Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 31 Lip 2010 10:51
    RapWarrior
    Poziom 8  

Witam. Mam problem, gdyż na matrycy mojego ekranu pojawiła się niezidentyfikowana kropka... Wygląda to mniej więcej tak

Martwa kropka na ekranie / matrycy. Uszkodzony pixel?

Zdjęcia, oraz wszelką grafikę dodajemy za pomocą opcji "

Dodaj obrazek

", jeszcze lepiej jak jest ostre i wyraźne.
    Poprawiłem ale proszę zapamiętać i stosować. (gsm_virus)

Próbowałem to zmyć, ale nic z tego. Jest to niby niezauważalne przy np. graniu ale na białym tle jest już to zauważalne.
    Co mam robić? Czym próbować jeszcze zmyć?
    Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam

• #2 31 Lip 2010 10:55
    tobiasz256
    Poziom 12  

Myc? mi to wyglada na uszkodzenie matrycy chociarz zdjecia troche slabe. Jezeli sa to martwe piksele to ja ci tu nic nie poradze i chyba raczej tego sie nie naprawi.

• #3 31 Lip 2010 11:00
    RapWarrior
    Poziom 8  

no to kiepsko ;/ ile taka naprawa może kosztować?

• #5 31 Lip 2010 11:05
    basstec
    Poziom 34  

Tyle co kupno nowego monitora lub samej matrycy bo bad pixeli się nie naprawia.

• #6 31 Lip 2010 11:11
    RapWarrior
    Poziom 8  

ok. Jakby ktoś jeszcze coś wiedział na ten temat to proszę napisać...

Dodano po 5 [minuty]:

aha mam laptopa

• #7 31 Lip 2010 11:17
    basstec
    Poziom 34  

Ratuje Cię wymiana matrycy, chyba, że się uda ten pixel "rozruszać", są do tego programy w internecie.

• #8 31 Lip 2010 11:27
    RapWarrior
    Poziom 8  

no nareszcie coś się dzieje. możesz mi podać jakieś konkrety?

Dodano po 4 [minuty]:

będę wdzięczny

• #10 31 Lip 2010 12:14
    Eidems
    Poziom 27  

Ja posiadam 1 malutki zepsuty pixel w prawym górnym rogu, a jak chce go znaleźć to musze bardzo wyteżyc wzrok, więc dałem sobie spokój

• #11 31 Lip 2010 12:27
    RapWarrior
    Poziom 8  

no wiesz ja go mam widocznego... bo jest tak koło środka ekranu. najlepsze jest to że go wcześniej nie widziałem... niedawno go zauważyłem

Dodano po 4 [minuty]:

jakieś instrukcje do tego programu? przez ile on musi działać? Jak go najlepiej ustawić?

• #12 31 Lip 2010 12:28
    basstec
    Poziom 34  

Bo może niedawno się pojawił? Ogólnie na świecie jest tak, że zanim się coś popsuje to jest najpierw sprawne :)

• #13 31 Lip 2010 12:38
    RapWarrior
    Poziom 8  

no to że się niedawno pojawił to jest logiczne :)

Dodano po 6 [minuty]:

jakieś instrukcje do tego programu? przez ile on musi działać? Jak go najlepiej ustawić?

• #14 31 Lip 2010 12:39
    dinos83
    Poziom 33  

Na jednolitym tle (paint) spróbuj delikatnie masować i uciskać ten punkt oraz obrzeża.

• #15 31 Lip 2010 13:02
    RapWarrior
    Poziom 8  

a to coś da czy bardziej jeszcze to zepsuje?

• #16 31 Lip 2010 13:07
    childmaker
    Poziom 35  

To mi bardziej wygląda na uszkodzenie mechaniczne (wgniecienie) niż sprzętowe i wątpię byś to usunął programowo

• #17 31 Lip 2010 13:08
    _haker_1
    Poziom 32  

Koledzy, na oko widac przeciez, ze to nie jest ani sub- ani tym bardziej bad piksel (kolor szary). Kropka obejmuje jakies 3x3 czy 4x4 piksele (patrzcie na wielkosc czcionki obok - kropka jest jak polowa litery).
    Tak jak bad piksele mozna probowac masowac badz "rozruszac" programami odswiezajacymi w szybkim tempie poszczegolne kolory, tak w tym przypadku jest to odcisniecie. Robia sie takowe od dotykania np palcami czy czymkolwiek innym.
    Nie znam zadnej metody na usuniecie takiego czegos poza wymiana matrycy.

• #18 31 Lip 2010 13:17
    RapWarrior
    Poziom 8  

jedyne czym "dotykam" teen ekran to szmatka i woda :) no masz rację to jest takie szare bardziej... ale nie przesadzajmy że to jest takie duże. może na zdjęciach faktycznie wygląda to trochę okazalej... to jest coś takiego jaak byś wziął w paincie pędzel i wybrał wielkość pędzla tam jak jest ta najmniejsza kropka po prawej (trzecia w pierwszej linijce wielkości) to pod nią jest prawie taka sama wielkość co ten pixel... może troszeczkę ten pixel jest mniejszy

• #20 31 Lip 2010 13:36
    RapWarrior
    Poziom 8  

powiem Ci że raczej nie... no ale nigdy nic nie wiadomo. tego kompa mam już od ok roku może.

• #21 31 Lip 2010 14:00
    basstec
    Poziom 34  

Nie masz normalnej cyfrówki żeby zrobić zdjęcie w trybie macro? Albo telefonem z auto focusem też można.

• #22 31 Lip 2010 15:02
    RapWarrior
    Poziom 8  

no właśnie nie mam :P mój aparat został za granicą xD 3,2 w telefonie robiłem

Dodano po 5 [minuty]:

dobra zrobię jeszcze foto kamerką :) może będzie lepsza jakość

Dodano po 10 [minuty]:

kamerką też nic nie widać... tzn tak jak na zdjęciach wyżej. popytałem i mój kumpel twierdzi że jakoś to naprawił... też tak miał tyle że jeszcze nie wiem jak to zrobił... jest to jakoś możliwe? xD

• #23 31 Lip 2010 15:18
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli to jest szary cień, a nie punkt świecący w innym kolorze lub wcale nie świecący to nie jest to bad pixel tylko zanieczyszczenie między warstwami matrycy ew. wgniecenie (raczej od tyłu).

Masz szkło powiększające? Zrób zdjęcie przez nie.

• #24 31 Lip 2010 15:21
    RapWarrior
    Poziom 8  

no to nie świeci w innym kolorze... w ogólnie nie świeci :) ok

• #25 31 Lip 2010 15:23
    Eidems
    Poziom 27  

Jeżeli chcesz poradnik, wszystko było kiedyś bardzo dokładnie opisane w PCformacie, poszukaj na google.pl, i ściągnij miesięcznik w pdfie

• #26 31 Lip 2010 15:28
    RapWarrior
    Poziom 8  

noo ale tu nic nie widać :P mogę Ci to jedynie opisać

Dodano po 1 [minuty]:

chłopie ja całe google już przejrzałem xD

• #27 31 Lip 2010 15:55
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, kol. RapWarior jak wspomnieli wcześniej koledzy, jest to ewidentny "odcisk" - gorące pixele świecą innym jaskrawym kolorem np. na czarnym tle czerwona pojedyńcza kropka mniejsza niz łebek od szpilki. Jak napisał kol. tzok, albo przy zamykaniu laptopa coś sie dostało i spowodowało ten odcisk, wcale nie uszkadzając powierzchni, albo też coś sie dostało pod matrycę i efekt jest taki sam, czyli szara plamka. (w załączeniu obrazek na którycm masz podobny efekt, tyle że dużo większy)

Niestety takich rzeczy sie nie naprawia, pozostaje pracowac tak jak jest, lub wymienić matrycę - a jest to dośc kosztowne.
    pozdrawiam
    jajco72

• #28 31 Lip 2010 16:02
    RapWarrior
    Poziom 8  

no właśnie tego się obawiam... wymiana jest matrycy jest kosztowna. no niby mi to nie przeszkadza... ale jest trochę denerwujące bo to jest taak prawie na środku.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty