Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

schodkowa aproksymacja sinusoidy

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Other -> schodkowa aproksymacja sinusoidy
Author
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post from the author of the topic 07 Sep 2004 20:39   

schodkowa aproksymacja sinusoidy

Czy ktos mi moze powiedziec jaki to jest kształt napięcia wyjsciowego akumulatora : quasi-sinusoidalny i czym się ruzni od schodkowa aproksymacja sinusoidy Question . A moze to jest gdzies na www elektrody ja tego nie znalazłem. A na lekcjach elektrotechnikichyba spałem Wink
Może ktos ma jakis wykres tych przebiegów.
Pozdrawiam[/b]

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 07 Sep 2004 20:39   

Back to top

MICHAŁ
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 07 Sep 2004 21:32   

Re: schodkowa aproksymacja sinusoidy

Przyjacielu "schodkowa aproksymacja sinusoidy" to nic innego jak prostokąt. Natomiast quasi-sinusoida to przebieg napięcia w UPS -ach
(oczywiście nie wszystkich) Chodzi tu iż przy obecności napięcia w sieci UPS daje na wyjściu sinusoidę natomiast przy pracy awaryjnej kształt napięcia jest prostokątny lub trapezoidalny.I takie połączenie dwóch przebiegów napięć jest nazywane quasi-sinusoidą.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 07 Sep 2004 21:32   

Back to top

ktl
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post from the author of the topic 07 Sep 2004 23:05   

Czy taki UPS daje lepsze parametry napiecia sinusoidalnego w czasie pracy ciągłej ( nie podczas awari ) ,czy taki UPS pomoze w przypadku spadków napiecia w sieci Question jesli tak czy warto w to inwestowac .Czy zasilacz od kompa jeden i drugi przebieg bedzie stabilizowal jednakowo.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 07 Sep 2004 23:05   

Back to top

MICHAŁ
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 08 Sep 2004 17:05   

Nie będę sie tutaj rozpisywał na temat UPS bo to temat rzeka.A czy warto inwestować w UPS oczywiście ,że warto.Natomiast polecam stronę o tematyce awaryjnych zasilaczy
http://republika.pl/przemyslaw_lisowski/

Helpful message? + -

Back to top

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 08 Sep 2004 17:52   

Cos w poście startowym się pozajączkowało- akumulator to ma bardzo liniowy wykres Smile Smile 8O
Jak chcesz zobaczyć i porównać przebiegi z czystej sieci i z kiepskiego UPS-a z zaznaczeniem charmonicznych zapraszam na moją stronkę www.adamjur.hd.pl - oferta - link do wykresów przykładowych. Tam w drugim rzędzie pierwszy jest czysty sieciowy ( sinusoida a nad nią wykres zawartości harmonicznych) a drugi z UPS ETA 650 w pracy bateryjnej.
Pozdr. J.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Other -> schodkowa aproksymacja sinusoidy
Page 1 of 1

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl topic RSS feed