Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

schodkowa aproksymacja sinusoidy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> schodkowa aproksymacja sinusoidy
Autor
Wiadomość
ktl
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 07 Wrz 2004 20:39   

schodkowa aproksymacja sinusoidy

Czy ktos mi moze powiedziec jaki to jest kształt napięcia wyjsciowego akumulatora : quasi-sinusoidalny i czym się ruzni od schodkowa aproksymacja sinusoidy :?: . A moze to jest gdzies na www elektrody ja tego nie znalazłem. A na lekcjach elektrotechnikichyba spałem :wink:
Może ktos ma jakis wykres tych przebiegów.
Pozdrawiam[/b]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2004 20:39   

Powrót do góry

MICHAŁ
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Śląsk

Post#2 07 Wrz 2004 21:32   

Re: schodkowa aproksymacja sinusoidy

Przyjacielu "schodkowa aproksymacja sinusoidy" to nic innego jak prostokąt. Natomiast quasi-sinusoida to przebieg napięcia w UPS -ach
(oczywiście nie wszystkich) Chodzi tu iż przy obecności napięcia w sieci UPS daje na wyjściu sinusoidę natomiast przy pracy awaryjnej kształt napięcia jest prostokątny lub trapezoidalny.I takie połączenie dwóch przebiegów napięć jest nazywane quasi-sinusoidą.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2004 21:32   

Powrót do góry

ktl
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 07 Wrz 2004 23:05   

Czy taki UPS daje lepsze parametry napiecia sinusoidalnego w czasie pracy ciągłej ( nie podczas awari ) ,czy taki UPS pomoze w przypadku spadków napiecia w sieci :?: jesli tak czy warto w to inwestowac .Czy zasilacz od kompa jeden i drugi przebieg bedzie stabilizowal jednakowo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Wrz 2004 23:05   

Powrót do góry

MICHAŁ
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Śląsk

Post#4 08 Wrz 2004 17:05   

Nie będę sie tutaj rozpisywał na temat UPS bo to temat rzeka.A czy warto inwestować w UPS oczywiście ,że warto.Natomiast polecam stronę o tematyce awaryjnych zasilaczy
http://republika.pl/przemyslaw_lisowski/
Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#5 08 Wrz 2004 17:52   

Cos w poście startowym się pozajączkowało- akumulator to ma bardzo liniowy wykres :) :) 8O
Jak chcesz zobaczyć i porównać przebiegi z czystej sieci i z kiepskiego UPS-a z zaznaczeniem charmonicznych zapraszam na moją stronkę www.adamjur.hd.pl - oferta - link do wykresów przykładowych. Tam w drugim rzędzie pierwszy jest czysty sieciowy ( sinusoida a nad nią wykres zawartości harmonicznych) a drugi z UPS ETA 650 w pracy bateryjnej.
Pozdr. J.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> schodkowa aproksymacja sinusoidy
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.064 seconds

elektroda.pl temat RSS