Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Miwi 1132/520 + domofon CDN

t0mmyK 08 Sie 2010 15:33
  • #1 08 Sie 2010 15:33
    t0mmyK
    Poziom 7  

Witam Wszystkich,

Forum śledzę od dawna, ale poraz pierwszy spotkałem się z problemem na który nie znalazłem tu odpowiedzi dlatego będę wdzięczny za pomoc.

Mieszkam w bloku gdzie wcześniej działał domofon analogowy i takie same były słuchawki w mieszkaniach.
    Ostatnio zamontowano domofon cyfrowy CDN, instalacja jest 2 żyłowa.
    Nie czekajác na opieszałá administrację kupiłem słuchawkę Miwi 1132/520, ale man problemem z jej działaniem. Po ustawieniu numeru mieszkania słuchawka milczy po wywołaniu. Kiedy zdejmę zwory do ustawiania numeru lokalu domofon działa ale że skutkiem ubocznym. Po podniesieniu słuchawki od razu otwiera drzwi. Komunikacja głosowa działa tylko w jedná stronę, słychać tylko osobę wywołujácá. Przy otweraniu drzwi kodem domofon sygnalizuje otwarcie prawidłowo. Próbowałem ustawić zworkę L2 bez skutku.
    Kiedy jest podłáczona słuchawka analogowa słychać sygnalizację otwarcia drzwi kodem.

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
    t0mmyK

• #2 08 Sie 2010 17:11
    Ircys
    Specjalista Domofony

Domofon CDN nie oznacza jeszcze w pełni domofonu cyfrowego. Może w Twoim wypadku jest to domofon CDNC (http://www.aco.com.pl/index.php?p=33), gdzie unifony są analogowe (Cyfral), a wtedy kombinacja z unifonem cyfrowym 1132/520 jest bezsensowna?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #3 08 Sie 2010 17:31
    t0mmyK
    Poziom 7  

Dzięki za sugestię, tyle że ja man unifon analogowy cyfrala na 2 żyły i z nim to nie chce działać.
    Urzádzenie jest takie:http://www.aco.com.pl/index.php?p=8 wersja bez dodatkowych modułów.

Pozdrawiam,
    t0mmyK

• #4 08 Sie 2010 18:02
    Ircys
    Specjalista Domofony

A jakie unifony mają inni lokatorzy?
    Kaseta wywoławcza CDN jest identyczna dla systemu cyfrowego i analogowego. Różni się tylko wyświetlaczem. Sytem cyfrowy - wyświetlacz LCD niebieski (nowy wyrób!), system analogowy (Cyfral) LED zielonkawo-żółty. Widok central: http://www.aco.com.pl/Obrazki/ACO15.pdf
    cyfrowa - str. 6-7
    analogowa - str. 8-9

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #5 08 Sie 2010 18:12
    t0mmyK
    Poziom 7  

Inni lokatorzy też majá analogowe Cyfrale i im również nie działa wywoływanie.
    Fakt, że kaseta jest podświetlona w kolorze żółto-zielonym.

Pozdrawiam,
    t0mmyK

• #6 08 Sie 2010 18:33
    Ircys
    Specjalista Domofony

Czyli to jest tak jak sądziłem CDNC i tu unifon 1132/520 nie będzie pasował.
    Czy to w ogóle kiedyś działało (CDN z unifonami Cyfral), czy to dopiero ma zacząć działać, bo może Ty się trochę pośpieszyłeś z tym oczekiwaniem na pełny sukces?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #7 08 Sie 2010 18:59
    t0mmyK
    Poziom 7  

Nigdy nie działało. Dziwi mnie jednak, że:
    - z Cyfralem działa powiadomienie o otwarciu drzwi kodem, a nie działa wywołanie
    - z 1132/520 działa wywołanie z ficzerami jak opisałem + powiadomienie o otwarciu drzwi

???

Pozdrawiam,
    t0mmyK

• #9 08 Sie 2010 20:17
    t0mmyK
    Poziom 7  

Tyle, że administracja twierdzi, że jest uruchomiony i że teraz to sprawa lokatorów - stád szukam pomocy i rozwiázania, niezależnie od "pałowania" się ze spółdzielniá.

Pozdrawiam,
    t0mmyK

• Pomocny post
    #10 08 Sie 2010 20:26
    Ircys
    Specjalista Domofony

Skoro nikomu nie działa wywołanie to system nie jest uruchomiony, więc nie ma sensu samemu szukać rozwiązania, bo ono jest zapewne banalne i na 100% zna je firma wykonująca instalację. Oczywiście pierwszą drogą dotarcia do firmy jest kontakt ze spółdzielnią.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #11 08 Sie 2010 20:30
    t0mmyK
    Poziom 7  

Póki co dziękuję.

Pozdrawiam,
    t0mmyK

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty