Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07
Author
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post from the author of the topic 07 Aug 2010 18:36   

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

Witam zainteresowanych. Dwa dni temu udało mi się naprawić inną przypadłość mojego ekspresu, a dziś owa maszyna zafundowała mi nowe atrakcje. Po zaparzeniu 4 kaw nagle przestała płynąć kawa do filiżanki. Na wyświetlaczu wszystko wyglądało poprawnie jednak kawa przelała się gdzieś dołem. Ponieważ założyłem, że ekspres zapchał się zafundowałem mu oczyszczanie z wykorzystaniem tabletki. Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że kawa zaraz będzie. Po zastosowaniu tabletki czyszczący preparat pojawił się w filiżance. Pierwszy etap oczyszczania zakończył się bezboleśnie, niestety pierwsza faza płukania za każdym razem kończy się błędem 07 po upływie 6..7 minut z 10. Ręce opadają. Rozebrałem drania doszczętnie chcąc ręcznie doczyścić wszystko gdzie się dostanę, tak też właśnie czynię ale nie wiem czy to pomoże. Jeszcze pytanie dodatkowe w tym wątku, bo poprzedni został zamknięty. Czy w waszych maszynach w szereg z pompą jest połączona krańcówka NO zwierana przez tłok w pozycji spoczynkowej? W moim egzemplarzu tak było uznałem to za błąd serwisantów i wyrzuciłem ową krańcówkę. Za każdym razem gdy tłoczysko obniżyło się o 1cm krańcówka rozłączała obwód pompy co uznałem za bezsens, ale nie wiem jak powinno to był połączone, bowiem nie posiadam schematu. Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 07 Aug 2010 18:36   

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07
Page 1 of 1
Similar topics
Expres ciśnieniowy Krups XP7240, odkamienianie. (3)
Expres Krups XP7240,błąd nr 05, co to oznacza ? (3)
Expres ciśnieniowy Krups XP7220 błąd 03 (7)
Expres Krups typ XP7240,wyświetla uszkodzenie 0A ,co to oznacza ? (2)
Expres ciśnieniowy Krups XP722 - elementy na płytce sterującej (2)
krups/xp7240 - błąd 06 (cieknie woda) (3)
KRUPS XP7240 - błąd 12, gdzie znajduje się mikrostyk wyłaczający docisk prasy (4)
expres do kawy krups xp7230 - wywala błąd nr 7 (2)
Ekspres ciśnieniowy KRUPS 7420 - błąd 06 (5)
Ekspres ciśnieniowy, KRUPS, EA8050, - błąd 06 (4)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.038 seconds

elektroda.pl topic RSS feed