Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 15 Sie 2010 01:23
    mgrfrodo
    Poziom 2  

Witajcie, w związku z pewnymi artykułami, chciałbym poprosić, byście podzielili się Waszą wiedzą na temat tego, kiedy monitoring wizyjny, może okazać się nielegalny.
    Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

• #2 15 Sie 2010 17:10
    Stanisław2003
    Poziom 28  

Jeżel jest mniej niż cztery osoby (chyba) to jest nielegalne - nie dotyczy uprawnionych służb.

• #4 16 Sie 2010 17:44
    mielcar
    Poziom 21  

Monitoring wizyjny jest nielegalny, jeśli osoby (osoba) nie mają pojęcia, że są obiektem nagrania, a owo nagranie zostanie potem bez ich zgody rozpowszechnione (może to prowadzić do naruszenia wizerunku, czy dóbr danej osoby, osób), czy wykorzystane do celów innych niż prywatne.

• #5 18 Sie 2010 20:25
    irkor
    Poziom 27  

Mielcar trochę uogólnił, ale coś koło tego.
    Np. w kiblu (przepraszam za określenie) i wielu innych miejscach, tak jak we wcześniejszym poście.

• #6 18 Sie 2010 21:38
    mielcar
    Poziom 21  

Zgadza się - wrzuciłem ogólną zasadę, na podstawie której powstały niektóre zapisy w naszym prawodawstwie. Szczegółowo przepisów nie chce mi się odnajdywać na twardzielu (i cytować) - zasada jest prosta.

• #7 31 Sie 2010 16:39
    Misiek1233
    Poziom 18  

Jeżeli chodzi o zakład pracy to pracownik musi być poinformowany o tym że jego miejsce pracy jest monitorowane. I to pisemnie w formie aneksu do umowy. Oczywiście wyklucza się instalowanie kamer w miejscach takich jak WC, łaźnia itp.

• #8 31 Sie 2010 21:01
    BENO99
    Poziom 26  

Misiek1233 napisał:
    Jeżeli chodzi o zakład pracy to pracownik musi być poinformowany o tym że jego miejsce pracy jest monitorowane. I to pisemnie w formie aneksu do umowy.

Witam.
    Akurat do tego podaj mi przepis który o tym mówi .

Pozdrawiam

• #9 31 Sie 2010 22:10
    Olexy71
    Poziom 20  

To tylko w przypadku rejestracji rozmów. I nie koniecznie w formie aneksu. Może być zwyczajna wzmianka w umowie o prace. Ale to też interpretacja konstytucji a nie polskich norm.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty