X

Jak zainstalowac win 7 bez syfu od producenta na sony vaio

26 Jul 2010 14:53 STm.sta
  • #1 26 Jul 2010 14:53
    m.sta
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam

Mam laptopa sony vaio VPCCW1S1E, razem z win 7 był zainstalowany przy zakupie.

Chce od nowa zainstalować system i robię to z partycji recovery tylko ze razem z windowsem który się tam instaluje jest masa syfu dołożona przez producenta, wszelakiej maści programy, antywiry, triale i wszystko co świat widział, łącznie z 50 programów które są bez użyteczne a zaśmiecają system już podczas instalacji...

Czy da się zrobić tak żeby to się nie zainstalowało ? Bo komputer pod względem hardware jest bardzo mocny a po świeżej instalacji przez te dodatki działa jak kupa złomu...

proszę o pomoc...
  • #2 26 Jul 2010 15:05
    piotrekn95
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Te wszystkie programy są już wgrane do instalacji windowsa. Musiałbyś wgrać inny czysty windows z płyty.
  • #3 26 Jul 2010 15:09
    mrsebolo
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    piotrekn95 wrote:
    Te wszystkie programy są już wgrane do instalacji windowsa. Musiałbyś wgrać inny czysty windows z płyty.

Wtedy będzie mieć problem z aktywacją systemu...

Najlepiej chyba jednak zainstalować oryginał i odinstalować niechciane oprogramowanie...
  • #4 26 Jul 2010 15:11
    piotrekn95
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Ponoć można się bawić krojeniem systemu w programie nLite, kiedyś coś tam robiłem, ale nie zgłębiałem tematu.
  • #5 26 Jul 2010 15:17
    m.sta
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    ale co ciekawe zaraz po wyjeciu z pudelka tego calego dziadostwa nie bylo... byl czysty system..

Tyle że zepsułem cos i musialem wgrac system od nowe a ten juz zainstalowal sie z tymi pierdołami, niby wszystko pousuwałem ale nie chodzi to tak jak powinno niestety...

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Jak zainstalowac win 7 bez syfu od producenta na sony vaio Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
  • #6 26 Jul 2010 17:48
    Matuzalem
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    m.sta - posty do poprawki. Mają być bez odwołań wenerologicznych (pkt 10.9 Regulaminu), ale za to w zgodzie z normami językowymi (pkt 15).
  • #7 26 Jul 2010 17:59
    vegoyska
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ściągnij sobie Windowsa 7 albo pożycz od kogoś. I zainstaluj ją ale ze swoim kluczem który masz na naklejce. Aktywacja przebiega w ten sposób bez problemu.Jedyny problem w tym że nie da się przeprowadzić aktywacji prze internet lecz trzeba zadzwonić do Microsoft i aktywować przez telefon.
    Aczkolwiek nie wiem na 100% czy to jest do końca legalne.
  • #8 26 Jul 2010 19:45
    piotrekn95
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    vegoyska wrote:
    Ściągnij sobie Windowsa 7 albo pożycz od kogoś. I zainstaluj ją ale ze swoim kluczem który masz na naklejce. Aktywacja przebiega w ten sposób bez problemu.Jedyny problem w tym że nie da się przeprowadzić aktywacji prze internet lecz trzeba zadzwonić do Microsoft i aktywować przez telefon.
    Aczkolwiek nie wiem na 100% czy to jest do końca legalne.

To chyba coś na zasadzie kopii zapasowej, ja mysle ze to legalne.
  • #9 26 Jul 2010 20:14
    hojlo1
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    1. Pożyczasz legalnego Win7 (odpowiednia wersja - ściągać nie wolno) i instalujesz.
    Potem ze sterownikami się musisz uporać (często nie jest łatwo)
    2. Spokojnie przeglądasz zainstalowane "fabryczne" oprogramowanie
    - usuwasz zbędne programy , czyścisz np "GlaryUtilities" i okazuje się ze system jak nowy
  • #10 27 Jul 2010 13:33
    msta
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam w domu oryginalnego windowsa HOME PREMIUM takiego jak na laptopie. Zainstalowałem go, aktywowałem kluczem z naklejki i działał przez jakiś czas potem wyskoczyło że ta kopia jest nielegalna, potem znowu wpisałem klucz i podziałało parę dni i tak w kółko. No nic spóbuję tego sposobu drógiego
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products