X

Wesele a licencja ZAiKS - Jakie koszta

06 Aug 2010 21:12 BEbenson1989
  • #1 06 Aug 2010 21:12
    benson1989
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Za kilka dni mam zagrać na weselu na ok. 25 osób gram oczywiście za darmo. Impreza odbędzie się w lokalu z dala od domów mieszkalnych.

Więc mam pytanie muszę opłacić licencje ZAiKS?
    Jeśli tak to jakie są tego koszty?
  • #2 06 Aug 2010 21:34
    398216
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Po mojemu - Grasz za darmo, impreza zamknięta (nie biletowana), więc nie ma potrzeby się martwić ZAiKS'em. To coś w rodzaju "prywatki"/"domówki", tyle, że w lokalu...i tego bym się trzymał.
  • #3 08 Aug 2010 13:13
    piotra_s
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Na 100 % żeby było legalnie musi być zapłacony ten podatek , a kto go płaci jest do ustalenia - może właściciel sali , możesz ty ( grajek ) , lub organizator państwo młodzi . Najlepiej takie tematy zawierać z młodymi w umowie - jesteś kryty
    np. zapis
    Państwo Młodzi zobowiązują sie zapłacić ......

Dodano po 2 [minuty]:

Koszty indywidualnie nalicza koleś z zaiksu przychodzi mierzy sale i pyta o moc paczek .
    Najlepiej gdy właściciel sali ma zapłacone na cały rok - może tak jest spytaj
  • #4 08 Aug 2010 14:38
    398216
    Removed  
    Helpful post? (0)
    piotra_s wrote:

Koszty indywidualnie nalicza koleś z zaiksu przychodzi mierzy sale i pyta o moc paczek .

A co ma do tego moc paczek?
    N ie wiem, może ostatnio coś się zmieniło, a ja tkwię w błogiej nieświadomości, ale wielkość sali i moc nagłośnienia co ma wspólnego z ZAiKS'em?
    Co prawda dawno nie interesowałem się tym (wszystkie sprawy związane z ZAiKS'em załatwia menager), ale zawsze było tak, że pod ZAiKS podpadała impreza płatna (uczestnicy wykupywali prawo do wstępu), a "grajek" dostawał za to kasę (oficjalna umowa). Wesela zawsze były (nie wiem jak teraz; może faktycznie ZAiKS zrobił się pazerniejszy) osobliwością - Po pierwsze impreza ZAMKNIĘTA (nie dla "ludzi z ulicy"), po drugie NIEBILETOWANA (jak i z czego płacić za coś co jest bezpłatne), a w większości wypadków kasa była płatna "do ręki" "grajka" więc też nie ma możliwości udowodnić, że wziął za to jakieś wynagrodzenie... Z drugiej strony - jeśli para Młoda miałaby jeszcze prócz wszystkich kosztów z weselem związanych opłacać jeszcze ZAiKS - to by była już paranoja...
    No, ale żyjemy w Wolnym Kraju...może i ZAiKS ma jakiś kawałek swojej wolności...
  • #5 09 Aug 2010 10:25
    earphones
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    tu masz stronę ZAiSu, zapoznaj się:

http://www.zaiks.org.pl/portalzaiks/zax_JakDzialaFirst.jsp?sysparameters=packed=%28true%29;¶meters=IndexPath=%28INDEX$1657/INDEX$1658/INDEX$1665;ID=INDEX$1665%29;whereClause=%28ZAX_STATUS=

W punkcie 3 jest taki zapis...

3. Festyny, święta gmin itp.
    Imprezy sportowo – rekreacyjne, promocyjne itp.
    Imprezy zamknięte typu bankiet, impreza okolicznościowa, firmowa ( „event”)
    Liczba
    uczestników
    Stawka za 1 imprezę
    100os-> 80 zł
    200os-> 120 zł
    300os-> 160 zł
    400os-> 200 zł
    500os-> 240 zł

pierwszy raz się spotykam z mierzeniem mocy paczki i sali. Choć nie wykluczam, że tak jest. Zwykle właśnie robi się to poprzez liczbę ludzi.

Do autora: jak chcesz możesz zapłacić, ale ja osobiście zostałbym przy wersji dj-MatyaSa.
  • #6 09 Aug 2010 11:14
    SzokalML
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Rzecz w tym żeby na taką imprezę nie mógł przyjść nikt z zewnątrz - konkretnie, mam tu na myśli kontrolerów z ZAIKS-u.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products