Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

GrzesiekN 07 Sie 2010 18:36 5133 0
  • #1 07 Sie 2010 18:36
    GrzesiekN
    Poziom 11  

Witam zainteresowanych. Dwa dni temu udało mi się naprawić inną przypadłość mojego ekspresu, a dziś owa maszyna zafundowała mi nowe atrakcje. Po zaparzeniu 4 kaw nagle przestała płynąć kawa do filiżanki. Na wyświetlaczu wszystko wyglądało poprawnie jednak kawa przelała się gdzieś dołem. Ponieważ założyłem, że ekspres zapchał się zafundowałem mu oczyszczanie z wykorzystaniem tabletki. Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że kawa zaraz będzie. Po zastosowaniu tabletki czyszczący preparat pojawił się w filiżance. Pierwszy etap oczyszczania zakończył się bezboleśnie, niestety pierwsza faza płukania za każdym razem kończy się błędem 07 po upływie 6..7 minut z 10. Ręce opadają. Rozebrałem drania doszczętnie chcąc ręcznie doczyścić wszystko gdzie się dostanę, tak też właśnie czynię ale nie wiem czy to pomoże. Jeszcze pytanie dodatkowe w tym wątku, bo poprzedni został zamknięty. Czy w waszych maszynach w szereg z pompą jest połączona krańcówka NO zwierana przez tłok w pozycji spoczynkowej? W moim egzemplarzu tak było uznałem to za błąd serwisantów i wyrzuciłem ową krańcówkę. Za każdym razem gdy tłoczysko obniżyło się o 1cm krańcówka rozłączała obwód pompy co uznałem za bezsens, ale nie wiem jak powinno to był połączone, bowiem nie posiadam schematu. Pozdrawiam

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME