X

sterowanie zaworem trójdrogowym

jona 08 Aug 2010 16:25
  • #1 08 Aug 2010 16:25
    jona
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam, potrzebuje utrzymać na nastawionym stałym poziomie temperaturę na wyjściu zaworu trójdrogowego, mam na nim siłownik 0...10V podpięty do sterownika master K120. Myślałem o wykorzystaniu funkcji pid, ale ponieważ swoją przygodę ze sterownikiem plc zacząłem ok miesiąca temu, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Temperaturę mierzoną za zaworem mam już w sterowniku, siłownikiem też potrafię sterować. Teraz należałoby to jakoś powiązać, tylko nie wiem jak. Może ktoś robił coś podobnego na tym sterowniku. Z góry dzięki za pomoc.
  • #2 08 Aug 2010 21:29
    zaq25
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Wprowadź na wejście regulatora PID różnicę pomiędzy wartością zadaną a mierzoną (uchyb) a wyjściem z regulatora steruj siłownik. Nie znam tego sterownika ale w każdym robi sie to podobnie
  • #3 12 Aug 2010 09:24
    elkam
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    mam pytanie w jaki sposób chcesz wprowadzać wartość zadaną regulaorowi? Czy dysponujesz panelem operatorskim? Aby móc sterować zaworem 0-10V mussz mieć wyjście analogowe o takich parametrach oraz wspomniany panel umozliwiający wprowadzanie Sp do regulatora, pomiar juz masz reszta leży juz po Twojej stronie czy zaprogramowanie sterownika w odpowiednim trybie. Sugeruję użycie regulatora PI, najbardziej efektywnego dla regulacji temperatury.
    pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products