X

inny rozdzielacz do c-360

kryst 08 Aug 2010 10:01
  • #1 08 Aug 2010 10:01
    kryst
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam.Mam problem z rozdzielaczem w c360.Pompa podnosi dobrze, wymienione uszczelki w tłoczysku.Gdy wyłącze pompe to podnośnik opada nawet bez obciążenia.Te wszystkie rolki tzn.koło rozdzielacza raczej jest dobrze.Podejrzewam rozdzielacz,ale jeszcze nie rozbierałem.
    Myśle wstawić taki rozdzielacz jak na zdięciu,wyżucić orginalny,razem z dzwigniami sterowania i wpuścić tamtędy węże hydrauliczne,które można łatwo dorobić(końcówki i długości).Taki rozdzielacz ok.200zł+węże hydr.a nie 600-700zł za oryginalny. Wada jest taka,że przy opuszczaniu podnośnika musiałbym trzymać dzwignie rozdzielacza opuszczanie ,aż do końca.
    Co o tym myślicie?Może macie jakieś uwagi?
    inny rozdzielacz do c-360
  • #2 08 Aug 2010 10:20
    fixian
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Wpisz w Google regeneracja rozdzielaczy. Może wyszło by cie taniej ?? I bez przeróbek.

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1704-ursus-c-360-3p-regeneracja-podnonika/
  • #3 08 Aug 2010 11:28
    Grzegorz_madera
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    No i na dodatek pozbawisz się regulacji siłowej, montując inny rozdzielacz.
  • #4 08 Aug 2010 11:51
    kryst
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    A na co mi reg.siłowa i tak tego nie używam. Ciągnika używam do sadu i to jest denerwujące,że jak jade do sadu to musze zdiąć wałek.Pompa musi chodzić cały czas.Do opryskiwacza mam dorobiony łańcuch,który podtrzymuje jak wyłącze wom. Jestem tylko ciekaw ile biorą za regeneracje rozdzielacza i jak na długo to wystarczy.
  • Helpful post
    #5 08 Aug 2010 12:04
    fixian
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Oddając do regeneracji szukaj miejsca gdzie dają Ci na to najdłuższą gwarancje. Znalazłem coś takiego http://oferia.pl/usluga/item136559-naprawa-rozdzielaczy-hydraulicznych zerknij może Cie zainteresuje.
  • #6 08 Aug 2010 12:36
    kryst
    Level 10  
    dzieki Fixian sprawdze jaki byłby koszt regeneracji. I może lepiej bedzie zostawić oryginalny rozdzielacz.
  • #7 10 Aug 2010 22:36
    jaclac26
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    nie koniecznie musi być to wina rozdzielacza ,może masz porysowany tłok albo cylinder i wymiana uszczelniaczy nic nie dała .albo nieszczelno połączenie cylinder a rozdzielacz , uszkodzony zawór ciśnieniawy . ja mam na tłoku wytoczony dodatkowy rowek pod pierscień metalowy. i są założone 2 metalowe . narazie zdaje egzamin już 4 rok .
  • #8 11 Aug 2010 14:38
    seweryn7701
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Sprawdz zawór bezpieczeństwa na tłoku. Po latach używania wypłukuje szczeliny na iglicy i ucieka olej. Tak samo przy pompie tyle że on nie ma wpływy na trzymanie podnośnika.
  • #9 11 Aug 2010 20:35
    kryst
    Level 10  
    Pompe wykluczam podnosi super nawet duże obciążenia,tłoczysko-tam też było dobrze.Spróbuje wymienić zawór przeciążeniowy przy tłoczysku.Pytałem w sklepie z częsciami do ciągników.Regenerowany rozdzielacz na wymiane 400zł.
    Natomiast jest jakiś zestaw naprawczy uszczelek do rozdzielacza.Tylko sprzedawca powiedział,ze raczej nic to nie da.
  • #10 12 Aug 2010 14:58
    seweryn7701
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    Jest tam parę oringów i przynajmniej jeden lubi ścinać. Ja w 4011 w 35 letnim rozdzielaczu wymieniłem i na razie nie ma problemu.
  Search 4 million + Products
Browse Products