Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Niespotykany problem w Oplu Astrze

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Niespotykany problem w Oplu Astrze
Autor
Wiadomość
Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 05 Wrz 2004 22:40   

Witam.Od jakiegoś czasu coś dziwnego dzieje się z moim autem (Opel Astra 1.6 8V).Samochód nie odpala na zimnym silniku.Co ciekawe w chwili kiedy temperatura na wskazniku temperatury zewnętrznej (wskażnik jest na wyświetlaczu) wskazuje powyżej 30 stopni,samochód odpala niezaleznie czy jest zimny (np. po nocy).Jeżeli temperatura jest niższa od 30 stopni,przy próbie właczenia silnika włanczają sie wentylatory (silnika,klimy).Samochód był diagnozowany na ciepłym silniku i badanie wykazało brak sygnału czujnika temperatury.Na zimnym silniku nie można połączyć sie z komputerem,brak iskry.Czy ktoś moze miał podobny problem.

Interesuje mnie też gdzie jest umieszczony czujnik mierzący temperaturę zewnetrzną.Moze to absurdalnie zabrzmi ale właśnie problem znika w chwili kiedy czytnik temperatury zewnętrznej wskazuje powyzej 30 stopni.

Pozdrawiam,
Kamil
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Wrz 2004 22:40   

Powrót do góry

000andrzej
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#2 05 Wrz 2004 22:45   

Re: Niespotykany problem w Oplu Astrze

Masz gaz czy na benzynie? Jak po nocy może być powyżej 30 stopni? Takie pytania mi się nasunęły.
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#3 05 Wrz 2004 22:50   

Napisz jak go odpalasz - chyba go nie podgrzewasz.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Marek1
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 05 Wrz 2004 22:50   

Ano po nocy robi się dzień , i sam doświadczyłem wtedy , nieraz w tym roku 30st.i wyżej.
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#5 05 Wrz 2004 22:53   

Czy to nie są bzdury, panie Marek 1.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 05 Wrz 2004 22:56   

sigi napisał:

Pozdrawiam.

Dokładnie tak.Problem jest tak specyficzny,ze dwóch mechaników po prostu nie mogło się połapać o co chodzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#7 05 Wrz 2004 23:01   

Jeżeli chcesz żeby CI pomóc to napisz więcej szczegółów.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:04   

sigi napisał:

Pozdrawiam.

Własnie dokładnie tak.Doprowadzam do temperatury w której termometr wskazuje na wyświetlaczu powyżej 30 stopni i bez problemu odpala.Dlatego moje pytanie jak jest sterowany ten pomiar temperatury,czy jest po prostu jakiś czujnik i gdzie on się znajduje??

Pozdrawiam
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:06   

sigi napisał:
Jeżeli chcesz żeby CI pomóc to napisz więcej szczegółów.

Pozdrawiam.

Uzupełniłem mój pierwszy wpis o kilka szczegółów.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:15   

Najbardziej mnie zaskakuje jeden fakt,ze nawet gdy silnik jest rozgrzany a temperatura zewnetrzna jest niska np. 18 stopni to odpali za 4,5 razem.Natomiast w sytuacji gdy silnik np. ostygł i jest ciepły ale nie gorący a temperatura zewnetrzna jest ok.30 i wyzej odpala za pierwszym razem.Jedyna sytuacją w której nie odpala to zimny silnik i niska temperatura zewnetrzna.To dziwne ale zbyt długo obserwuję problem zeby sie mylić.Mechanik podejrzewa jakies zkłucenie działania sterownika lub zwarcie ale to tylko domysły nic na razie konkretnie nie znalazł.

Pozdrawiam,
Kamil
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#11 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:20   

000andrzej napisał:
Masz gaz czy na benzynie? Jak po nocy może być powyżej 30 stopni? Takie pytania mi się nasunęły.

Nie,nie posiadam gazu.Samochód stoi w pomieszczeniu i po nocy ok. południa bywało nawet 37 stopni.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Wrz 2004 23:20   

Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#12 05 Wrz 2004 23:26   

Napisałeś dużo a zarazem nic. Napisz jaki silnik, dlaczego nie zapala - z winy iskry, pompa się nie włącza, rozrusznik nie kręci a może nie ma oleju w silniku i zawory nie działają. Temperatura tu nie ma nic wspólnego. Zapalałeś kiedyś samochód zimny i gorący. I teraz też tak będzie, tylko się nie denerwuj i napisz konkretnie - ktoś tu Ci na pewno pomoże.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

slowmot
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 05 Wrz 2004 23:27   

Chyba mamy tu do czynienia z małym nieporozumieniem.Na wstępie należałoby wyjaśnić kilka kwestii.Po pierwsze-usterkę masz podaną na "tacy" ,po drugie -czujnik temperatury zewnętrznej nie ma nic wspólnego z tym że nie możesz odpalić tego auta,na podstawie jego wskazań wiesz tylko kiedy odpali.Skoro zdiagnozowałeś ten silnik i wynikiem jest brak sygnału z czujnika ,więc go wymień(w wyniku diagnozy napewno miałes podane który czujnik),ale napewno nie jest to czujka której wskazania widzisz na desce rozdzielczej....pozdro
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#14 05 Wrz 2004 23:39   

Znowu nie doczytałem, że z winy braku iskry, ale napisz więcej o silniku i o roku produkcji samochodu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Wrz 2004 23:39   

Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:45   

slowmot napisał:
Chyba mamy tu do czynienia z małym nieporozumieniem.Na wstępie należałoby wyjaśnić kilka kwestii.Po pierwsze-usterkę masz podaną na "tacy" ,po drugie -czujnik temperatury zewnętrznej nie ma nic wspólnego z tym że nie możesz odpalić tego auta,na podstawie jego wskazań wiesz tylko kiedy odpali.Skoro zdiagnozowałeś ten silnik i wynikiem jest brak sygnału z czujnika ,więc go wymień(w wyniku diagnozy napewno miałes podane który czujnik),ale napewno nie jest to czujka której wskazania widzisz na desce rozdzielczej....pozdro

Dokładna diagnoza była:"Czujnik temperatury-brak sygnału.Majster który go diagnozował twierdził,ze takie wskazanie oznacza,nie tyle ze czujnik jest uszkodzony ile że jest przerwa w sygnale (zwarcie itp.).Proponowałem zeby wymienił ten czujnik ale on twierdził,ze to nic nie pomoże.Sam nie wiem o jaki czujnik chodzi.Z pewnością nie ten temperatury zewnętrznej.Swoja drogą gdzie ten czujnik się znajduje???

Pozdrawiam
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#16 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:49   

sigi napisał:
Znowu nie doczytałem, że z winy braku iskry, ale napisz więcej o silniku i o roku produkcji samochodu.

Pozdrawiam.

Rok produkcji 1999 Opel Astra II z klimatyzacją 8V.

Pozdrawiam

PS.O jakie informacje o silniku jeszcze chodzi?
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 Post autora tematu 05 Wrz 2004 23:54   

sigi napisał:
Napisałeś dużo a zarazem nic. Napisz jaki silnik, dlaczego nie zapala - z winy iskry, pompa się nie włącza, rozrusznik nie kręci a może nie ma oleju w silniku i zawory nie działają. Temperatura tu nie ma nic wspólnego. Zapalałeś kiedyś samochód zimny i gorący. I teraz też tak będzie, tylko się nie denerwuj i napisz konkretnie - ktoś tu Ci na pewno pomoże.

Pozdrawiam.

W chwili kiedy załaczają sie wentylatory (jeszcze przed rozruchem,gdy włączę zapłon) przekręcenie kluczyka na rozruch nic nie daje rozrusznik kręci dobrze ale nie załancza pompy i brak iskry.

Pozdrawiam
Powrót do góry

slowmot
Poziom 16
Poziom 16

Post#18 06 Wrz 2004 00:07   

Nie wiem czy nasze pisanie coś ci pomoże ale biorąc pod uwagę to że bez powodu startują inne urządzenia wokół silnika, to zapewne masz problem z niestabilnymi stykami wiązki masowej-a temperatura może mieć na to wpływ-takie usterki najlepiej jest robić namacalnie.W tej sytuacji powstaje równiez pytanie czy twój samochód był robiony u lakiernika-jesli tak to najpierw tam szukałbym....pozdro
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#19 06 Wrz 2004 00:32   

W tej chwili proponuję dokręcić masy na silniku, sprawdzić styki na czujniku temp. - ten w kolektorze ssącym. Wszystko wygląda na to, że wina jest w tym czujniku ( inne usterki też) , bo to włączanie się wentylatorów jest związane z czujniem i temp. silnika -z tego co piszesz taka moja diagnoza.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#20 Post autora tematu 06 Wrz 2004 09:23   

Dzięki za dotychczasowe komentarze.

Moze jeszcze jakieś informacje na ten temat:

Kamil Spychała napisał:
sigi napisał:

Pozdrawiam.

Własnie dokładnie tak.Doprowadzam do temperatury w której termometr wskazuje na wyświetlaczu powyżej 30 stopni i bez problemu odpala.Dlatego moje pytanie jak jest sterowany ten pomiar temperatury,czy jest po prostu jakiś czujnik i gdzie on się znajduje??

Pozdrawiam

Dlatego moje pytanie jak jest sterowany ten pomiar temperatury,czy jest po prostu jakiś czujnik i gdzie on się znajduje??
Powrót do góry

sigi
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Post#21 06 Wrz 2004 13:20   

Pisałem, że czujnik znajduje się w kolektorze ssacym. Drugą przyczyną może być czujnik położenia wału korbowego, który też może dawać takie niedomaganie jak brak iskry ( w zależności od temperatury silnika). Zrób najpierw pożądek z czujnikiem temp. Astra na wielopunkcie czy wtrysku centralnym.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Kamil Spychała
Poziom 12
Poziom 12

Post#22 Post autora tematu 01 Paź 2004 00:31   

Czas przyniósł nowe pytania,może ktoś byłby w stanie na nie odpowiedzieć:
Więc okazuje sie,ze sterownik,który steruje pracą klimy i jednocześnie wentylatorów jak również wspomianym czujnikiem jest na liscie podejrznanych całego zamieszania,oczywiście według majstrów którzy diagnozowali problem.Czy możliwe jest,ze to wina uszkodzenia sterownika?Czy jest sens go wymieniac skoro nikt nie daje pewnosci,ze to poskutkuje?Czy takie uszkodzenia sterowników zdarzają sie czesto?Jak mozna sie 100% upewnić,ze właśnie padł sterownik?Czy Waszym zdaniem opisany przeze mnie problem może sugierować uszkodzenie sterownika,czy raczej jest to błedna diagnoza?

Pozdrawiam,
Kamil
Powrót do góry

jaran82
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Olsztyn

Post#23 02 Paź 2004 00:14   

Tak na przyszlosc.To czujnik temperatury zewnetrznej w astrze mojego ojca jest wlozony w przedni zderzak,wiec u ciebie pewnie tez :).pozdro
Powrót do góry

szczepko
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Toruń, Poland

Post#24 02 Paź 2004 21:49   

Powiem tak:

1. czujnik jest z lewej strony w zderzaku w jego dolnej części.

2. jeśli ci autko nie odpala to najlepiej sprawdzić kody usterek
można to zrobić ręcznie zwierając styki w złaczu diagnostycznym ALDL. Mam gdzieś schemat, ale full opis razem z kodami usterek znajdziesz na astra.autokacik.pl. Szukaj odczyt kodów usterek.

Pozdrawiam
Powrót do góry

munia24
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Września

Post#25 25 Mar 2006 14:02   

Witam
mam ten sam problem w oplu astrze II 1,6 rok 98.
na zimnym nie odpala wcale, kreci ale nie odpala. kiedy podgrzeje komputer suszarką (pomysł znajomego) od razu odpala. co moze być powodem tego stanu?
dodam ze auto posiada kilku miesięczną instalacje gazową. jezeli komuś udało się rozwiązać taką usterkę to proszęo radę
Powrót do góry

Makowski
Poziom 8
Poziom 8

Post#26 25 Mar 2006 20:20   

Sprawć zimne luty w komputerze,przelutuj podejrzane styki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Mar 2006 20:20   

Powrót do góry

janusz kaczor
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Miasto: zgierz

Post#27 25 Mar 2006 23:46   

Domyślam sie że jest to silnik SZR .Typowa usterka sterownika wtrysku.ECU do naprawy albo wymiany.Załączanie się wentylatorów jest wynikiem złego obrabiania przez ECU temp. cieczy chłodzącej.Sterwnik zwany moduł chłodzenia jest sprawny.
Powrót do góry

munia24
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Września

Post#28 26 Mar 2006 17:50   

eletryk sprawdził sterownik, zimne luty, wszystkie możliwe czujniki i rozkłada ręce, niby jest poprawa - bo odpala za 5 czy 6 razem ale przy tym wskaźnik od temperatury w aucie wariuje, podnosi sie maxymalnie i opada. jeszce spróbuje odpalać i jexdzić na samej benzynie moze to wina gazu? nie mam pojecia co robić
Powrót do góry

waldi42
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bydgoszcz

Post#29 26 Mar 2006 20:40   

Jeżeli wariuje wskażnik to albo jest uszkodzony czujnik temperatury albo przewód od czujnika łapie zwarcie.
Powrót do góry

janusz kaczor
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Miasto: zgierz

Post#30 26 Mar 2006 21:16   

W silniku SZR czujnik temp. cieczy jest tylko jeden dla sterownika i wskaźnika.Jak puszcza sie sterownik załączają sie wiatraki i głupieje wskaźnik.Przelutowanie złączek nic nieda tam sie puszcają przepusty między warstwami.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Niespotykany problem w Oplu Astrze
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny