Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Peugeot 206 1.9d traci moc i dymi

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Peugeot 206 1.9d traci moc i dymi
Autor
Wiadomość
haghi
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 29 Lip 2010 15:08   

Peugeot 206 1.9d traci moc i dymi

Witam.
Mam następujący przypadek:
Samochód Peugeot 206 1.9 rok produkcji 1998
Samochód odpala normalnie chociaż da się zauważyć sekundową przerwę w pracy silnika po odpaleniu.
Jedzie się normalnie do czasu aż traci moc tzn. wygląda to tak jakby połowa koni uciekła, nie można przyspieszać a jeżeli się dociśnie gaz to za autem robi się chmara czarnego dymu. I tak przez jakiś czas.
Po jakimś czasie jazdy usterka ustępuje i już się jedzie normalnie.
Co może być przyczyną takiego zachowania?
Dodam, że pompa lucasa była regenerowana bo prawdopodobnie była nieszczelna(ciekło paliwo). Kolektor czyściłem było w nim oczywiście pełno sadzy a w pierwszej części od rozrządu tak jakby jakiś smar(mokro), w pozostałych sucho.
Proszę o jakieś sugestie.
Powrót do góry

jawiczka
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gniezno

Post#2 29 Lip 2010 18:42   

Re: peugeot 206 1.9d traci moc i dymi

Sprawdź czy EGR sie nie zacina, wtedy będą podobne objawy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lip 2010 18:42   

Powrót do góry

haghi
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 02 Sie 2010 09:53   

Wykręcałem egr chyba ze dwa razy i czyściłem
Na sworzniu który wychodzi z egr był ślad że sie porusza ale nie jestem pewien czy się nie przycina.
A w jaki sposób sprawdzić czy się nie przycina.
A może spróbować w jakiś sposób zaślepić
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#4 02 Sie 2010 11:17   

Jesli to silnik z mechanicznie sterowaną pompą to możesz zaślepić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2010 11:17   

Powrót do góry

haghi
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 04 Sie 2010 08:53   

Spróbuje zaślepić, może to coś pomoże
Zauważyłem jeszcze, że zaczyna gasnąć przy ruszaniu.
To znaczy diesel praktycznie powinien ruszać bez gazu i tak było wcześniej jeszcze ze 2-3 dni temu. A teraz żeby ruszyć trzeba go mocno potrzymać na obrotach bo inaczej zgaśnie, no i dalej jest dobrze do czasu aż złapie muła.
Problem z ruszaniem pojawia się raczej na ciepłym silniku.
Może to być egr, który się nie zamyka narazie będę szedł w tym kierunku. Jak zaślepię to dam znać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sie 2010 08:53   

Powrót do góry

NAZON
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: SUWAŁKI

Post#6 04 Sie 2010 17:50   

Re: Peugeot 206 1.9d traci moc i dymi

Sprawdź też pompkę podciśnienia i czy któryś przewodzik nie jest luźny,załamany,lub pęknięty.Też będzie wariacje.
Powrót do góry

haghi
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 17 Sie 2010 13:46   

Zaślepiłem egr i zrobiłem z 10 km i jest w miare dobrze to znaczy chyba delikatnie stracił moc ale to może byc moje wrażenie. Ale jak narazie nie ma muła to znaczy nie traci mocy na 5 minut a poźniej rusza jak szalony. Ale jeden problem pozostał gaśnięcie przy ruszaniu. Jak jest zimny to raczej rusza się dobrze a na ciepłym trzeba trzymać na obrotach. Jak pojeżdzę więcej to dam znać czy coś się dzieje. Nie pisałem długo bo jeżdzę innym autem i nie miałem czasu po majstrować przy 206
Powrót do góry

beser11
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 06 Wrz 2010 23:07   

mam taki sam przypadek z berlingo 1,9d 99r. jak się przymuli to kopci na czarno ,wymieniłem filtry paliwo i powietrze czyściłem ten EGR i nic ,pali dobrze o strzał
na luzie wchodzi na obroty .

Dodano po 9 [minuty]:

Mam pytanie kolego jak zaślepiłeś ten EGR i czy po tym przestał dymi czarno z rury.
Dodam że mój do tego nie bierze grama oleju a stało się tak nagle no i nie idzie jechac. Pomóżcie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Wrz 2010 23:07   

Powrót do góry

haghi
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 07 Wrz 2010 09:24   

Ja zrobiłem to w tym miejscu jak strzałka na obrazku
Peugeot 206 1.9d  traci moc i dymi

Trzeba zdjąć tą metalową opaskę. w miejsce przerwy łączenia tych rurek wstawiłem okrągłą cienką blachę średnicy ok. 3-4 cm trzeba dopasować ja muszę trochę jeszcze poprawić bo za małą wstawiłem. Dodatkowo na środku tej blaszki wywierciłem dziurkę wiertło 4-5mm, tak żeby trochę spalin przechodziło.
Co do blaszki musi być cieniutka inaczej opaska się nie zaciśnie, osobiście zrobiłem z wieczka od konserwy w miarę sztywne i cienkie.
Jedna wada, że trochę spaliny po przegazowaniu wydostają się z pod opaski ale chyba to dlatego, że za małej średnicy wstawiłem blaszkę i nie nachodzi idealnie na cały kołnierz. Cała praca około 5 minut.
Zalety: przestał dymić na czarno, nie ma muła, nie gaśnie przy ruszaniu(na rozgrzanym silniku)
Wady: delikatny wyciek spalin przy egr( ale to chyba z winy niedokładności zamontowania), czasami potrafi delikatnie wchodzić na obroty przy przełaczaniu biegów

I to jest chyba odpowiedź na twoje pytanie odnośnie obrotów.( z tego co zauważyłem to działanie egr polega na tym, że jeżeli samochód jest na luzie na wolnych obrotach, czy też hamujemy silnikiem to powinien być otwarty, a jeżeli przyśpieszamy czy też poprostu dodajemy gazu to powinien się zamykać wówczas spaliny nie idą w silnik.
Podsumowując jeżeli wchodzi na obroty na luzie to znaczy że egr jest zamknięty (przycioł się) a jeżeli dymi przy przyśpieszaniu to jest otwarty(przycioł się) i przepala spaliny. Ogólnie wówczas działa odwrotnie niż powinien.

Ogólnie operacja pomogła, można normalnie jeździć i w każdej chwili można cofnąć po przez wyjęcie blaszki.
Ogólnie uważam, że ten sposób jest dobry na sprawdzenie czy to jest wina egr, u mnie tak jest.
Czytałem też że można zaślepić wężyk podciśnieniowy od egr np: śrubką ale tego nie próbowałem.

Mam nadzieję że wyczerpująco opisałem
Pozdrawiam
Powrót do góry

marek_aa
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 15 Wrz 2010 09:02   

haghi napisał:
trzeba dopasować ja muszę trochę jeszcze poprawić bo za małą wstawiłem. Dodatkowo na środku tej blaszki wywierciłem dziurkę wiertło 4-5mm, tak żeby trochę spalin przechodziło.

Najlepiej do tego celu nadaje się dno z puszki po piwie, jest idealnie wyprofilowane i nie trzeba nic formować, otworu też nie trzeba wiercić. Co do dymienia to sprawdził bym jeszcze czy nie spadła dźwigienka z przepustnicy powietrza, która znajduje się w gardzieli przed zaworem EGR. Bezwładne zamykanie się tej przepustnicy może dać podobne objawy, powinna być otwarta.
Powrót do góry

haghi
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 17 Wrz 2010 14:07   

Nie w każdej gardzieli przed egr jest przepustnica w moim przypadku nie ma oczywiście fabrycznie.
Z denkiem od puszki to może być dobry pomysł spróbuje tak zrobić
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Peugeot 206 1.9d traci moc i dymi
Strona 1 z 1