Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak odzyskać dane z dysku po formacie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> jak odzyskać dane z dysku po formacie
Autor
Wiadomość
atoki
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: gdansk

Post#1 Post autora tematu 28 Lip 2010 20:37   

jak odzyskać dane z dysku po formacie

Witam, proszę bardzo o pomoc. Zrobiłem format, użyłem z tzrech programów do odzyskiwania danych jak PC Inspector, wersje trial Easy Recover , test disck i niestety nie pomogły. Jak były jakieś pliki to z daną po formacie lub dużo dużo przed formatem, jak rok np. 2007. Czy może jakoś pomóc, naprowadzić mnie lub podać linki gdzie jest opisane jak można odzyskać dane??
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: -

Post#2 28 Lip 2010 20:59   

Re: jak odzyskać dane z dysku po formacie

Zapewniam Cię, że są programy do odzysku danych w internecie... Zobacz tu co inni proponują:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1596112&highlight=
Powrót do góry

karina
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: grudziądz

Post#3 28 Lip 2010 21:05   

Witam !
Może kolega na początku niech napisze co dokładnie zrobił z dyskiem. Czy była ponowna instalacja systemu, czy był zmieniany rozmiar partycji jeśli tak jakie były nadane litery poszczególnym dyskom i jak to wygląda teraz.
Post kolegi jest dość chaotyczny - tłumaczę to sobie tym że kolega jest zdenerwowany utratą danych...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lip 2010 21:05   

Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 29 Lip 2010 13:36   

witam, mam system windows vista, coś się wysypało i cały czas pokazywał się jakiś błąd windowsa, nie dało się uruchomić ani w trybie awaryjnym ani normalnie, cały czas powracałem do punktu wyjścia, włożyłem płytę z system mając nadzieje, że może tak uda się ruszyć nie tracąc danych , no i wten sposób zrobił się chyba format...

Dodano po 3 [minuty]:

Proszę wybaczyć moją chaotyczność, staram się poprostu jak najszybciej wybrnąć z tej sytuacji. Dane, które są mi najbardziej potzrebne również miałem na pendrive ale tam też zrobiłem format, to jeszcze było zanim system się sypnął. Pendrive sformatowałem normalnie, nie w tej wersji przyśpieszonej, na dodatek coś tam zostało zapisane , jakieś 60 MB.
Partycje na dysku były wcześniej dwie, teraz tylko jedna i narazie nic nie chce dotykać , zmieniać i robić, żeby bardzij nie pogorszyć sytuacji.
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 29 Lip 2010 13:56   

60 MB to niewiele nadpisane, ale nie nadpisuj już więcej na żadnym nośniku pamięci z którego chcesz odzyskiwac dane! Czy czytałeś wskazany link? Czy nadal biegasz chaotycznie? Napiszę krótko: uruchom dobry program do odzysku danych z Widnowsa LIVE zabootowanego np. z kompaktu. A gdzie skierować odzyskiwane dane? Są także dobre programy do tworzenia partycji w niezajętym miejscu tego samego nośnika i taki program również odpalamy z LIVE Windowsa, gdy ilość danych do odzysku jest poniżej połowy całego nośnika, chociaż na tym forum dla pewności panuje moda na wykonywanie kopii posektorowej wątpliwego nośnika programem DMDE i dopiero potem odzyskiwanie danych, co ma uzasadnienie w tym jak daleko zwykły użytkownik może się posunąć w dalszym niszczeniu swoich cennych danych przeznaczonych do odzysku... :) Chociaż widzę, że nawet i ten program sprawia zwykłemu użytkownikowi wiele problemów z poprawną obsługą i także tym programem może spowodować bezpowrotną utratę swoich cennych danych.... :)
Czytaj więc dalej:
http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,dmde-kopia-posektorowa-dysku.html
Wiele z tych i podobnych tematów kończy się na trudnej obsłudze DMDE przez naszych problemowiczów nie dochodzących nawet do sedna, czyli do zrobienia kopii posektorowej i do odzysku, a do odzysku potrzebny jest także tak czy inaczej dobry program a nie demo... A dobrych programów nie wolno tutaj wymieniać z tytułu, bo się podpada - jest to forum reklamowania darmowych programów typu DMDE czy MHDD a darmowymi programami to możemy sobie demo-plik odzyskać a nie ważne mega dane! Wniosek: powierz te robotę zawodowcom i daj im zarobić... :)
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 29 Lip 2010 14:47   

łatwo powiedzieć a skąd wziąść takie pieniądze... Gdyby mnie na to było stać to dlaczego by nie....Nie mam nic przeciwko dawania komuś zarobić, czy pracy...
Powrót do góry

jankolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Łódź

Post#7 29 Lip 2010 16:52   

cepilek napisał:
a do odzysku potrzebny jest także tak czy inaczej dobry program a nie demo... A dobrych programów nie wolno tutaj wymieniać z tytułu, bo się podpada - jest to forum reklamowania darmowych programów typu DMDE czy MHDD a darmowymi programami to możemy sobie demo-plik odzyskać a nie ważne mega dane! Wniosek: powierz te robotę zawodowcom i daj im zarobić... :)

Ostrzegam: za następny post zawierający podobne "prawdy objawione" czyli oczywiste bzdury zostaniesz ukarany.
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 29 Lip 2010 17:47   

Atoki: nie poddawaj się i nie zniechęcaj, naprowadzę Cię jeszcze na parę tytułów programów do odzysku danych:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic473814.html
Ktoś tam wymienił:
Możesz próbować odzyskać dane programami typu Easy Recovery Pro, Get Data Back, OO DiskRecovery, OO UnErase, File Scavenger, Recovery My Files itp. itd. ale szanse są marne...
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Avala

Post#9 29 Lip 2010 19:11   

atoki napisał:
witam, mam system windows vista, coś się wysypało i cały czas pokazywał się jakiś błąd windowsa, nie dało się uruchomić ani w trybie awaryjnym ani normalnie, cały czas powracałem do punktu wyjścia, włożyłem płytę z system mając nadzieje, że może tak uda się ruszyć nie tracąc danych , no i wten sposób zrobił się chyba format...

Po pierwsze należało sprawdzić S.M.A.R.T. tego dysku!
Zrób to teraz i przedstaw nam na forum.

cepilek napisał:
Możesz próbować odzyskać dane programami typu Easy Recovery Pro, Get Data Back, OO DiskRecovery, OO UnErase, File Scavenger, Recovery My Files itp. itd. ale szanse są marne...[/color]

Tyle płatnych programów Kolega wymienił, a są przecież darmowe i tu wymienię Recuva Portable lub Pandora Recovery.
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 29 Lip 2010 20:49   

Dla ścisłości ja tylko cytowałem... Niemniej jednak pidar dziękuję za podanie tytułów bezpłatnych koledze atoki, bo ja wolę jednak zapłacić i dlatego dawno nie korzystałem z darmowych i nie wiem jak się spisują. Możesz mi pidar odpowiedzieć jak długo trwa odzysk 160 GB dysku zapełnionego całkowicie za pomocą wspomnianych przez Ciebie programów?
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 29 Lip 2010 21:41   

dzięki wielkie, narazie zagłebiam się w temat i czytam to co podaliście. Mam jeszcze jeden wielki problem, nie wiem gdzie umieścić o tym info, mam nadzieje, że mogę tutaj. Mianowicie od niedawna, jakikolwiek nie podłącze nośnik pamięci, jak pendrive, i-pod, kartę sd, to po skopiowaniu tam czegokolwiek, lub nawet jeśli tam było cokolwiek , wszystko pojawia mi się jako skrót. Czasami nie mogę wejść w foldery, dokumenty, a czasem się udaje, odpada opcja, że źle było skopiowane...
Co o tym sądzicie, jak temu zarazdzić ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lip 2010 21:41   

Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 29 Lip 2010 22:27   

Dlatego od zarania powstania komputerów preferuję Norton a teraz Total Commander i mam spokój z rozróżnieniem co widzę: skrót czy plik, czy folder czy tylko mam omamy... Z czystym sumieniem polecam ten jedyny darmowy i dobry program, bez którego nie potrafię się obejść na codzień...;)
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#13 30 Lip 2010 01:40   

cepilek napisał:
Dlatego od zarania powstania komputerów preferuję Norton a teraz Total Commander i mam spokój z rozróżnieniem co widzę: skrót czy plik, czy folder czy tylko mam omamy... Z czystym sumieniem polecam ten jedyny darmowy i dobry program, bez którego nie potrafię się obejść na codzień...;)

Czy na pewno Total Commander jest bezpłatny?
Cytat: "Total Commander który ma status shareware więc nie jest darmowy do użytku domowego a tymbardziej do użytku komercyjnego"

cepilek napisał:
Możesz mi pidar odpowiedzieć jak długo trwa odzysk 160 GB dysku zapełnionego całkowicie za pomocą wspomnianych przez Ciebie programów?

Nie wiem, bo nigdy nie porównywałem szybkości skanowania - myślę, że o to pytasz, bo to raczej jest istotne, a nie same kopiowanie odzyskanych danych na inny nośnik?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lip 2010 01:40   

Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post autora tematu 30 Lip 2010 12:35   

witam , krok do przodu zrobiony. Nie jestem dobrym znawcą komputerów itp. ale no wygląda na to, że coś nie tak. Pozostawiam Wam to do oceny, lepiej się znacie.
Załączniki zdjęcia scanu, testu smart, no i informacje, które mogą się przydać. Mam nadzieje, że pomożecie, powiecie co jest grane i realnie ocenicie szanse na odzyskanie danych a wteyd co dalej, jaką metodę wybrać.
Poza tym muszę się do czekoś przyznać, jestem kobietą, jakoś źle się z tym czuje, żę powiedzmy kłamałam. Bałam się przyznać do tego bo niezawsze miło się tutaj traktujecie, no a kobieta to z góry mężczyźni zakładają, że nic nie wie i nie nadaje się np. do prowadzenia samochodu, naprawiania i analizy komputera itp.
Mam nadzieje, że wybaczycie...
Chce tylko odzyskać dane bo mam tam pracę dyplomową...

Załączniki:
Powrót do góry

arrow-x
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: warszawa

Post#15 30 Lip 2010 16:39   

Masz dysk na gwarancji do 2/13/2013 (do sprawdzenia tutaj) w związku z tym proponuję

1. kopia posektorowa 1:1 wg. tego poradnika na inny dysk
2. dopiero wtedy bawić się w odzysk danych
3. stary dysk wysyłasz do WD razem z logiem SMART z MHDD albo jeszcze lepiej smartctrl -a (linux) na ul. Szyszkową i czekasz na nowy. Cała procedura wysyłki jest tam opisana
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#16 Post autora tematu 31 Lip 2010 13:41   

czy musi być log z MHDD, czy nie może być to np. z HDTune??
Przecież sami też będą sprawdzać dysk.
Jak zrobiłam "error scan" w wersji przyśpieszonej to żadnych błędów nie wykazano.

Dodano po 14 [minuty]:

No i jestem uziemiona. Studiowałam wczoraj robienie kopii prosektorowej; zabrakło czasu na zrobienie tego i zostawiłam to na dziś. Gdy próbowałam uruchomić przed chwilą komputer pojawiło się "operation system not found".
No i lipa...
CO teraz radzicie?? Nie chciałam nadpisywać danych...
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 31 Lip 2010 16:09   

Atoki, skoro upierasz się przy kopii posektorowej to może tak jak tu opisano będzie Ci łatwiej:
http://www.video.zax.pl/hddclone/hddclone.htm ?
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#18 Post autora tematu 02 Sie 2010 20:13   

I jak nikt nie jest zainteresowany problemem i pomocą?? Zrobienie kopii prosektorowej nie jest takie trudne i z tym sobie poradzę ale co teraz robić żeby nie nadpisać danych a systemu komputer nie wykrywa??
Powrót do góry

BC109B
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#19 02 Sie 2010 20:19   

Skopiować dane przy pomocy innej maszyny, albo płyty, z kŧórej uruchomisz system i odpowiednie narzędzia.
Pozostaje zapewnić sobie dość miejsca na kopię.
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#20 03 Sie 2010 05:18   

Atoki: wszystko zostało już powiedziane, gdybyś użyła na przykład systemu Windowsa LIVE czyli uruchamianego z samobootowalnego kompaktu, to nie potrzeba wcale drugiej maszyny ani drugiego dysku, ani robienia kopii posektorowej, szkoda na to czasu i zachodu, bo jak rozumiem do uratowania jest tylko praca dyplomowa, więc ona się zmieści na byle czym, na pendrivie, na kompakcie czy nawet na nowej partycji utworzonej na zepsutym dysku w miejscu wolnym od plików a jest taka możliwość za pomocą wielu programów. Można na tej nowej partycji postawić także nowy, zdrowy system itd. itp. Za pomocą Windowsa LIVE można odzyskiwać partycje, pliki, prace dyplomowe itd itp. bez problemu za pomocą programu do tworzenia partycji i do odzysku danych uruchomionego pod takim Windowsem. Taki sposób uruchomienia systemu uniemożliwia nadpisywanie czegokolwiek na zepsutym dysku, umożliwia natomiast ratunek w wielu sytuacjach. Dyskietki ratunkowe były w użyciu od zarania komputerów - czemu nie stosować dzisiaj kompaktów ratunkowych? Gdybyś spróbowała Windowsa LIVE i sprawdzonego programu do odzysku danych to dawno praca dyplomowa byłaby już na Twoim pendrive na przykład bez stosowania zbędnych SCANÓW i nadpisywań podczas prób ratowania pracy... Zagogluj takie hasło: "BartPE - Windows uruchamiany z CD" i poczytaj. Albo tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic526053.html#2708152
To, że piszę prawdy "objawione" nie znaczy, że w mojej bajce - poradzie nie ma deka prawdy - pozwól sobie pomóc a w końcu załapiesz jak się odzyskuje dane... Ale czytaj nie tylko moje "prawdy objawione" - podaję linki do innych osób, poczytaj je jak nie słuchasz mnie i nie cierpisz moich rad... Nie pisz, że nikogo nie interesuje Twój problem, bo to krzywdzące... Jak masz kopię posektorową a Twój system nie wstaje ze złego dysku to go sformatuj i zainstaluj na nim nowy system. No ale zawsze w duchu pozostanie wątpliwość, czy kopia posektorowa została prawidłowo zrobiona i czy zawiera naszą pracę dyplomową, czy też nie i czy nie lepiej zostawić jeszcze dysk oryginalny w razie czego. No i mamy teraz dwa dyski: oryginał i kopię posektorową, a także problem teraz jest podwójny, jak dane odzyskać i z czego? No i po co było robić kopię posektorową jak nie jesteśmy przekonani czy jest na niej to co ma być? Dlatego moja prawda objawiona jest taka: uruchom system z kompaktu ratunkowego i odzyskuj a zabawę z kopiami posektorowymi stosujemy dopiero wtedy gdy kompakt ratunkowy i program do odzysku zawiedzie... A w efekcie końcowym, przecież jak nie damy rady już w żaden sposób odzyskać pracy dyplomowej, to co lepiej fachowcom dostarczyć do odzysku: kopię wątpliwego wykonawstwa, czy oryginał? To nie lepiej na dysku przeznaczonym na kopię postawić nowy system i zainstalować na nim program do odzysku danych i za jego pomocą skopiować je na nowy dysk? Nie wiem, czy moje porady pozbawione są tak do końca sensu... Można tutaj każdego ujaić jednym zdaniem i napisać setki słów a jak i tak wiem swoje: to nie ja proszę o odzyskiwanie danych od zarania powstania komputerów.
Tak do końca, nie wiem, czy porady typu: zaopatrz się w drugi komputer, w drugi dysk na kopię posektorową, są właściwymi poradami mając na uwadze możliwości osoby szukającej pomocy, czy nie lepiej najpierw spróbować prostszych i mniej kosztownych czy mniej kłopotliwych metod niewymagających dodatkowej maszyny i dodatkowego dysku? Ponadto w mojej bezpośredniej metodzie, gdy odzyskam pracę dyplomową i mam ją już na pendrive czy na kompakcie CD to mogę z czystym sumieniem próbować odyskiwać teraz system stosując różne nawet karkołomne metody, spokojny już o bezpieczeństwo mojej pracy... Jak mi doświadczenie mówi: i tak zrobisz jak będziesz uważała... Wcale zresztą się nie odzywasz do mnie, więc uważasz chyba jak inni, że piszę bzdury?
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#21 Post autora tematu 03 Sie 2010 12:04   

Wybaczcie mojego poprzedniego posta, często można się zapomnieć, że to forum i ciężko czasami wyrazić emocje, tak żeby ktoś źle ich nie odebrał.
W każdym razie nie miałam zamiaru żeby komukolwiek ubliżyć, urazić czy oskarżyć. To była raczej prowokacja, chciałam żeby jeszcze się ktoś udzielił kto się się zna w tych tematach, raczej tylko cepilek wziąłeś udział w tej dyskusji, przez co nie mam na myśli , że nie masz racji czy mówisz bzdury.
Przepraszam ale sądziłam, że w tym przypadku sprawa będzie bardziej skomplikowana jak system się nie odpala. Dzięki bardzo za pomoc.
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 03 Sie 2010 12:38   

Odpal system z kompaktu ratunkowego na którym będzie sprawdzony program do odzysku danych i je odzyskaj i to wszystko. Ja specjalnie uwalałem czyli psułem pendriva i kartę pamięci wypinając je w czasie kopiowania danych aby sprawdzić, który z polecanych na tym forum programów daje sobie radę z odzyskiem danych na tak "uwalonych" nośnikach pamięci, także w celu nauki no i teraz wiem i niestraszne mi są podobne awarie i odzyski danych nawet z dysku twardego. Warunkiem jest jednak natychmiastowe wyłączenie takiego nośnika pamięci z możliwości nadpisania danych nawet przez system, czyli nie uruchamiamy z takiego nośnika już systemu. W tym celu stosujemy właśnie poradę zawartą w pierwszym zdaniu. I to jest również odpowiedź na Twoje pytanie z postu z dnia 31 Lip 2010 13:41 - co robić aby nie nadpisać danych. Jeżeli dane do odzysku są na tej samej partycji co system, to nie należy uruchamiać systemu z takiego nośnika od czasu zauważenia awarii aż do chwili odzysku danych. Takie postępowanie daje bardzo duże szanse dla przeprowadzenia pozytywnego odzysku... Ja jednak myślę, że te dane do odzysku już dawno nieświadomie przez Ciebie zostały nadpisane sądząc nawet po pierwszym Twoim poście, skoro wskazane przez Ciebie programy widziały inne pliki do odzysku nagrane po awarii lub bardzo stare... a nie widziały pliku jaki chcesz odzyskać... Dla pewności jednak niech Ci to sprawdzi ktoś bardziej doświadczony, bo skoro były dwie partycje a teraz jest jedna to może te dane są na utraconej partycji a Ty po prostu nie wiesz jak do niej dotrzeć programami do odzysku partycji czy programami do odzysku danych... Ja bym Ci to sprawdził ale mieszkasz za daleko... może ktoś mieszkający bliżej faktycznie odezwie się w końcu na Twój apel i Ci pomoże, praca dyplomowa to w końcu nie przelewki!
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#23 Post autora tematu 16 Sie 2010 21:07   

Mój komputer nie chciał nawet odpalić pod DOSEM, w związku z czym zaniosłam dysk do VHS DATA w Gdyni do analizy, chciałam usłyszeć, skoro i tak za to nie płacę, czy uda się coś odzyskać. Dysk na gwarancji, więc go nie otwierano i nic nie mogli w VHS DATA odzyskać, wychodzi na to, że problem zbyt duży skoro nawet im nie udało się nic odzyskać.
Teraz walczę z zawirusowanym I-podem, na którym jest jakaś stara wersja pracy dyplomowej, aby odzyskać dane.
Powrót do góry

cepilek
Poziom 20
Poziom 20

Post#24 17 Sie 2010 01:33   

Patrząc na ceny odzysku danych oferowane przez trudniących się tym nie sposób zauważyć, że w tej cenie można sobie pozwolić na zakup elektroniki, silnika i wszystkiego co można podmienić czyli nowego takiego samego dysku aby odczytać dane z talerzy podmieniając tylke owe, a te nie przypuszczam aby zniszczył tajfun! Ostatecznie możesz nośniki podesłać mnie - zrobię Ci analizę za darmo i aż mnie korci aby udowodnić VHS DATA, że jednak się da. Jeżeli na dysku było możliwe zrobienie jak piszesz ERROR SCAN i program nie wykazał błędów jak pisałaś 31 lipca to znaczy, że dysk był widziany przez system a więc i dane jakie by nie były, były i są zapewne do odzysku, niekoniecznie Twoja praca dyplomowa, ale coś by się tam znalazło zapewne. Ciekawi mnie też inny temat: czy otrzymałaś nowy dysk w ramach gwarancji? Czy na tym pendrive co wspominałaś nic nie znalazłaś? Nasuwa mi się wniosek, że za czas jaki poświęciłaś na sprawę odzysku danych swobodnie można było napisać pracę dyplomową od nowa, wiem coś o tym, bo trudniłem się onegdaj także przepisywaniem różnego typu prac zarobkowo. Dlatego teraz na spokojnie po dwóch tygodniach czasu zapytam się: czym się trudni ta firma VHS DATA - odzyskiem danych czy tylko to jest firma gdzie kupiłaś dysk i zwracałaś na gwarancji? Dobrze radził Ci arrow-x 30 lipca abyś zrobiła kopię posektorową jak masz zamiar oddać dysk na gwarancji. Czy w końcu udało Ci się zrobić kopię posektorową jak Ci tu niektórzy proponowali? PS - Obyś w walce z wirusami na I-podzie nie nadpisała znowu danych? Spróbuj może w innej firmie niż VHS DATA co powiedzą - nie opieraj się na zdaniu tylko jednej firmy. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Powrót do góry

atoki
Poziom 7
Poziom 7

Post#25 Post autora tematu 17 Sie 2010 18:59   

Witam, do analizy dałam im pendrive i dysk. VHS DATA jest to komisja śledcza i dysku nie otwierali i nie badali laboratoryjnie bo dysk jest na gwarancji. Jak odebrałam od nich dysk to zaniosłam go, tam gdzie kupiłam i teraz będę czekała na rozpatrzenie zwrotu.
Myślę, że poradzili by sobie tam gdyby mogli badać i grz4ebać przy dysku, już miałam raz okazje korzystać z ich usług jak dysk był zniszczony fizycznie i to konkretnie bo upadł.
Teraz jedyna nadzieja w zawirusowanym i-podzie, żeby chociaż starą wersję odzyskać. Pracy raczej nie udało by mi się na nowo odtworzyć tak szybko, nie minął nawet miesiąc i mam różne inne obowiązki, więc pomimo, że temat teoretyczny to muszę korzystać z obcej literatury itp., więc nie było mi łatwo pracę napisać.
A kopii prosektorowej nie udało się zrobić bo to tylko upłynęło kilka godzin pomiędzy zrobieniem testu smarta, gdzie okazało się, że sprawa jest poważna, a tym jak zagłębiałam się jak zrobić tę kopię. Jak już doszłam do tego, że wiem jak i miałam to zrobić to komputer po prostu nie odpalił i pod DOSEM też nie chciał, tak aby włączyć jakiegoś bootowalnego Windowsa.
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#26 17 Sie 2010 20:15   

Po przeczytaniu wszystkich postów w tym temacie odniosłem wrażenie, że nikt nie wyciągnął wniosków i nie dał rady na przyszłość, ani też kategorycznie nie zabronił jakiekolwiek działania na tym dysku, gdy został już odczytany SMART i samowolnie przeprowadzony skan w HDTune. Stąd moja rada na przyszłość:

Do śledzenia zmian wartości parametrów SMART korzystaj z Hard Disk Sentinel Free lub z
S.M.A.R.T. Vision Utility
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 20:15   

Powrót do góry

laptokowiec
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: 3miasto

Post#27 18 Sie 2010 16:41   

Chodzi zapewne o VS DATA, a nie VHS Data, bo właśnie taka firma DR jest w Gdyni.
Nie chce mi się wierzyć, że nie mogli nic zrobic z tym dyskiem - coś mi tu śmierdzi.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD i odzysk danych -> jak odzyskać dane z dysku po formacie
Strona 1 z 1