Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

sterowanie zaworem trójdrogowym

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Automatyka- Automatyka Ogólna -> sterowanie zaworem trójdrogowym
Autor
Wiadomość
jona
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Białystok

Post#1 Post autora tematu 08 Sie 2010 16:25   

sterowanie zaworem trójdrogowym

Witam, potrzebuje utrzymać na nastawionym stałym poziomie temperaturę na wyjściu zaworu trójdrogowego, mam na nim siłownik 0...10V podpięty do sterownika master K120. Myślałem o wykorzystaniu funkcji pid, ale ponieważ swoją przygodę ze sterownikiem plc zacząłem ok miesiąca temu, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Temperaturę mierzoną za zaworem mam już w sterowniku, siłownikiem też potrafię sterować. Teraz należałoby to jakoś powiązać, tylko nie wiem jak. Może ktoś robił coś podobnego na tym sterowniku. Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2010 16:25   

Powrót do góry

zaq25
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: "-"

Post#2 08 Sie 2010 21:29   

Re: sterowanie zaworem trójdrogowym

Wprowadź na wejście regulatora PID różnicę pomiędzy wartością zadaną a mierzoną (uchyb) a wyjściem z regulatora steruj siłownik. Nie znam tego sterownika ale w każdym robi sie to podobnie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2010 21:29   

Powrót do góry

elkam
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: płd_wielkopolska

Post#3 12 Sie 2010 09:24   

Re: sterowanie zaworem trójdrogowym

mam pytanie w jaki sposób chcesz wprowadzać wartość zadaną regulaorowi? Czy dysponujesz panelem operatorskim? Aby móc sterować zaworem 0-10V mussz mieć wyjście analogowe o takich parametrach oraz wspomniany panel umozliwiający wprowadzanie Sp do regulatora, pomiar juz masz reszta leży juz po Twojej stronie czy zaprogramowanie sterownika w odpowiednim trybie. Sugeruję użycie regulatora PI, najbardziej efektywnego dla regulacji temperatury.
pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Automatyka- Automatyka Ogólna -> sterowanie zaworem trójdrogowym
Strona 1 z 1