Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dziwne paski na monitorze

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Dziwne paski na monitorze
Autor
Wiadomość
piterkra
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 13 Sie 2010 11:21   

Dziwne paski na monitorze

Od jakiegoś czasu mam różowe pionowe paski na ekranie monitora, zmieniona jest rozdzielczość, o co w tym chodzi ??
Znalazłem coś w tym stylu o tym ale chcę mieć pewność, że to coś da bo kupno karty graficznej czy jakiejkolwiek części w ciemno to nie jest dobry pomysł.
http://naprawisz.to/problem/rozowe-pionowe-paski-na-monitorze
Pomocy bo nie wiem co z tym zrobić a ledwo da się z komputera korzystać.
W tym momencie działam na Windowsie XP, mam kartę graficzną GF 7600gs palit, monitor samsung 226bw.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2010 11:21   

Powrót do góry

Kuniarz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#2 13 Sie 2010 11:46   

Re: Dziwne paski na monitorze

Sprawdź monitor na innym komputerze lub komputer na innym monitorze, wykluczysz wówczas jednego winowajce. Pionowe kolorowe paski na ekranie na 99% sugerują uszkodzenie monitora, matrycy. Samsung daje 3 lata gwarancji, podejrzewam, że Twój monitor jeszcze się na nią załapie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2010 11:46   

Powrót do góry

Lehu6
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Tomaszów Maz.

Post#3 13 Sie 2010 11:49   

Prawdopodobnie to karta graficzna, możliwe że również zasilacz, pojawiają ci się artefakty, spróbuj odpalić kartę na innym komputerze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2010 11:49   

Powrót do góry

mati211p
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#4 13 Sie 2010 11:49   

Jeżeli pasy pojawiają się od samego początku tzn także i w biosie a zapewne tak jest to karta jest raczej niewątpliwie uszkodzona, przyczyną mogło być przegrzanie.. Daj najlepiej zrzut ekranu bo także winowajcą może być sam monitor.
Powrót do góry

artur_wroc
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#5 13 Sie 2010 12:03   

Moim zdaniem zdaniem masz uszkodzoną pamięć na karcie graficznej do wymiany podstaw jakąś inną nawet na pci dla sprawdzenia ja stawiam na kartę graf...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2010 12:03   

Powrót do góry

mati211p
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lublin

Post#6 13 Sie 2010 12:07   

Ogólnie zapewne ta najniższa rozdzielczość i prawdopodobnie brak możliwości jej zmiany(dodam że podczas instalacji systemu powróci do normy do czasu ponownego rozruchu) sugerują właśnie uszkodzenie pamięci na karcie graficznej.
Powrót do góry

GrandMasterT
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Brzeziny k. Łodzi

Post#7 13 Sie 2010 13:06   

Test sprawności karty i monitora da się w pewnym uproszczeniu wykonać nawet nie przełączając monitora pod inny komputer.
Czekamy aż załaduje się pulpit, print screen, wklejamy do painta. Jeśli na wklejonym obrazie widać paski (należy przy tym odróżnić 'oryginalne' od tych wklejonych, np. przesuwać okno painta), wina na 100% leży w karcie graficznej.
Jeśli nie widać - wina pewnie w monitorze, aczkolwiek niesprawny może być też RAMDAC karty.
Test bardzo prosty i nie zawsze w 100% skuteczny, ale to najszybsza metoda dająca przy tym bardzo dobre rezultaty.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Dziwne paski na monitorze
Strona 1 z 1