Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 10 Sie 2010 09:32
    mwitek
    Poziom 9  

Będe przez jakiś czas musiał korzystać z mobilnego internetu orange. Miejsce w którym będę przebywał łapie się na zasięg 3G także będzie to w miarę szybko chodziło.
    Tu moje pytanie czy jest jakaś metoda podzielenia tego internetu na 2 komputery?

Modem wiadomo taki paluszek na usb z kartą sim dający internet dla jednego kompa.
    Komputery to notebooki obydwa z wifi.
    Dysponuję jeszcze routerem Tplinka WR340G ale nie wydaje mi się, żeby tu sie przydał.

Czy może można z jednego laptopa udostępniać połączenie z internetem przez sieć adhoc?

Czy może jest jakaś inna metoda, jeśli tak to proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

• #3 10 Sie 2010 09:55
    mwitek
    Poziom 9  

:D
    Powiedzmy, że nie chcę już nic inwestować w to połączenie no co najwyżej w parę metrów kabla. To rozwiązanie jest mi potrzebne na 2-3 miesiące więc nie ma sensu kupować specjalnie po to routera

• #4 10 Sie 2010 10:59
    as-max
    Poziom 21  

mwitek napisał:
    :D
    Powiedzmy, że nie chcę już nic inwestować w to połączenie no co najwyżej w parę metrów kabla. To rozwiązanie jest mi potrzebne na 2-3 miesiące więc nie ma sensu kupować specjalnie po to routera

Spróbuj po przez udostępnianie połączenia internetowego. Ty wpinasz modem do komputera a drugi komputer (bądź np. switch) jest do Ciebie podpięty skrętką.
    Wówczas udostępniasz połączenie internetowe na drugą kartę sieciową.

• #5 10 Sie 2010 11:22
    mwitek
    Poziom 9  

ale jak to zrobić, żeby udostępnić połączenie to modemowe przez kabel, bo jakby i się udało wyjść kablem na router to już bym był w domu jak to się mówi :D
    Ale wygodniej byłoby bezpośrednio po wifi z lapka na lapka. Da się tak?

• #6 10 Sie 2010 21:49
    Starkes
    Poziom 19  

A masz Orange bez limitów transferu?

• #7 11 Sie 2010 09:26
    mwitek
    Poziom 9  

Mam ten na 20gb limitu więc na 2 lapki na sprwdznie poczty i jakieś tam drobne grzebanie w necie bez ściągnia wystarczy

• #8 11 Sie 2010 10:34
    as-max
    Poziom 21  

mwitek napisał:
    ale jak to zrobić, żeby udostępnić połączenie to modemowe przez kabel, bo jakby i się udało wyjść kablem na router to już bym był w domu jak to się mówi :D
    Ale wygodniej byłoby bezpośrednio po wifi z lapka na lapka. Da się tak?

Właściwości danego połączenia i tam powinno być udostępnianie (nie wiem jaki masz OS). Po WiFi da się wówczas jeśli twoja karta w komputerze potrafi pracować jako AP (w co wątpię).
    Poniżej filmik jak udostępnić np. WiFi dla Lanu.

Link

• #9 11 Sie 2010 11:19
    mwitek
    Poziom 9  

Karta tak jak mówisz pewnie nie zadziała jako AP. Ale mogę spróbować. Jeśli nie to podpowiedz proszę jak to zrobić przez router- o ile się da wyjść z komputera kablem na router.
    Złożenie jest jednak takie że modem ornge tworzy osobne połączenie w managerze połączenń

• #10 11 Sie 2010 16:55
    piterus99
    Poziom 43  

No to bierzesz i udostępniasz to połączenie(prawy klawisz, właściwości, zakładka udostępnianie) dla sieci prywatnej LAN, z komputerka wychodzisz sieciowym do routera, tam wszystko automat i musi działać.

Po wifi też się da - tryb adhoc. Nawet w trybie infrastructure da się to zrobić, ale jest trochę niewygodne.

• #11 11 Sie 2010 21:07
    mwitek
    Poziom 9  

ok, załóżmy że robię opcję z routerem.
    W routerze wan automat, dhcp wyłączyłem.
    Jak ustawić połączenie lan które wychodzi do routera? też automat?

Do routera wchodzę tym wejściem WAN

• Pomocny post
    #12 11 Sie 2010 21:33
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Proponuję następujące połączenie:
    mobilny-net)) (( (modem)[komputer] === (port LAN)[router]

Port WAN w routerze zostaw pusty.

w komputerze:
    Karta LAN: 192.168.1.2 mask=255.255.255.0 reszta puste
    Karta modem: ustaw "zezwalaj innym użytkownikom..."

Konfiguracja routera: http://192.168.1.1
    WIreless:
    - SSID=nazwa sieci, Security: WPA2-PSK, hasło 12 znaków lub dłuższe.
    DHCP Settings:
    - Default Gateway: 192.168.1.2
    - DNS: 8.8.4.4 secondary: 8.8.8.8

• #13 12 Sie 2010 01:27
    mwitek
    Poziom 9  

Wielkie dzięki. Zadziałało :D

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty