Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 02 Sie 2010 22:41
    Jaacekp
    Poziom 7  

Witam, przeszukiwałem forum ale nigdzie nie znalazłem nic podobnego.Mam merca kombi z hydraulicznym zawieszeniem.Problem w tym że gdy wjade w dziurę to tył zaczyna mi skakać jak piłka.Wszyscy mówią mi że to amortyzatory.Sprawdziłem je w 2 różnych stacjach diagnostycznych i wyszło siedemdziesiąt pare procent sprawności.Gdy zapytałem pracowników stacji dlaczego auto tak skacze to tylko rozlożyli ręce.Ostatnio zauważyłem coś dziwnego- mianowicie gdy jadę po polnej drodze i jest na niej tzw.rywka (chodzi mi o te malutkie wgłębienia) to amortyzatory spisują się znakomicie i auto normalnie trzyma się drogi. Gdy natomiast jadę po lepszej drodze i są duże dziury co jakiś czas to jak ato wpadnie tylnimi kołami w dziurę to auto zaczyna ostro podskakiwać (siedząc na tylnej kanapie można udeżyć głową w sufit).Dodam jeszczę że gdy załaduję bagażnik( np.300Kg.)i odpalę silnik to auto się podniesie i wróci do normalnej wysokości.
    Nie mam pojęcia co z tym zrobić czy to wina np.jakiejś pompy która za wolno reaguje(że np.na pojedyńczych dzurach nie reaguje a na ciąglych i trzesawkach na przeglądach uruchamia się i działa poprawnie), czy wina leży w czymś innym.
    Pomóżcie proszę bo tak się nie da jeżdzić.:cry:

• #2 03 Sie 2010 05:51
    daniel sto
    Poziom 9  

Prawdopodobnie masz do wymiany tzw. gruszki nivo.

• #3 03 Sie 2010 08:30
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jakiś czas temu podawałem linki do polskich for Mercedesa i tam powinieneś zacząć szukać, bo ten temat na każdym z nich był szeroko opisywany.
    Elektroda to forum "prądowe" a nie hydrauliczne ;)

• #4 03 Sie 2010 14:59
    Jaacekp
    Poziom 7  

Dzięki za pomoc.Tylko dziwi mnie dlaczego zawieszenie raz działa(na trzęsawkach)a innym razem nie

• #5 18 Sie 2010 20:29
    wielki3333
    Poziom 9  

gruszki do wymiany

• #6 26 Sie 2010 13:23
    Jaacekp
    Poziom 7  

Wityam , faktycznie wszystkiemu były winne gruszki.Dziękuje za pomoc i zamykam temat.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty