Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa

lostfan15 13 Sie 2010 11:28
  • #1 13 Sie 2010 11:28
    lostfan15
    Poziom 2  

Z laptopem miałem problemy odkąd go trochę zalałem, to wysiadły 2 przyciski, to się przy starcie Shift włącza itp. Ale się wczoraj tylko włączył i był czarny ekran i kursor. Wyczytałem, że to problem ze sterownikami systemu. Próbowałem naprawić, zastąpić pliki itp. ale wyszło na to, że musialem drugi system zainstalować i teraz jest burdel.
    2 systemy na 2 różnych partycjach do tego stare pliki Windows.old zajmujące kilka GB.

Potrzebuję przywrócić laptopa do ustawień gdy była jedna partycja (wtedy sam sobie podzielę dysk) i jeden system.

Jak to zrobić? Laptop Dell'a a system Vista Home Premium.
    (standardowo powinna byc opcja wciskając F8 i reset ustawień fabrycznych ale tu nie ma)

edit.: Nie ma w instrukcji nic o Recovery.
    Przy instalacji pojawiają się dwa dyski na których są systemy, ale nie ma funkcji NOWY. Btw laptop z USA i wszystko po angielsku.
    Potrzebuję właśnie zrobić tak jak na twoim screenie. Przywrócić wszystko do jednej partycji, czystej, bez systemu. Potem sobie poradzę.

• #2 13 Sie 2010 11:39
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Poczytaj w instrukcji w funkcji RECOVERY.

Jeśli nie ma to zawsze możesz uruchomić instalację systemu z płyty. W opcjach instalacji będzie mowa o usunięciu partycji, a następnie stworzeniu nowej, formatowaniu, itp.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa

• #4 13 Sie 2010 16:22
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Pisze wyraźnie, że jeśli chcesz zmodyfikować partycje musisz uruchomić instalacje z płyty instalacyjnej.

W drugim przypadku, wydaje mi się, że próbowałeś zainstalować system z poziomu obecnego systemu. Musisz zabootować z płyty instalacyjnej.

• #5 13 Sie 2010 17:12
    linuks
    Spec od komputerów

Do ustawień fabrycznych najlepiej przywrócić system z recovery jeżeli jeszcze masz na dysku pliki z obrazem systemu.

• #6 13 Sie 2010 21:15
    lostfan15
    Poziom 2  

Problem już rozwiązany, ale dzięki za chęci :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty