Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07
Autor
Wiadomość
GrzesiekN
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Strzegom

Post#1 Post autora tematu 07 Sie 2010 18:36   

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

Witam zainteresowanych. Dwa dni temu udało mi się naprawić inną przypadłość mojego ekspresu, a dziś owa maszyna zafundowała mi nowe atrakcje. Po zaparzeniu 4 kaw nagle przestała płynąć kawa do filiżanki. Na wyświetlaczu wszystko wyglądało poprawnie jednak kawa przelała się gdzieś dołem. Ponieważ założyłem, że ekspres zapchał się zafundowałem mu oczyszczanie z wykorzystaniem tabletki. Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że kawa zaraz będzie. Po zastosowaniu tabletki czyszczący preparat pojawił się w filiżance. Pierwszy etap oczyszczania zakończył się bezboleśnie, niestety pierwsza faza płukania za każdym razem kończy się błędem 07 po upływie 6..7 minut z 10. Ręce opadają. Rozebrałem drania doszczętnie chcąc ręcznie doczyścić wszystko gdzie się dostanę, tak też właśnie czynię ale nie wiem czy to pomoże. Jeszcze pytanie dodatkowe w tym wątku, bo poprzedni został zamknięty. Czy w waszych maszynach w szereg z pompą jest połączona krańcówka NO zwierana przez tłok w pozycji spoczynkowej? W moim egzemplarzu tak było uznałem to za błąd serwisantów i wyrzuciłem ową krańcówkę. Za każdym razem gdy tłoczysko obniżyło się o 1cm krańcówka rozłączała obwód pompy co uznałem za bezsens, ale nie wiem jak powinno to był połączone, bowiem nie posiadam schematu. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Sie 2010 18:36   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07
Strona 1 z 1