Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

schodkowa aproksymacja sinusoidy

Main Page -> Forum Index -> Other ->schodkowa aproksymacja sinusoidy Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
ktl
Level 10
Helped: 1
ktl
Level 10
Post#1 07 Sep 2004 20:39  Topic author   

schodkowa aproksymacja sinusoidy

Czy ktos mi moze powiedziec jaki to jest kształt napięcia wyjsciowego akumulatora : quasi-sinusoidalny i czym się ruzni od schodkowa aproksymacja sinusoidy :?: . A moze to jest gdzies na www elektrody ja tego nie znalazłem. A na lekcjach elektrotechnikichyba spałem :wink:
Może ktos ma jakis wykres tych przebiegów.
Pozdrawiam[/b]

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
MICHAŁ
Level 17
Helped: 14
Post rating: 5
MICHAŁ
Level 17
Post#2 07 Sep 2004 21:32    

Re: schodkowa aproksymacja sinusoidy

Przyjacielu "schodkowa aproksymacja sinusoidy" to nic innego jak prostokąt. Natomiast quasi-sinusoida to przebieg napięcia w UPS -ach
(oczywiście nie wszystkich) Chodzi tu iż przy obecności napięcia w sieci UPS daje na wyjściu sinusoidę natomiast przy pracy awaryjnej kształt napięcia jest prostokątny lub trapezoidalny.I takie połączenie dwóch przebiegów napięć jest nazywane quasi-sinusoidą.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
ktl
Level 10
Helped: 1
ktl
Level 10
Post#3 07 Sep 2004 23:05  Topic author   

Czy taki UPS daje lepsze parametry napiecia sinusoidalnego w czasie pracy ciągłej ( nie podczas awari ) ,czy taki UPS pomoze w przypadku spadków napiecia w sieci :?: jesli tak czy warto w to inwestowac .Czy zasilacz od kompa jeden i drugi przebieg bedzie stabilizowal jednakowo.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
MICHAŁ
Level 17
Helped: 14
Post rating: 5
MICHAŁ
Level 17
Post#4 08 Sep 2004 17:05    

Nie będę sie tutaj rozpisywał na temat UPS bo to temat rzeka.A czy warto inwestować w UPS oczywiście ,że warto.Natomiast polecam stronę o tematyce awaryjnych zasilaczy
http://republika.pl/przemyslaw lisowski/

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adamjur1
Level 39
Helped: 445
Post rating: 45
adamjur1
Level 39
Post#5 08 Sep 2004 17:52    

Cos w poście startowym się pozajączkowało- akumulator to ma bardzo liniowy wykres :) :) 8O
Jak chcesz zobaczyć i porównać przebiegi z czystej sieci i z kiepskiego UPS-a z zaznaczeniem charmonicznych zapraszam na moją stronkę www.adamjur.hd.pl - oferta - link do wykresów przykładowych. Tam w drugim rzędzie pierwszy jest czysty sieciowy ( sinusoida a nad nią wykres zawartości harmonicznych) a drugi z UPS ETA 650 w pracy bateryjnej.
Pozdr. J.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Other -> schodkowa aproksymacja sinusoidy
Page 1 of 1

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.066 seconds