X

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, Błąd 07

07 Aug 2010 18:36 GRGrzesiekN
  • #1 07 Aug 2010 18:36
    GrzesiekN
    Level 11  
    Helpful post? (+4)
    Witam zainteresowanych. Dwa dni temu udało mi się naprawić inną przypadłość mojego ekspresu, a dziś owa maszyna zafundowała mi nowe atrakcje. Po zaparzeniu 4 kaw nagle przestała płynąć kawa do filiżanki. Na wyświetlaczu wszystko wyglądało poprawnie jednak kawa przelała się gdzieś dołem. Ponieważ założyłem, że ekspres zapchał się zafundowałem mu oczyszczanie z wykorzystaniem tabletki. Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że kawa zaraz będzie. Po zastosowaniu tabletki czyszczący preparat pojawił się w filiżance. Pierwszy etap oczyszczania zakończył się bezboleśnie, niestety pierwsza faza płukania za każdym razem kończy się błędem 07 po upływie 6..7 minut z 10. Ręce opadają. Rozebrałem drania doszczętnie chcąc ręcznie doczyścić wszystko gdzie się dostanę, tak też właśnie czynię ale nie wiem czy to pomoże. Jeszcze pytanie dodatkowe w tym wątku, bo poprzedni został zamknięty. Czy w waszych maszynach w szereg z pompą jest połączona krańcówka NO zwierana przez tłok w pozycji spoczynkowej? W moim egzemplarzu tak było uznałem to za błąd serwisantów i wyrzuciłem ową krańcówkę. Za każdym razem gdy tłoczysko obniżyło się o 1cm krańcówka rozłączała obwód pompy co uznałem za bezsens, ale nie wiem jak powinno to był połączone, bowiem nie posiadam schematu. Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products