Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

WI-FI Laptop Antena Zewnętrzna

piciuok 24 Lip 2010 13:08
  • #1 24 Lip 2010 13:08
    piciuok
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów, w szczególności tych co znają się na rzeczy;)

Otóż mam takie pytanie bądź i problem. Jeżdżę w tirze po całym kraju, jak wiadomo, są i tzw. pause (pałzy pisząc po polsku) no i mam laptopa i od czasu do czasu w ramach zabicia tych 9h z neta chciałoby się skorzystać:) Zazwyczaj jestem gdzieś w mieście, parking czy coś, niedaleko ode mnie jest jakiś darmowy hotspot, jego sygnał jest 4\5 kresek, jednakże gdy chce się podłączyć ciągle pisze "Łączenie z siecią bezprzewodową...". Co innego gdy podejdę bliżej, wtedy połączenie mam. Wniosek? -> Za słaba anetenka w laptopie (wbudowana zresztą). I moje pytanie, jaką anetnę polecacie zewnętrzną by ładnie to zbierało;) Interesuje mnie antena dookólna(bądź i kierunkowa ale wtedy problem może być z jej ustawieniem), zasięg 2km chociaż żeby było i w miarę chodziło.
    Mam nadzieję że pomożecie;) bo sam się w tym nie łapie, a zapewne ktoś z Was coś takiego ma(nie koniecznie w trasie) ;)

Pozdrawiam,
    Mateusz

EDIT:
    http://allegro.pl/item1158935265_mocny_zestaw_dla_kierowcow_tir_internet_wifi_usb.html
    Co wy na to?;)

• Pomocny post
    #2 24 Lip 2010 18:53
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Szajs najgorszy jest w tym linku.

Kup sobie kartę z wyjściem na antenę zewnętrzną. Anteny dookólnej ja bym do tego nie podczepił bo za dużo śmieci będzie zbierać, najlepiej kup antenę panelową (kierunkowa). Zasięg 2 km jest jak najbardziej możliwy pod warunkiem zachowania widoczności optycznej (anteny muszą się widzieć).
    Kartę możesz kupić Tp-link lub Edimax, ważne aby miała wyjście na antenę, co do anteny to zajrzyj do Interline, Cyberteam jakiś panel 14-16dbi powinien wystarczyć, ile chcesz na to pieniążków przeznaczyć?

• #4 30 Lip 2010 14:28
    piciuok
    Poziom 9  

No coś koło 150 - 200 zł:) Łącznie z kartą oczywiście:)
    Ooo, cena przystępna. Coś jeszcze mocniejszego byłoby? Nie żebym narzekał na tą;) No i co do łapania "syfu" - muszę jeszcze wiedziec gdzie ta antenka wystaje no a że tir to nie zawsze stanę tak żeby to jakoś komunikowało się.

• #5 30 Lip 2010 14:47
    GladiroR
    Poziom 26  

Ja bym nie brał nic mocniejszego. Musiałbyś jakiś maszcik przyspawać do kabiny i sobie przestawić antenę w razie potrzeby.

• #6 30 Lip 2010 14:54
    piciuok
    Poziom 9  

Z tym problemu nie ma;) Taki chowany wręcz maszt. Ale to to jest pikuś, antenka sprawa pierwszorzędna:)

• #7 30 Lip 2010 18:14
    GladiroR
    Poziom 26  

Ta powinna wystarczyć.

• #8 01 Sie 2010 13:41
    piciuok
    Poziom 9  

No ok;) To czas dokonać inwestycji:) Dzięki za rady;) Po + i tematu nie zamykam, może komuś się jeszcze przyda;)
    Pozdrawiam,
    Mateusz

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty