Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak łączności kablem samsung galaxy i komputer

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Brak łączności kablem samsung galaxy i komputer
Autor
Wiadomość
SUBWOFER11
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: WODZISŁAW ŚL.

Post#1 Post autora tematu 16 Sie 2010 19:03   

Witam , zainstalowałem program SAMSUNG NEW PC STUDIO , ale komputer widzi tylko kartę pamięci która jest w telefonie natomiast nie widzi samego telefonu i nie mogę zarządzać telefonem przez PC.Chciałbym korzystać z internetu przez telefon , wykorzystać modem w telefonie.Próbowałem instalować różne sterowniki i nic co ztym fantem zrobić.
Powrót do góry

soki
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Poznań

Post#2 16 Sie 2010 21:12   

Re: Brak łączności kablem samsung galaxy i komputer

potrzebujesz sterowniki ADB. Zainstaluj na fonie i na kompie aplikację zwaną easytether automatyczne zassa aplikację dla fona i dla windowsa. Przy instalacji wrzuci także sterowniki do windy. Acha no i w ustawieniach telefonu musisz aktywować tryb "debugging". (ustawienia/aplikacje/dla programistów). Powodzenia :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sie 2010 21:12   

Powrót do góry

SUBWOFER11
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 17 Sie 2010 17:56   

zrobiłem tak jak napisałeś i po restarcie komp nie widzi nawet karty pamięci i telefonu też-kompletna klapa
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 17:56   

Powrót do góry

soki
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 17 Sie 2010 19:46   

SUBWOFER11 napisał:
zrobiłem tak jak napisałeś i po restarcie komp nie widzi nawet karty pamięci i telefonu też-kompletna klapa

zeby zobaczyl karte pamięci musisz w telefonie wybrać "podłącz" z menu które pojawia Ci się w górnej belce (w obszarze powiadomień). Powiedz jeszcze, co ty chcesz osiągnąć podłączając telefon do komputera. Bo tryb ADB służy do funkcji developerskich lub też do tetheringu. A jeśli chodzi o podłączenie fona w trybie pamięci masowej, musisz go po prostu w ten tryb wprowadzić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2010 19:46   

Powrót do góry

janosik99
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 18 Sie 2010 09:02   

Producent w tym modelu nie przewidział możliwości zarządzania przez pc, telefon może służyć jedynie jako pamięć masowa. Zgrywanie kontaktów, itd tylko online.
Powrót do góry

soki
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 18 Sie 2010 11:05   

janosik99 napisał:
Producent w tym modelu nie przewidział możliwości zarządzania przez pc, telefon może służyć jedynie jako pamięć masowa. Zgrywanie kontaktów, itd tylko online.

Nic mnie bardziej nie drażni jak niekompetencja i wypowiadanie się w tematach o których się nie ma pojęcia. Kolego janosik99 zanim się wypowiesz sprawdź dobrze czy wiesz o czym mówisz. Poniżej parę fotek, że telefon może pracować w innym niż przewidział producent trybie:
Brak łączności kablem samsung galaxy i komputer Brak łączności kablem samsung galaxy i komputer
No i tu możliwość wybrania funkcji na samej słuchawce:
W załączniku masz działające sterowniki do swojego telefonu :)

Załączniki:
Powrót do góry

jerry77
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: W-wa

Post#7 18 Sie 2010 11:36   

Nie musisz od razu wytykać komuś niekompetencji tylko dlatego, że zaleca komuś mało doświadczonemu korzystanie z telefonu zgodnie z zaleceniami producenta. Ciekawe czy byś koledze naprawił ten telefon gdyby mu się soft posypał.
Powrót do góry

soki
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 18 Sie 2010 11:55   

jerry77 napisał:
Nie musisz od razu wytykać komuś niekompetencji tylko dlatego, że zaleca komuś mało doświadczonemu korzystanie z telefonu zgodnie z zaleceniami producenta. Ciekawe czy byś koledze naprawił ten telefon gdyby mu się soft posypał.

Niekompetencją jest zabieranie zdania w temacie, o którym się nie ma pojęcia. Najłatwiej doradzić koledze "NIE DA SIĘ, ale to forum nie jest od tego. Skoro ktoś nie potrafi pomóc, niech nie zabiera głosu. Tak się składa, że prowadzę serwis gsm, więc bym naprawił, ale to na marginesie. Co do zaleceń producenta, nie przeczytałem nigdzie na telefonie, żebym nie używał go przypadkiem jako modemu. To, że żaden z operatorów nie kwapi się do tego żeby klientom tłumaczyć jak tego dokonać, to właśnie jest nie fair wobec "użyszkodników". W przeciwieństwie do janosik99 próbuję pomóc.
Powrót do góry

SUBWOFER11
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 Post autora tematu 18 Sie 2010 20:45   

Panowie sprzeczka do niczego nie doprowadzi , a morze trochę winy jest po mojej stronie ponieważ za mało wyjaśniłem sytuację ; mianowicie -zależy mi na tym aby telefon służył jako modem ponieważ mam wykupiony u mojego operatora do abonamentu telefonicznego pakiet internetowy i czasem w pracy potrzebuje skorzystać z internetu , lepiej chyba na pc-cie niż na telefonie dlatego telefon musi komunikować się z pc-tem.Syn ma nokie i wyżej opisana sytuacja jest możliwa ale za nokią nie przepadam ponieważ symbian lubi często się zawieszać.Pobiorę sterownik który kolega zaproponował.Czy się uda czy nie, napiszę.Dzięki za rady.

Dodano po 11 [minuty]:

A cha korzystam ze systemu win.7

Dodano po 7 [minuty]:

Po podłączeniu telefonu do pc-ta i odpaleniu programu new pc studio pokazuję sie komunikat-telefon gt-i5700 nie obsługuje programu new pc studio użyj programu KIES.
Powrót do góry

soki
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 18 Sie 2010 21:45   

wejdź na stronę Link Masz tam wszystko co potrzebne aby twój telefon mógł stać się modemem. W darmowej wersji blokowane są strony "https".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sie 2010 21:45   

Powrót do góry

SUBWOFER11
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 19 Sie 2010 17:07   

Zainstalowałem program kies , który jest drugim programem polecanym przez samsunga no i program widzi telefon i kartę ale przy próbie połączenia z internetem pokazuje się komunikat OKREŚLONY PORT NIE JEST OTWARTY , próbowałem zmieniać port w menadżeże urządzeń [SAMSUNG Android USB MODEM] i nic klapa kolejny problem którego nie potrafię rozwiązać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Brak łączności kablem samsung galaxy i komputer
Strona 1 z 1