X

Saab 9-3 2005 - woda wlewa sie przez drzwi do srodka

26 Jul 2010 18:51 DIdirettore_bdg
  • #1 26 Jul 2010 18:51
    direttore_bdg
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam! Mam problem w moim Saabie 9-3 (2005 r.). W czasie deszczu na uszczelce na dole lewych tylnych drzwi zbiera sie woda i cieknie po plastiku na podloge. Efektem jest spora plama. Wydaje mi sie ze cieknie jakby po szybie do srodka drzwi i wylewa sie dolem miedzy metalowa konstrukcja drzwi a plastikiem - tapicerka. Zdjalem boczek i zerwalem faktycznie dosc niedbale przyklejona gabczasta "membrane" i zaczalem polewac od zewnatrz drzwi z butelki z woda. W okolicach malego trojkatnego (nieotwieralnego) okienka wlewalo sie do drzwi dosc sporo wody (Z zewnatrz jest jakby 2mm szpara miedzy slupkiem w oknie a uszczelka szyby). Teraz moje pytanie do znawcow - czy do drzwi zawsze dostaje sie woda, a powinna ja zatrzymywac membrana i odprowadzac kanaly w dole, czy woda nie powinna sie w ogole wlewac, a otwory sa w sumie do skraplanej pary czy resztek wody np. po otwarciu mokrych szyb. Ktos pomoze? Pozdrawiam!
  • #2 29 Sep 2010 22:10
    vogelek1
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Hej nie uwierzysz: ja miałem taki sam problem do rozwiązania dzisiaj, pracuje i zajmuję się naprawami blacharskimi aut osobowych. Wydaje mi się aczkolwiek nie jestem pewien na 100 bo jak widać jestem też na forum . że ta woda wpływająca wewnątrz drzwi nie jest słuszne ponieważ nie ma racji bytu tam. Swoja drogą jeszcze nie zdarzył mi się własnie taki przypadek ale na pewno najtańszym i w miarę przyzwoitym sposobem jak na dzień dzisiejszy jest zaklejenie szczelnie wygłuszenia drzwiowego i podklejenie dzióbka drzwi górnego lewego, jest tam dziura między rozwarstwionym poszyciem drzwiowym a konstrukcją drzwiową oraz podgięcie felca poszycia drzwiowego czyli miejsca montażu zbieracza wody. Jutro zrobię te magiczne sztuczki tzw. tuningu i zobaczymy czy dadzą radę. :D
  • #3 19 Nov 2010 17:00
    Saab 93 2008r 1.9TTiD
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam mam pytanie jak zdjąć boczek z drzwi? Saab 93 2008r
  • #4 20 Nov 2010 11:42
    jamba
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    zajrzyj na to forum Link
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products