Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wesele a licencja ZAiKS - Jakie koszta

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Wesele a licencja ZAiKS - Jakie koszta
Autor
Wiadomość
benson1989
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 06 Sie 2010 21:12   

wesele a licencja ZAiKS

Witam
Za kilka dni mam zagrać na weselu na ok. 25 osób gram oczywiście za darmo. Impreza odbędzie się w lokalu z dala od domów mieszkalnych.

Więc mam pytanie muszę opłacić licencje ZAiKS?
Jeśli tak to jakie są tego koszty?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sie 2010 21:12   

Powrót do góry

398216
Usunięty

Post#2 06 Sie 2010 21:34   

Re: wesele a licencja ZAiKS

Po mojemu - Grasz za darmo, impreza zamknięta (nie biletowana), więc nie ma potrzeby się martwić ZAiKS'em. To coś w rodzaju "prywatki"/"domówki", tyle, że w lokalu...i tego bym się trzymał.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sie 2010 21:34   

Powrót do góry

piotra_s
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: plock

Post#3 08 Sie 2010 13:13   

Na 100 % żeby było legalnie musi być zapłacony ten podatek , a kto go płaci jest do ustalenia - może właściciel sali , możesz ty ( grajek ) , lub organizator państwo młodzi . Najlepiej takie tematy zawierać z młodymi w umowie - jesteś kryty
np. zapis
Państwo Młodzi zobowiązują sie zapłacić ......

Dodano po 2 [minuty]:

Koszty indywidualnie nalicza koleś z zaiksu przychodzi mierzy sale i pyta o moc paczek .
Najlepiej gdy właściciel sali ma zapłacone na cały rok - może tak jest spytaj
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2010 13:13   

Powrót do góry

398216
Usunięty

Post#4 08 Sie 2010 14:38   

piotra_s napisał:

Koszty indywidualnie nalicza koleś z zaiksu przychodzi mierzy sale i pyta o moc paczek .

A co ma do tego moc paczek?
N ie wiem, może ostatnio coś się zmieniło, a ja tkwię w błogiej nieświadomości, ale wielkość sali i moc nagłośnienia co ma wspólnego z ZAiKS'em?
Co prawda dawno nie interesowałem się tym (wszystkie sprawy związane z ZAiKS'em załatwia menager), ale zawsze było tak, że pod ZAiKS podpadała impreza płatna (uczestnicy wykupywali prawo do wstępu), a "grajek" dostawał za to kasę (oficjalna umowa). Wesela zawsze były (nie wiem jak teraz; może faktycznie ZAiKS zrobił się pazerniejszy) osobliwością - Po pierwsze impreza ZAMKNIĘTA (nie dla "ludzi z ulicy"), po drugie NIEBILETOWANA (jak i z czego płacić za coś co jest bezpłatne), a w większości wypadków kasa była płatna "do ręki" "grajka" więc też nie ma możliwości udowodnić, że wziął za to jakieś wynagrodzenie... Z drugiej strony - jeśli para Młoda miałaby jeszcze prócz wszystkich kosztów z weselem związanych opłacać jeszcze ZAiKS - to by była już paranoja...
No, ale żyjemy w Wolnym Kraju...może i ZAiKS ma jakiś kawałek swojej wolności...
Powrót do góry

earphones
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: California

Post#5 09 Sie 2010 10:25   

tu masz stronę ZAiSu, zapoznaj się:

http://www.zaiks.org.pl/portalzaiks/zax_...INDEX$1665%29;whereClause=%28ZAX_STATUS=

W punkcie 3 jest taki zapis...

3. Festyny, święta gmin itp.
Imprezy sportowo – rekreacyjne, promocyjne itp.
Imprezy zamknięte typu bankiet, impreza okolicznościowa, firmowa ( „event”)
Liczba
uczestników
Stawka za 1 imprezę
100os-> 80 zł
200os-> 120 zł
300os-> 160 zł
400os-> 200 zł
500os-> 240 zł

pierwszy raz się spotykam z mierzeniem mocy paczki i sali. Choć nie wykluczam, że tak jest. Zwykle właśnie robi się to poprzez liczbę ludzi.

Do autora: jak chcesz możesz zapłacić, ale ja osobiście zostałbym przy wersji dj-MatyaSa.
Powrót do góry

SzokalML
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#6 09 Sie 2010 11:14   

Rzecz w tym żeby na taką imprezę nie mógł przyjść nikt z zewnątrz - konkretnie, mam tu na myśli kontrolerów z ZAIKS-u.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Wesele a licencja ZAiKS - Jakie koszta
Strona 1 z 1