyłącz przyśpieszenia sprzętowe" odhaczyłem i później znowu zaznaczyłem lecz nadal to samo ;/. Używam Mozilli 3.6 z jednym motywem ( nie używam dodatków bo one spowalniają przeglądarkę), testowałem na załączonym motywie i na braku motywu, lecz nadal to samo ;/ poza tym włączyłem explorer i też widać żenujące efekty :( Chciałem zainstalować nowy DirectX v.9 dla XP Pro SP2 lecz wyskakuje mi taki błąd: Wystąpił wewnętrzny błąd systemu. Sprawdź plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows, aby rozpoznać problem
.
Być może błąd występuje z tego względu że mam zainstalowany sterownik ATI v6.11??

KrisPier
Ad.2 Te sterowniki są nowe i lepsze od ATI Catalyst v6.11(6.14.10.6614)??
Ad.3 Karta oczywiście ma pasywne chłodzenie i martwi mnie mały radiator, myślę o wymianie na większy bądź montaż wentylatora, ale boje się że mogę coś tam schrzanić. Pojadę do sklepu komputerowego być może mają specjalne wentylatory na tą kartę i jak coś to zamontuje i sprawdzę efekty.
Jeśli ktoś jest obeznany co do kupna wentylatora dla mojej karty to proszę o interwencję w tym temacie :D

Yansen
Ok prosiłeś więc zapodaje konfigurację. Myślę że to pomoże :)

Procek- AMD Athlon XP , 1007 MHz
( ODBIEGAM TROCHĘ OD TEMATU :miałem przed spaleniem płyty głównej procek Sempron bodajże 1,4GHz, dałem komputer do naprawy, gościu wymienił mi płytę główną i zasilacz wszystko chodziło ok, sprawdziłem po tej naprawie swój sprzęt everestem i rozczarował mnie inny procesor właśnie o gorszych parametrach, myślałem że gościu mi podmienił procki i nadal tak myślę, zawiozłem jeszcze raz komputer do naprawy i powiedziałem gościowi o co mi chodzi że pan podmienił mi procesor, a on powiedział że to jest nie możliwe, powiedział też że procesor jest ten sam, a zmiana nazwy procesora i jego parametrów jest spowodowana tym że mam niezaktualizowanego BIOSA, dziwne co nie? Powiedział jak zaktualizuje biosa to będzie mi się wyświetlał stary procesor Sempron. Niedawno sprawdzałem wersję Biosu mam wersję P2. 80 dla płyty głównej ASRock K7S41GX /SIS 741GX i tu zaś rozczarowanie na głównej stronie ASRock z download-em najnowsza wersja biosu to właśnie P2. 80 nie ma nowszej wersji od 18/10/2006. Czyli na to wychodzi że gościu zrobił mnie w bambuko :( Bądź on mówił prawdę? Sam nie wiem. Pomóżcie)

RAM 768MB (512MB w gnieździe PC3200 DDR 1 SDRAM nieznany producent, 256 MB w gnieździe PC3200 DDR 1 SDRAM prawdopodobnie Nanya)

Grafika -sterownik do karty ATI Catalyst v6.11(6.14.10.6614)

Powrót do góry

dinos83
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 22 Lip 2010 15:02   

kuleeQ napisał:
"wyłącz przyśpieszenia sprzętowe" odhaczyłem i później znowu zaznaczyłem lecz nadal to samo

Jaka sytuacja przy wyłączonej akceleracji i jaka przy włączonej.
kuleeQ napisał:
Używam Mozilli 3.6

Zrób kopie profilu FavBackup; odinstaluj przeglądarkę wraz z profilem i zainstaluj najnowszą wersie. Sprawdź jaka sytuacja na czystym profilu.
Zainstaluj chrome i sprawdź w html5
kuleeQ napisał:
włączyłem explorer i też widać żenujące efekty

IE najnowszy + SP3 + windows update
kuleeQ napisał:
Chciałem zainstalować nowy DirectX v.9 dla XP Pro SP2 lecz wyskakuje mi taki błąd: Wystąpił wewnętrzny błąd systemu. Sprawdź plik DXError.log i DirectX.log w folderze Windows, aby rozpoznać problem.

SP3 + DirectX 9.0c (Jun 10)
Wklej te 2 pliki z logami
kuleeQ napisał:
Te sterowniki są nowe i lepsze od ATI Catalyst v6.11(6.14.10.6614)

Odinstaluj jakimś driver cleaner'em sterowniki i sprawdź omegi i ze 2 wersie sterowników od ATI.
kuleeQ napisał:
Karta oczywiście ma pasywne chłodzenie i martwi mnie mały radiator, myślę o wymianie na większy bądź montaż wentylatora

Jakie temperatury w idle [pulpit] i stress [FurMark]
everest ultimate; gpu-z; riva tuner
kuleeQ napisał:
miałem przed spaleniem płyty głównej procek Sempron bodajże 1,4GHz

Zdejmij chłodzenie od procesora i podaj oznaczenie procesora (żeby podać Ci jakie taktowanie ustawić w biosie). Nałóż nową pastę do montażu chłodzenia.

Przeskanuj komputer przez hijackthis (wklej log); skanerami on-line np. nod32

P.S. Przycinanie filmów na YT masz w jakości SD czy tylko w HD
Powrót do góry

granderik
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Żagań

Post#7 16 Sie 2012 22:48   

Witam mam podobny problem

Filmy chodz

Dodano po 6 [minuty]:

Witam mam podobny problem :

Filmy chodzą mi przez odtwarzacz normalnie
Na przeglądarkach zaczyna się problem kodeki odinstalowałem flesza jak i codek pack7
Mam najnowsze i nic dalej to samo.

Stery do karty próbowałem nowych innych ,ale nic nie pomaga .

A jeżeli chodzi do twojego problemu możesz odinstalować kartę i zobaczyć na standardowych ustawieniach bez sterów i na rozdzielczości 640x800 powinno byc lepiej bo to cos z karta ja mam chyba raczej coś z kodekiem Flashe albo tym Sirvellight będę próbował
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sie 2012 22:48   

Powrót do góry

granderik
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Żagań

Post#8 30 Sie 2012 18:44   

Rozkazanie jeżeli tylko na Google chrom się przycina :

chrome:/plugins (Ustawienia gogle chrome wtyczki wpisujesz w pasek )

wyłączyć dwie pierwsze

pepflasplayer.dll
gcsf32.dll

I wszystko :)
Powrót do góry

user1442536
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 12 Maj 2013 15:32   

Dzieki za pomoc, rowniez przydatna dla mnie. W moim przypadku wystarczylo wylaczyc "pepflasplayer.dll" druga wtyczka miala inna nazwe i wylaczenei jej powodowalo brak jakiegokolwiek odtwarzania. Byc moze przez to, ze to stary post i wtedy ta druga byla odpowiedzialna za cos innego :)
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 07 Lis 2013 14:06   

Witam ja mam również taki problem jak koledzy wyżej tzn. jak oglądam filmy np.na youtube czy tam na ipla.tv to obraz mi się ciągle przycina, natomiast dźwięk idzie normalnie do przodu.
Przeglądarka Mozilla Firefox 25.0, jak wczytuje strony to się przycinają (nie jest wina dostawcy internetu bo na innym kompie jest dobrze), przycina się nawet gdy przewijam fb myszką przycina się, komputer jest złożony raczej z dobrych parametrów; komputer ciągle mi rwie pingi od internetu (tylko na tym laptopie więc wina leży po stronie komputera); to samo jest na IE, kombinowałem już ze sterownikami grafiki ale nic to nie dało, wtyczki wszystkie najnowsze, próbowałem przy przyspieszonym sprzęcie w tych ustawieniach na youtube- i nic się nie zmieniło; nie mam pojęcia skąd takowe przycinanie, czy to wina jakiegoś programu? czy może jakiegoś sterownika?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze, że kodeków nie instalowałem gdyż do internetu chyba nie są mi potrzebne, a z dysku filmy odtwarza idealnie nic się nie tnie. Posiadam Windows oryginalny "Windows 7 Home Premium" ze sterownikami od razu.
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 07 Lis 2013 22:53   

Czyli nikt mi nie jest w stanie pomóc?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2013 22:53   

Powrót do góry

mati211p
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#12 07 Lis 2013 22:57   

W momencie przycinania zużycie CPU jakie? Podaj pełną konfiguracje komputera wraz z marką i modelem zasilacza. Przeskanuj PC za pomocą MBAM - pełne skanowanie po zaktualizowaniu bazy wirusów i usunąć wykryte zagrożenia.
https://www.malwarebytes.org/
Następnie wykonać skan OTL, zaznaczając dodatkowo wszyscy użytkownicy, infekcja LOP i Purity. Wstaw oba logi z OTL w załączniku.
http://www.bleepingcomputer.com/download/otl/
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 08 Lis 2013 10:59   

W momencie przycinania CPU pracuje normalnie może troszeczkę zwiększone z 10-20%. jeżeli pootwieram więcej stron to wiadome zwiększa obroty. Dysk sprawdziłem i raczej wszystko w porządku. Nie wiem jeszcze tylko jak sprawdzić grafikę czy dobrze działa? Przeskanowałem MBAM i nic nie wykryło. Komputer: Samsung R590- JS01PL http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP-R590-JS01PL Oryginalny Windows 7 Home Premium (64 bit), procesor Intel Core i5 450M (2,4GHz, 3MB), 4 Gb RAM pamięci, procesor graficzny NVIDIA GeForce GT 330M (zew.grafika); pamięć graficzna 1024MB (GDDR 3); dysk twardy 500 GB S-ATA. Model zasilacza: AD-9019S. Wydaje mi się że tak się stało po zainstalowaniu czegoś tylko nie mam pojęcia czego, gdyż już praktycznie wszystko odinstalowałem (nie wiem czy to w tym tkwi problem). Jak to jeszcze tę grafikę sprawdzić??? Może jakiejś wtyczki brakuje, albo któraś tutaj szkodzi:
Youtube się przycina /Oglądanie filmów Youtube się przycina /Oglądanie filmów
A tutaj z OTL:
http://wklej.org/id/1171243/
http://wklej.org/id/1171245/
Powrót do góry

mati211p
Poziom 25
Poziom 25

Post#14 08 Lis 2013 12:38   

Skoro po zainstalowaniu czegoś to kolega użyje przywracania systemu do dnia gdy wszystko było ok i sprawdzi.
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 08 Lis 2013 13:16   

Już próbowałem nic z tego. Musiałbym pewnie wykonać preinstalkę do stanu początkowego zakupu, ale chciałbym jakoś to rozwiązać bez formatu, gdyż system instalowałem we wrześniu tego roku.
Powrót do góry

ad77
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Racibórz

Post#16 08 Lis 2013 13:56   

Proponuje sprawdzić na innej przeglądarce. Jeśli jest możliwość podmienić kartę sieciową lub podłączyć na kablu lub przez wi fi( nie wiem jakie połączenie teraz masz). Można także kupić/pożyczyć zewnętrzną kartę wifi. Spinguj youtube.
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 08 Lis 2013 14:39   

Sprawdzałem na IE i jest to samo (no może trochę mniej się obraz tnie ale się tnie). właśnie nad tym myślałem żeby podłączyć inną kartę sieciową, będę musiał kupić na USB. Obecnie korzystam z kabla bo przez wi-fi zbyt często mi rwie pingi, komunikat "upłynął limit czasu żądania" i to na jakiejkolwiek poczcie, na youtube też tych komunikatów nie brakuje podczas sprawdzania.

Dodano po 1 [minuty]:

Ciekawe jakbym dorzucił jakieś kodeki, ale to pewnie nic nie da skoro wszystko z dysku śmiga
Powrót do góry

mati211p
Poziom 25
Poziom 25

Post#18 08 Lis 2013 14:43   

Skonfiguruj połączenie sieciowe ręcznie i sprawdź czy coś się zmieniło.
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#19 08 Lis 2013 14:53   

Ewentualnie mogę odfajkować protokół internetowy któryś bo widzę, że mam oba włączone. A routerów nie ma się co czepiać bo na innych komputerach byłoby to samo, a jest idealnie, nie rwie pingów, testowane łącze na 3 innych komputerach, problem występuje tylko i wyłącznie na tych komputerze.
Powrót do góry

ad77
Poziom 15
Poziom 15

Post#20 08 Lis 2013 14:59   

A jak są podłączone te inne kompy które normalnie działają filmy? Jeśli też na kablu to spróbuj tego samego kabla. Możesz też sprawdzić czy bezpośrednio kablem z modemu tak samo będzie się działo. Jeśli twierdzisz ze to nie internet to może router ma jakieś problemy z gniazdem na przykład
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 08 Lis 2013 15:05   

Wszystkie były testowane przez wi-fi oraz poprzez kabel (ten sam kabel i z tego samego gniazda) i wszystko było w porządku. A na tym się jakieś cuda dzieją!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lis 2013 15:05   

Powrót do góry

ad77
Poziom 15
Poziom 15

Post#22 08 Lis 2013 15:07   

A jakie masz programy włączane przy starcie?? czy jest tam moze aktualizacja adobe reader?? jeśli tak to wyłącz ją. Wątpie żeby pomogło ale nic to nie kosztuje wiec spróbować można.
Powrót do góry

mati211p
Poziom 25
Poziom 25

Post#23 08 Lis 2013 15:13   

Wejdź we właściwości połączenia, sprawdź jaki masz adres IP. Potem jak już pisałem skonfiguruj ręcznie przypisując ten sam adres IP w polu Adres IP, Maska Podsieci 255.255.255.0, Brama domyślna - Adres IP Routera, Preferowany serwer DNS -Adres IP Routera i zastosuj.
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#24 08 Lis 2013 18:56   

Nic konkretnego jakieś programy do drukarki, MBAM i nic poza tym. "Msconfig" sprawdziłem, że Adobe Reader ma się uruchamiać, ale wyłączenie nic nie dało. Youtube się przycina /Oglądanie filmów

Tutaj też nic ciekawego nie widzę. Nie wiem może się mylę.

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Mimo wszystko to nic nie pomaga
Powrót do góry

ja548
Poziom 15
Poziom 15

Post#25 16 Lis 2013 16:10   

Chłopaki pożyczyłem od kolegi kartę sieciową na USB TP-Link TL-WN422G nie jest to jakaś nowa,ale zawsze coś. Zainstalowałem sterownik pod windows 7, wkręciłem antenkę chyba 5dBi i połączyłem. I Zacząłem sprawdzać pingi i okazało się, że nie zerwało mi ani jednego, w ogóle nie wyświetla się ten komunikat: "Upłynął limit czasu żądania". Fakt, że czas co któryś ping jest wyższy i sięga 200-300 ms ale przynajmniej nie rwie. Czyli tak jak mówiłem i sprawdzałem, że to nie jest wina ani routerów ani dostawcy internetu bo na innych kompach działa tak jak ja na tej karcie USB. I teraz mam pytanie co jest z tym moim laptopem nie tak skoro rwie pingi podłączając kablem bezpośrednio z routera, jak i poprzez wi-fi z laptopa?????????? Co trzeba przestawić żeby karta z kompa tak działała???????????
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Youtube się przycina /Oglądanie filmów
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.11 seconds

elektroda.pl temat RSS